Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K
Iti promit solemn ca daca vei naste, cel putin un an doar tu vei fi in atentia topicului! Batem palma?


Te cred dar numai ptr un an de domnie si rasfat, tot nu ma incumet. Ca si CIC-ul e de 2 ani.

Yagmur, eu am pus azi banii.
Ameera, Alma, multumesc!


Primavara... anotimpul renasterii, al trezirii la viata, face acum de ziua aceasta de 8 Martie, ziua cea mai plina de feminitate, zambete, si caldura sufleteasca!
Va doresc Doamnelor si Domnisoarelor un 8 Martie cat mai frumos!

Pentru voi (click):
1*
2*
3*
4*

Pe 8 Martie sarbatorim Ziua Femeii. Predestinat sau nu, aceasta zi cade la inceputul primnverii, cand natura renaste la viata, cand firul de iarba isi indreapta privirea spre Univers iar ghiocelul se dezbara de pojghita de nea, imbratisand Soarele, astrul care ne da caldura si lumina. E o similitudine intre Primavara si Femeie. Primavara ne da tuturor sperante, Primavara e inceputul naturii asa cum Femeia e bucuria vietii noastre, e farmecul sensului si motivatiei de a trai. Femeia e fiinta, e fenomenul continuitatii noastre pe acest pamant. Ce poate fi mai frumos decat un camp inzapezit, primavara, tusat cu fire de iarba si ghiocei, mai frumos decat o femeie cu pantecul plin, mustind de viata? Ce poate fi mai frumos decat corola de culori a magnoliilor din primavara si o mama cu copilasu-i la san, fericita ca i-a vazut primul zambet? Femeia e "cea mai frumoasa jumatate a lumii", cum frumos spunea un mare ganditor francez. Cine nu iubeste si nu respecta Femeia, e un denaturat, nu intelege nimic din viata asta pamanteana, care ni s-a dat. Femeie, fii binecuvantata, intru bucuria existentei noastre!

Ptr: (click)

*Alma*
*Ameera*
*Brenda*
*Cati*
*Dako*
*Eliza*
*Gabi*
*Ioana*
*Marce*
*Miha*
*Yagmur*
*Yana*
*Yasmine*


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Luchitza ofera la mamici si fetitze...
Eu va pup pe toate si va urez LA MULTI ANI!!!
Alex, super buchetul... merci frumos...Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alex, mersi pt buchet!Buuun, daca numai asta vrei, iti promit 3 ani de alint exclusiv!!! E bine asa?:)
Luchitza, pupici pt urari!
Si Robert va trimite mii de floricele virtuale tuturor!


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Asa, mamici, invatati baietii sa fie atenti cu doamnele si domnisoarele! Multumim Robert si Luca! Sunt convinsa ca si Radu al lui Cati si Vali al lui Ril vor fi adevarati gentlemeni.
Eu va urez sa fiti din ce in ce mai frumoase si cu sufletul tanar, chiar daca ne prind copiii din urma!

Alex, multumesc pentru atentie!

Yagmur, sa iasa petrecerea asa cum iti doresti si sa nu fii prea obosita, ca sa te bucuri si tu de eveniment! Banii de la mine vad ca au intrat.

Va pup pe toate si sa va distrati cat puteti astazi!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=10" target="_blank">Daca va place, votati "dimineata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna si La multi ani tuturor mamicilor,de ce nu si taticilor-mamici,tuturor femeilor si intregului sex feminin.....

Alex,eu sint suparata pe tine si stii foarte bine din ce motiv.Nu are insa nici o legatura cu ceea ce am scris aici.Nu stiu de ce nu ai mai postat tu,dar eu asa am simtit,ca cu noi nu mai vrei sa vorbesti,ce vrei sa fac?
Si daca sint suparata pe tine,nu inseamna ca tin si dusmanie,caracteristica asta o las altora,fara minte....
Asadar,scuza-ma ca m-am simtit aiurea si ca te-am "lovit",daca m-am inselat,ma bucur.

Marce......eeeeeeeeee.......io ma bag prima pe lista la simtit lipsa,si cred ca ti-am si zis-o.Nah! Simte-te bine,bine,bine.Ti-am simtit lipsa! Ti-am simtit lipsa! Ti-am simtit lipsa!
Si e pe bune!

De postat eu n-am mai postat pe aici,ca mi-era ca o sa ajung sa vorbesc singura.Si nu-mi place.
Uite,daca voi ati scris,scriu si eu,ca am la ce raspunde.

Hai,bem o sampanie?

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

o.k. io-s de acord sa bem ceva... sper sa nu fie pb daca raman la varianta non-alcoolica, nu?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna dimineata!

quote:
Originally posted by brendamitran
Alex,eu sint suparata pe tine si stii foarte bine din ce motiv.


Si iar esti subiectiva...ptr ca uiti de libertatile fiecarui individ. Cam asa sunteti voi femeile (parca pe 9 martie se celebra ziua barbatului ) cand nu vi se face numai pe plac, imediat puneti botic. Ca sa nu uitam ca poti considera si ca te-ai razbunat deja. Asa ca putem face pace si considera ca suntem "chit".

Alma, doar o singura daca se poate vota. Eu am votat deja "Dimineata"

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Fetelor, eu stiu ca 8 MARTIE este Ziua Internationala a Femeilor!.Femeie este acea persoana de peste 18 ani!.Fetitzele isi serbeaza ziua de 1 Iunie, fetele de 2 MAi.Nu de alta, dar sa nu ajungem sa uram bebeluselor ,,La multi ani!" de 8 Martie!!! asa cum am vazut in acest forum!

37 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Micky, femeie inseamna orice peersoana de sex feminin. 1 iunie e ziua copiilor.
Daca te deranjeaza sa urezi bebelinelor lamulti ani de 8 martie, esti libera sa n-o faci, eu oricum mi-am felicitat fetita, si pe toate fetitele de aici, chiar si pe micuta Lara


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alex,nu stiu ce ai de esti asa inversunat,dar te-as ruga sa-ti masori cuvintele si afirmatiile.
Eu nu ma razbun niciodata pentru nimic,nu merita,consider ca e josnic s-o faci.
Plus ca nu stiu pentru ce ar trebui sa ma razbun in ce te priveste.
Dar te rog inceteaza odata si vezi-ti de treaba.

Am mai spus o data ca plec de pe aici,dar de data asta cred ca o voi face.Am lucruri mult mai importante de facut decit sa me enervez pentru toate nimicurile si mizeriile.
Deja am facut-o in mare parte,asa ca cei dragi mie stiu unde ma pot gasi si unde putem discuta in voie.
Departe de orice ochi curios,rautacios,ironic sau critic.

Va pup


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput