PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rolendana spune:



miti2004 - la asta chiar nu m-am gandit! Multumesc de sfat! Gata am sters-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Sunt pe baricade pana vine sotzul de la munca-adica in 15 min!

Busra este sufletzelul nostru!http://www.totsites.com/tot/busra
www.dropshots.com/Bysko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Bysko-inseamna ca ai bebe super cuminte





POZE CU MISSY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

sarbatoritilor!!!
tweety super tare cererea, chiar am printat-o!
referitor la tv, cred ca nu prea e bine sa lasam copiii sa se uite mai ales la o distanta mica, oricum si dr mi-a spus ca nu e bine!!!
pup fetele si bebeii!!!


POZE IANA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Fetelor, multumim pentru urari pentru ziua de ieri. Uram si noi la randul nostru pentru sarbatoritii de azi.
Ieri nu am reusit sa intru. Noi suntem destul de stresati. Toata saptamana pe la doctori, de doua ori la chirurg si o data la pediatru si asta in Oradea ca la noi in oras partea de asistenta medicala lasa de dorit. Piticuta are un nodul la sanul stang. Medicii spun ca este din cauza crizei genitale. Pana acum am pus comprese cu rivanol si de azi folosim cloramina. Sper sa fie bine ca daca nu marti iar mergem la dr. Si colac peste pupaza a facut si rosu in gat, fara febra deocamdata, sper sa ramana asa.
Bulinuta, insanatosire grabnica pt. bulinel
mamaluidavid , condoleante
In rest, suntem bine. Papam fructe si legume. Am testat si branzica de vaci facuta de mine. Cea mai buna este cea cu iaurt facuta. La 6 luni avem 7350g. Ne rostogolim toata ziua, il strigam de zor pe tata si stam in fundic dar doar sustinuta.
Eu postez mai rar, desi citesc zilnic, dar vreau sa stiti ca imi sunteti foarte dragi. Am invat multe de la voi.
Pupam piersicutzele delicioase si mamicile frumoase

Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Misimica, raspund si eu referitor la uitatul la tv:intr-adevar si Antonia e fascinata de televizor, e si normal, cred eu, sunt multe chestii colorate care se misca non stop. Si eu o mai las in fata tv dar pentru scurt timp, cateva minutele, cand suntem singure acasa si trebuie sa ii pregatesc papa...Oricum, cred ca nu e bine sa stea in fata tv-ului mai ales cat sunt asa micuti. Si asa o sa vina o perioada cand o sa ne bata la cap sa le punem desene, asa ca...

Sa ne laudam si noi cu ce mai facem in ultima vreme- mergem ... in spate, de fapt e un fel de inceput de mers de-a busilea, se ridica in manute si ridica funduletul si apoi se lasa ca o broscuta , in felul asta se deplaseaza in spate Sper ca ati inteles descrierea mea

Bulinuta, ne rugam sa fie totul bine si sa treaca repede perioada asta

Mamaluidavid, condoleante!

Arsenie si Tweety, nu va mai suparati din nimicuri!

Inca ceva pentru fetele care le dau bebeilor Danone: eu am auzit lucruri cam ciudatele despre Danone, cum ar fi ca pun tot felul de aiureli pentru a-l face atat de cremos... nu stiu ce sa zic, fiecare face cum crede mai bine

va pupam si o seara frumoasa va dorim

Genie si Antonia

www.dropshots.com/antonia25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Bulinutza ma rog ca rares sa s efaca repede bine.

Lucians mi-au dat lacrimile cand mi-am citit primul mesaj. Ce emotionant.

Dariana pai spune exact ce ti-ai dori pentru vara si vedem ce gasim.

Stefania condoleante.

Fug ca bebica mea ma tine azi pe jar. Si mai nou si sotul are fitze

Sabina + Alexandra + tata Silviu

www.e-vacanta.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

draga arsenie ai citit raspunsul meu ( pe pag 2 ) ? ca si mie dupa cum ti-am zis mi se intamplase acelasi lucru cu masa de 7. La noi schimbarea pe care ti-am descris-o mai devreme a avut loc de vreo 10 zile parca.

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

asa am revenit.
Si Alexandra a inceput s apape binisor. Si eu ii dau branza de vaci facuta in casa cu iaurt. Mi se pare cea mai buna. Fructe ii dau de la borcanas si pe cele de la Nestle le mananca mai bine.

Voi ati luat tarc la bebei? Eu nu stiu ce sa fac. Ma tot gandesc si nu stiu daca merita. O tin in patutul ei si in carucior. Dar se plictiseste repede. Cu vremea asta iar nu iesim afara.

In plus o chinuie dintii. Azi la pranz mi-a urlat ca nu stiu ce. Pana nu i-am dat Panadol nu s-a potolit.

Fug ca iar urla.

Sabina + Alexandra + tata Silviu

www.e-vacanta.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

si avem 8,200 kg

Sabina + Alexandra + tata Silviu

www.e-vacanta.com

Mergi la inceput