Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si io dormeam neintoarsa,ca am avut chef si abia pe la 1 am terminat.Cind chiar simteam ca nu mai pot.

Detalii si poze in salonas,la o cafea!

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Am vorbit astazi cu Yana.Bebe e un cuminte,nu plinge decit la schimbat,si asta e bine.
La Caritas nu se dau copiii linga mame,asa ca noaptea nus tie cum se comporta,daca plinge sau nu.
Am inteles ca a fost Marce pe la ea,asteptam pozici cu bebe.

Marce,imi place de tine ca te plimbi mult,ca faci miscare,e bine de tot.Io de ce n-am timpul asta?


BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Hai k dak tot m-am trezit la datorie...acum nu ma mai ia somnul...
Sa va scriu doo vorbe...

Am fost pe la Yana la spital...brrrr...de cosmar spitalul ala (Caritas). Nu l-au mai renovat deloc. Noroc k ea sta intr-o rezerva singurica dar...caldura nu-i si nici apa calda!
Bebe Cosmin e un frumos bucalat! A avut de fapt k fii'mea, 3800kg si 51 cm dar, mie mi se pare el mai bucalat decit era fii'mea... sau poate deja am uitat eu...
Din pacate, nimeni nu ii arata nimic in legatura cu bebe. Nu cum se face toaleta, cum se spala bebe, cum se manevreaza...nimic. Dar nu-i problema...ma are pe mine , "sfatoasa" cum sint, k nici nu intrasem bine pe usa, si imi intrasem in rol de "mamica". Cred k am zapacit-o cu indicatiile mele "pretioase" ...dar cica nu s-a suparat pe mine.
O sa pun si poze ...dar il alta postare...oricum tre sa le descarc din camera.

Yagmurica, La multi ani pt Luca... am vazut k e nascut in aceeasi zi k fii'mea, dar alta luna.

Azi se face o luna de cind a aparut buburuza mea! Ce sa zic..? Inafara de faptul k sint topita dupa ea? Sa nu va plictisesc...
Sa fac si bilantul meu: Deci dupa o luna, din 30 kile am dat jos 14! Mai ramin 16kg + 3 restantza dintainte sa ramin gravi =19!!!La naiba...ce multe mai sint...

Brenda, "TIMP" zici? Cum ai tu impresia k am "timp"? Nu am "timp" deloc. Am programul full, sint la "stapin". De abia apuc ziua sa fac un dush si sa ma spal pe dinti. Sper k o sa se imbunatateasca treburile in curind. Eu traiesc cu sperantza...
In ceea ce priveste miscarea, ce te impiedica in zilele libere sa iesi si tu in parc sa mergi mult pe jos?Mai ales k s-a fact frumos afara. Ne putem vedea...si te poti plimba cu noi. Stiu k mai ajungi prin centru destul de des, iar noi mai mergem prin Pismigiu. Te invitam la cele 2 ore de mers pe jos prin parc! Promit sa iti fac conditie fizica!
Sapt asta o sa fie Baby expo! Mai danseaza Diana acolo?

De miercuri ma apuc si eu de reintrat in "forma" si ma duc la un salon pt electrostimulare si impachetari cu diverse, pt scos apa etc. O las pe Lara la ai mei o ora-doua...

Pup si incerc sa pun pozici...

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA (19.02.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ie-te si pozele Yanei

www.dropshots.com/day.php?userid=216010&cdate=20070318&ctime=125839" target="_blank">Bebe Strumf Cosmin

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA (19.02.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uliuuuuuuuuu.........frumos rau,bebe Cosminelu!
Numai ca de data asta,nu mai pot zice ca seamana cu mami,cum seamana Lara.
Mi se pare si mie mai falcos,dar poate e doar senzatia,daca greutatea a fost aceeasi,sau doar e distribuita altfel.
Una peste alta,sint doi frumosi.

Yana,sa-ti traiasca,sa te bucuri de el si sa fiti sanatosi amindoi.

Marce,io ma refeream strict la timpul pentru plimbat,pe care vrei-nu vrei il ai,ca trebe.......si e bine,o sa vezi tu,deci lasa spalatul pe dinti si dusul si ia de te plimba
O sa viu si io cu voi,stai cuminte,numai sa terminam cu zilele astea de nastere,cu toata tam-tam-urile......si o sa am si io "copilul" meu de plimbat.Abia astept.

BRENDA


Sa avem grija de viitorul copiilor nostri

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ce bucalat e Cosmin! Frumos foc!
Marce, mamicile de bebei au foarte putin timp doar pentru ele, dar vine si randul tau. Cand o sa fii pe motor, n-o sa mai simti nici nopti nedormite, nici nimic!

Ioana, e posibil sa fie o boala a copilariei, iar daca ii da antibiotic o sa tina eruptia pe loc. Depinde ce este, ca difera perioada de incubatie...

Ameera, succes in expeditii! De-acum o sa fiti mai mult pe-afara, la plimbare.

Restul lumii pe unde e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Ies si io la raport: ieri am terminat cu fundatia si am turnat si placa. Am scapat de-o grija.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Felicitari Yana, ai o minune de copilas!

"Ce poate fi mai placut decat mana unui copil in mana ta? Atat de fina si calda, ca un pisoi ghemuit la adapostul palmelor tale"

Yana, refacera rapida si adaptare usoara la noul statut de mamica, poate cel mai inaltator.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Yana1***Yana2

Marce a trecut deja o luna, La multe lunisoare, fetitei mele iubite! ~click~

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Doina, sa-ti traiasca micuta minune! Wow ce frumusel e!!!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput