PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

draga Arsenie, uite, eu de exemplu raspund totdeauna tarziu din cauza diferentei de fus orar, de ex acum la mine e 9:10 dimineata, la voi e 4:10 dupa-amiaza..., si pana sa vad ca te-ai suparat pe noi toate eu deja imi scrisesem raspunsul pe hartie ( asa fac, pe masura ce citesc scriu numele mamicii si un cuvant care sa-mi aminteasca la sfarsit cand incep sa raspund ).
Asa ca tie vroiam sa-ti spun ca si eu incepusem sa am aceleasi probl cu masa de 7 seara, nu mai vroia laptele. Eu ii dadeam la 7 seara lapte si la 10:30 seara cereale in biberon, in speranta ca va dormi mai mult noaptea. Insa cand am vazut ca nu mai vrea lapte la 7 seara, i-am dat ori cereale cu lingurita, ori fruct cu biscuite, sau doar cu iaurt ( de ex banana pisata cu furculita cu iaurt simplu ) sau mai pun si branzica de vaci facuta de mine. Asa ca masa de la 10:30 seara a devenit de lapte. Practic le-am inversat un pi si acum are, de fapt, program normal pt varsta lui:
- 7-8 dimineata biberon lapte
- 10-11 dimineata fruct cu branza de vaci si biscuiti
- 2-3 pranz legume cu carne/ou/ficat
- 6-7 seara fruct cu iaurt/branzica sau/si cereale, depinde de inspiratie
- 10:30 seara biberon lapte
- 3 noaptea se trezeste pt biberon lapte, masa la care sper sa renunte intr-o buna zi

Rolendana scuza-ma si te rog mult nu ma intelege gresit, m-am uitat la pozele cu piersicuta ta ( care de altfel e un scumpic tare mic ) si am vazut ca ai poze cu el dezbracat. Am inteles ca tot felul de pedofili se uita pe pozele noastre ( adica bantuie pe net ). Si mie mi-au atras atentia fetele si am sters ce era cu putza la vedere. Te rog nu te supara ca am indraznit sa-ti spun asta. Va pup

Doniro eu nu am inteles, refuza laptele, sau laptele cu cereale ???

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

quote:
Originally posted by Bysko

Tweety7, acum am vazut! Foarte tare! Cer permisiunea sa-l printez si sa-l dau la semnat!

Busra este sufletzelul nostru!http://www.totsites.com/tot/busra
www.dropshots.com/Bysko

Ai acordul meu!!!

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei
Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

draga Arsenie, uite, eu de exemplu raspund totdeauna tarziu din cauza diferentei de fus orar, de ex acum la mine e 9:10 dimineata, la voi e 4:10 dupa-amiaza..., si pana sa vad ca te-ai suparat pe noi toate eu deja imi scrisesem raspunsul pe hartie ( asa fac, pe masura ce citesc scriu numele mamicii si un cuvant care sa-mi aminteasca la sfarsit cand incep sa raspund ).
Asa ca tie vroiam sa-ti spun ca si eu incepusem sa am aceleasi probl cu masa de 7 seara, nu mai vroia laptele. Eu ii dadeam la 7 seara lapte si la 10:30 seara cereale in biberon, in speranta ca va dormi mai mult noaptea. Insa cand am vazut ca nu mai vrea lapte la 7 seara, i-am dat ori cereale cu lingurita, ori fruct cu biscuite, sau doar cu iaurt ( de ex banana pisata cu furculita cu iaurt simplu ) sau mai pun si branzica de vaci facuta de mine. Asa ca masa de la 10:30 seara a devenit de lapte. Practic le-am inversat un pi si acum are, de fapt, program normal pt varsta lui:
- 7-8 dimineata biberon lapte
- 10-11 dimineata fruct cu branza de vaci si biscuiti
- 2-3 pranz legume cu carne/ou/ficat
- 6-7 seara fruct cu iaurt/branzica sau/si cereale, depinde de inspiratie
- 10:30 seara biberon lapte
- 3 noaptea se trezeste pt biberon lapte, masa la care sper sa renunte intr-o buna zi

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

tweety,

Dariana si Darius (30.07.2006)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

pedofili? Sa le iasa ochii din orbite!Bine ca am aflat si eu!
Fetelor sa nu fiti uimite ca una-doua raspund ca eu sunt in vacanta si asa imi petrec ultimele zile; de luni iar sunt pe drumuri...Am ras mai devreme ca am vazut la forumul de bancuri ca lumea joaca fazan si spanzuratoarea pe acolo!

Busra este sufletzelul nostru!http://www.totsites.com/tot/busra
www.dropshots.com/Bysko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arsenie spune:

multumesc mult la cel care mi-au raspuns referitor la iaurtel
consi nu am vrut sa atrag atentia la cineva care sa imi raspunda asa cred ca iti dai seama nuuu
ce este mai rau este ca a iesit aiurea din cauza la o intrebare
eu nu sunt nici fitoasa si nici suparacioasa dar a fost o parere si atit nu am vrut sa dau in nimeni cu
o zi buna tuturor si sa incheiem subiectul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

ARSENIE-indraznesc sa mi spun si eu parerea cu privire la conflictul de mai devreme:cred ca n ar trebui sa te superi ca nu ti s-a raspuns.Am mai vazut si alte mesaje ale fetelor care nu au primit raspuns,chiar si mie m-i s-a intamplat.Uite de exemplu am intrebat daca alte piersicute sunt lasate sa se uite la tv.,si din toate fetele numai tu mi ai raspuns(si iti multumesc),dar acum ce-ar fi insemnat sa ma supar si sa nu mai intreb nimic?Eu chiar insist si mai adresez odata intrebarea,fiindca ma intereseaza foarte mult parerile altor mamici mai experimentate in ale bebeilor decat mine.Pe mine una m-au ajutat foarte mult sfaturile fetelor,si chiar incurajarile ,atunci cand a fost cazul,si chiar daca timpul nu-mi permite sa scriu mai des ,de citit citesc tot ce se scrie,fiindca din intrebarile si raspunsurile lor stiu ca am ce invata.Te asteptam sa revii.
POZE CU MISSY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Noi evitam sa o lasam pe Busra la tv, dar cand o alaptez si e dat drumul la tv lasa sanul si intoarce capul sa vada despre ce e vorba.
Asa ca trebuie sa-l opresc. cred ca nu e bine sa se uite la tv ca are ochisorii sensibili si imediat lacrimeaza, dar uneori o mai pun cu fata spre ecran ca tare ii place(bine, dar la distanta maxim posibila!)

Busra este sufletzelul nostru!http://www.totsites.com/tot/busra
www.dropshots.com/Bysko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Arsenie cred ca am scris amandoua in acelasi timp-gata -subiect inchis-ma bucur ca ai revenit.Pupici




POZE CU MISSY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Bysko-mercic de raspuns
-si de promptitudine







POZE CU MISSY

Mergi la inceput