Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Marce, bine ai revenit, ti se simtea lipsa pe aici.

Mi-am permis sa creez paginuta Larei, pe care ti-o daruiesc in dar de 8 martie, Ziua Mamei, ptr ca de acum esti si tu mamica.

Pagina Larei o puteti vedea aici www.totsites.com/tot/lara-ioana" target="_blank">Lara`s web page. Dati pe Photos si vedeti albumul in slideshow, are si Jurnal si treceti si pe la GuestBook.

Marce, sper sa-ti placa.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alex,tu astepti sa apara Marce ca sa postezi aici? Daca i te adresezi doar ei,de ce n-o faci in particular? Ca sa ne simtim noi aiurea?
Sau tocmai asta vrei sa ne dai de inteles? Ca pe noi ne ignori si vorbesti doar cu Marce?

Scuza-ma,dar eu asa m-am simtit.

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Brenda, esti subiectiva, si suparata, desi nu inteleg de ce. Scoti degeaba "cutitele" la mine. Ar fi bine sa citesti ultimul mesaj sa vezi ca m-am adresat voua ptr directionare la Pagina Larei. In rest nu am mai postat pe aici din doua sau 3 motive, care nu au nici o legatura cu Marce. Unul e ca voi v-ati retras in salonas si nu mai scrieti pe aici, si singur nu ma conversez, altul ca prezenta mea este deranjanta ptr unele persoane, si pe al treilea probabil il stii.
Cat despre vorbit in privat nu inteleg "sfatul", suntem pe un forum liber, public, nu am spus nimic nepotrivit ce ar trebui spus doar in privat. Si i-am spus Marcelutei ca i se simte lipsa pe forum, daca eu personali-am simtit lipsa nu am spus public. Adica i se simte lipsa in calitate de membru pe forum, in calitate de membru la "Clipe", unde avea cele mai lungi si dinamice subiecte, de fapt exact la acest aspect m-am referit, ptr ca ea a scris azi 2 subiecte lungi, asa cum ne invatasem cu ele.
In concluzie imi pare sincer rau daca asa te-am facut sa te simti, nu asta am intentionat.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

B, nu te ataca, k nu asta a fost intentia lui. A zis k mi s-a simtit lipsa, pt k eu postam mesaje lungi de obicei si eram prezenta destul de des pe aici (kiar dak numai ma plingeam in ultima vreme). Iar restul trupei nu prea mai are timp in ultima vreme de DC dupa cum am vazut si eu. (cel putin, asa vad eu lucrurile).
Ma asteptam sa gasesc pagini intregi de mesaje carora sa nu le pot face fatza si cind colo...doar 2-3 pagini in plus!

Sincer, eu ma bucur cind cineva imi zice k mi-a simtit lipsa.

Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Si scuza-ma ca de data asta "m-am atacat" cum spui tu (ma rog, ca m-am aprins asa) ptr ca totusi nu inteleg de ce te-ai suparat tu, penultima postare ii era dedicata Elizei, iar ma gandesc ca azi fiind doar 7 martie, nu a fost o dedicatie egoista de 8 Martie doar lui Marce, adica intentia mea a fost ca voi sa intrati pe acea paginuta si, asa cum ati lasat un gand frumos la pagina lui Claudiu (si va multumesc inca o data), puteti sa-i lasati si ei pana maine (daca vreti, bineinteles).
Ptr dedicatiile (felicitari, etc) de 8 Martie mai este timp, nu? Si nu poti spune ca m-am limitat "doar la Marce", daca intelegi ce vreau sa spun.
In fine, dupa asa comentariu mi-a venit un chef "nebun" sa postez aici.



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Si ca sa vad si partea haioasa, ce sa spun eu cat sunt de suparat, ca o vreme cand scriam eram in centrul atentiei, dar de cand a nascut Marce toata lumea se bucura numai ptr ea . Ca daca "despic eu firul in patru si apoi, iar in 4, deci in 16 in total" dupa postarile lui Marce de azi, si voi numai ei v-ati adresat. Sunt si eu gelos, dom-le.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

doar o mica observatie as face: 8 martie e ziua femeilor si nu ziua mamicilor. Deci sa traiasca nu numai mamicile+burticile, dar si toate fetele, fetitele si bebelinele de aici de la Clipe. Si de ce nu, si admiratorii nostri
Hai, Alex, nu fii gelos! Iti promit solemn ca daca vei naste, cel putin un an doar tu vei fi in atentia topicului! Batem palma?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Marce, Lara e o dulce si seamana foarte bine cu tine!
In legatura cu alimentatia din timpul alaptarii, ce mi s-a spus mie (si in cazul nostru a fost corect), nu e adevarat ca daca de exemplu mananci cruditati asta i-ar provoca bebeului colici. Singura chestie la care am fost eu atenta a fost sa evit mancarurile condimentate sau cu gusturi puternice care trec in lapte si pot sa nu-i placa lui bb, plus ca trebuie evitate orice alimente care il pot agita (ciocolata, cafea, cola...). In perioada colicilor si eu m-am ferit de o groaza de alimente care cica favorizeaza aparitia lor, si degeaba, ca tot a avut colici, iar cand au trecut, am mancat de toate (in cantitati rezonabile, evident :D) si n-au fost deloc probleme. Acuma, asa a fost la noi... fiecare face cum crede. A, si neaparat sa bei multe lichide.

Alex, eu una ma bucur ca mai postezi, indiferent cui te adresezi. Nu stiu ce s-a intamplat, cine pe cine s-a suparat si de ce... dar s-a schimbat mult atmosfera pe aici, imi pare rau.

Pup pe toata lumea, noapte buna!


Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Marce, chiar asteptam povestea nasterii si a zilelor de dupa. Imi pare rau ca ai fost stresata de problema cu Lara (cu oftatul) si cu lipsa lapticului. O sa fie bine de-acum inainte, o sa vezi. Imi plac pozele, chiar acum le vizionez, e asa dulce coltul Larei cu patutul si ea e frumoasa si pletoasa.
Si eu am aceeasi parere despre cezariana , adica sunt de acord cu ea.
Cu colicii noi n-am avut mari probleme, dar am avut grija ce mananc si sa o ridic dupa fiecare masa sa dea afara aerul. Lipsa de somn e dureroasa, eu va doresc sa dormiti cat mai mult in fiecare noapte.

Alex, sper sa reusesc sa vad si pagina in seara asta, ai facut un gest frumos pentru Marce si Lara... Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, toata lumea e binevenita in salon, la o discutie mai intima, la cafea. Insa scriem si aici, chiar daca nu asa de mult ca alta data.

La multi ani pentru maine, doamnelor si domnisoarelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Va pupam pe toti, dulce, dulce.... eu sint busy cu pregatirile; mai vin si ai mei peste 2 zile, le-am gasit cazare.. trebuie sa fac curat la mine, la nasa acasa unde dam cheful, sa merg la cumparaturi.... deja am obosit .. sper sa iasa totul bine...
Ameera, stai calma.. ii poti trimite cand poti tu..
Marce, abia astept sa va cunosc... tot ajung eu intr-o zi acolo.. si apoi nu mai scapati de mine.... pupici la fetele frumoase si pletoase.. (maine ma uit si eu pe link.. ca acuma chiar nu mai pot)

Imi cad ochii in gura... dar nu v-am uitat..
Alex, ti-am dus dorul...
Pupici trupei: Alma, Brenda, Gabi, Yana, Yasmine, Ril, Eliza, Cati, Dako, Ioana.... (sper ca nu am uitat pe careva)..Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput