Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pupam pe toata lumea...
Noi sintem bine...ea, odihnita si cu burtica plina ..eu, obo si nemincata toata ziua dar...merge!
Tocmai au plecat fetele de la mine (Brenda si Yana). Am facut ceva pozici si am stat si putin de vorba, desi subiectele au fost putine si cam reduse la ..." bebici mici mici" si cam atit.
Multumim de urarile de 8 Martie. Si eu va doresc aceleasi lucruri frumoase, numai k mai greu cu gasitul timpului k sa le si scriu.

Gabi, subscriu la ce ai zis mai sus. Dak avem kef sa uram de toate tuturor, intr-o zi de 8 Martie, inclusiv bebelinelor... nu vad de ce se tot "autosesizeaza" diverse persoane (care nici macar nu fac parte din "gaska" celor singurei), sa ne faca diverse observatii gratuite, pe care nimeni nu le-a cerut.
Stim toate/toti, ce inseamna 8 Martie dar asta nu insemna acum k nu putem formula o urare asa cum dorim, nu?
Alex, La Multi Ani de 9 Martie!
Yagmurica, acum stiu intr-adevar cum te simti. Mi-a iesit os prin os, cum se zice...sint obo cronic! Ahhh kiar le povesteam fetelor azi, k si mie aseara la baitza mi s-a intimplat ce ti s-a intimplat tie. Am intors-o pe fii'mea cu fatza in jos, pe mina mea, si o spalam cu sirg la funduletz cind...am obs k avea fatza in apa. Saracutul pui mic... Nu zicea nici pis...Doar cind am scos-o (adik dupa vreo 2 secunde, k nu a stat mai mult) incepuse sa biziie un picutz...dar i-a trecut imediat. De mama denaturata ce sint ...m-a bufnit risul, k mi-am adus aminte de tine. Nu patit nimic...evident...
Si noi asteptam sa va cunoastem si sper sa veniti cit de curind in Bucuresti.
Ahhh...trimite-mi si mie PM cu contul si numele etc. Please!
Alma, inca sint destul de stresata de problema cu lapticul ...uffff.
Ameera, eu nu prea pot sa maninc nimic. Mi-a dat dr pediatra o lista cu ce am voie...mai bine zis, cu ce NU am voie k sint f putine kestii pe care am voie sa le maninc. Problema e k se pare k e f sensibila si tot ce pap trece in lapte (in putinul lapte pe care il am) si ii provoaca colici la greu. Asa k mai bine ma sacrific eu si maninc numai supa kioara...Asta dak apuc, evident.

Va mai pupam inca o data,

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, nu te stresa pt laptic, ca asa nu vei ajunge departe. Ia citeste la help line la Femina intim, acolo s-a scris mult si bine, si daca stii ceva limba straina, intra pe site-ul La Leche League. Acolo sigur vei gasi ajutor pt orice problema de alaptat.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare!

Alex, multumesc pentru flori si pentru urari!

Marce, asa e, daca Lara are un stomacel mai sensibil trebuie sa fii mai atenta cu alimentatia. Pupici bebelinei!

Yagmur, sa aveti un botez frumos! Peste vreo 3 saptamani ajung si eu la Cluj, sper sa ne putem vedea.

Sunt si eu franta de oboseala, am tot fost pe drumuri in ultimele zile, am avut o multime de lucruri de rezolvat si a fost multa alergatura... iar acasa ma astepta un copil plin de energie care ma lua drept "fresh". Asa ca va las, pupici si noapte buna!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE

Gabi, subscriu la ce ai zis mai sus. Dak avem kef sa uram de toate tuturor, intr-o zi de 8 Martie, inclusiv bebelinelor... nu vad de ce se tot "autosesizeaza" diverse persoane (care nici macar nu fac parte din "gaska" celor singurei), sa ne faca diverse observatii gratuite, pe care nimeni nu le-a cerut.


www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006

www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA







Uite,tocmai de aia renunt sa mai scriu pe aici,ca m-am saturat de ochi ascunsi care devoreaza tot ce scriem si mai intra cind si cind sa arunce cite o piatra.
E plina lumea......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Seara buna...
am citeva momente libere...doarme "bestia"! Ea e 2 in 1 ...si "frumoasa" si "bestia" la un loc!
Azinoapte am facut iar "noapte alba"... de la 00 la 8 dimineata! E perioada cea mai dulce si frumoasa dar din pacate, colicile ne strica tot "fun"-ul!
Gabi, am citit cam tot de la Femina, despre alaptat. Mai naspa e k nu se aplica acealeasi kestii pt toate mamicile. Iar in cazul meu...nici nu am timp sa fac pipi ...sa beau lichide cit ar trebui ...nu mai zic, de mincat...
Deocamdata, inca ne mai luptam... nu renuntam...
Brenda, era o vorba..."ciini latra, caravana trece" (nusht dak kiar asa era!) ...dar ideea ai prins-o tu, nu? Lasa lumea sa zica ce vrea. Cui nu ii place...GHINION! Sa paraseasca "incinta". Oricum nu ii poti multumi pe toti! Asa k ... ramii pe baricade!

Fug sa prind o ora de somnic ...k parca vad k la noapte iar am "program" dur... Face fii'mea armata cu mine!

Va pup mult,

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Buna seara, abia ce am ajuns si am dechis laptopu sa vad ce mai faceti, sunt total in urma, Marce grozave poze!!!!!! Ai o papusa dulce foc, sa creasca mare si fumoasa, sa fie sanatoasa si tu cu ea! Pe ceilalti va pup, si va mai citesc maine.
Concediul a fost frumos de tot, muuuuuuuulta zapada, Andreas in schimb anul asta nu a vrut la cursul de schi, culmea ca anul trecut a schiat,la 3 ani, anul asta nu a vrut si pace, nu l-am obligat. In rest am bagaz in mine ca-n spital, asa ca de maine sunt la cura, ca daca nu dau jos 15 kile ma impusc :D
Va pup, si pe maine!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si cum dai tu Yasmine,jos 15 kile? A? Ia zi repede......

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, sper ca nu spui ca tu ai 15 kg in plus!!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Am eu 20 in plus...inca!

La naiba...ce greu se dau jos!

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Marce, stai linistita ca o sa aiba Lara grija de asta! Eu dupa vreo 4-5 luni de program de-asta de instructie, cand, vorba ta, abia imi permiteam luxul de a merge la pipi, dadusem jos aproape toate kg in plus. Asa ca... ai doar putintica rabdare :)

Ameera si Sara

Mergi la inceput