Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Liliana, Ana mea e cam la fel cu mancarea. Adica pranz tarziu, daca binevoieste sa serveasca.
Ingrid, nu cred ca Dianei ii transpira piciorusele de la vreo boala. Pur si simplu i-o fi cald. Si noi (Ana) are picioare transpirate cand vine de afara.
Bianca, tot ai tu cuiul cu vorbirea, mie copiii care vorbesc bine la un an jumate, mi se par precoci! Eu m-ash multumi sa vorebasca rezonabil la 2 ani, dar cum radu a vorbit la 3 si Ana e leit ta-su......
In rest? In curand o sa mor de oboseala ca ma termina copilul noaptea. trezire non stop. Nici nu mai stiu de cate ori ma ridic din pat la ea. Si ma culc si tarziu. Se scoala noaptea si urla, apoi adoarme, iar urla si tot asa. Dintii aia nenorociti si chinuitori. Ma chinuie pe mine, d-apoi pe ea. Cu mancarea nu mai vorbesc, e catastrofal din nou. Azi a mancat vreo 100 de iaurt, putin pomello si lapte la 4.30, 7 si 15. Sper sa mai vrea sa manance ceva azi, ca altfel......
Noi maine plecam la munte cu nasha fetei, care vine tocmai de la Oradea. Asa ca nu ma mai vedeti prin zona (dar mai stii?). Distractie placuta mamicilor si spiridusilor care se petrec!

PS. Uitasem. Cine ce-a primit de ziua indragostitilor? Eu i-am luat sotuli flori si o cutie de ciocolata. Sotul mi-a luat mie acealeasi flori (ca doar nu degeaba om fi casatoriti, dar care e probabilitatea sa cumperi tot lalele rosii, cand ai atatea variante la dispozitie si nici nu-s florile noastre preferate?) si o cutie de ciocolata.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor, abia acum am apucat sa citesc tot ce ati scris...initial cand am vazut un nr de pagini aas de mare am crezut ca iar s-a intamplat ceva
Bianca cu siguranta ca fumatul in sarcina produce negative...nici cand nu esti gravi dar nu cred ca din cauza asta nu vb Dani, stai linistita ca e f bine dezvoltat, fiecare are ritmul lui la vb.
Ioana, pupici lui Razvanel. Nu stiu ce sa zic de febra si de scaunele moi, nici eu nu as sta linistita, la dr Miu la control cand mai mergi?
March cred ca abia astepti sa va intalniti maia les ca o sa aflati si sexul copilasului.
Giova tare drugute poze, Marco e un scumpic.Iti vine sa il mananci in poza cu cizmulitele, iar in cea de familie, ce mai sunteti niste draguti toti.
Dana, tare dragutele sunt printesele tale, puici de la noi.
Ana de France ma prapadesc cand aud ce faze ara Alex, cum "il iubeste pe el femeile" ar merita filmate fazele astea.
Mirela, ce bine ca te ajuta mama ta, eu tot astept sa aud ca ai scapat o data de probleme.
Cat despre cele doua @ , le urez bun revenit daca asta inseamna postarile lor...pe mine un stilul m-a cam lasat in ceata dar nu-i nici o problema am vazut eu si mai si prin zona.



Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

BEE sunteti bestiali. Va potriviti de mare minune!

Eu i-am luat lui Robert un portofel si un ursulet cu o inimioara in vrate( de la Me to You) iar el mi-a luat o crema de corp JPG, un stick si un set de 5 oje Lancome. Si-acum injurati-ma ca am spus firme.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Gagici vedeti ca am trimis niste chestii dragute pe bebeianfeb

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Eu de 2 zile ma simteam balonata si un discomfort total in stomac. Asa ca aseara am bagat juma de litru de ceai antiadipos ( d-ala chinezesc).
Pe cuvant ca astept si-acum efectul... sau o trebui sa astept 14 zile ca la Activia?

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Acina multumim... dar pana la urma cum e cu accesul in mailul comun?

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ayan si Alina au plecat...Bia face nani...Beeeu i-am luat o bluza si el mie sampon, spume de baie si balsam de par mai deosebite + dulciuri...Biei i-a luat creme de Bune si alea!

Si acum..Bia are 81 cm si la 1 an si 1 luna avea aceleasi 11200 ca la 1 an...luna asta cred ca tot zero gr. luam...dar la cum papa, nu ma mir!

Bia nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Bee sunteti cool ... ce potrivire domnule!

Fetelor eu m-am cam saturat de scaunele lui Filip. De cand a facut enterocolita tot studiez problema si acum suntem iara intr-o faza din-aia ciudata cu 4 scaune pe zi, nu chiar bune asa ca ma intreb ce se intampla. Maine ma duc sa ii fac analize poate se elucideaza misterul. Sunt deja doua saptamani ... deci ma gandesc ca nu poate fi de la dinti ... mai stiti voi alte cauze???
Vad ca si Razvanel e tot pe acolo ... Ioana sper sa isi revina si sa fie ok.


Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

loren@ la fel am patit si eu cu Nicolas.. la 1 an avea 10.300gr iar la 1 an si o luna aceleasi kg ba chiar 10.200gr. In schimb a recuperat luna urmatoare asa ca la 1 an si 2 luni avea 11kg.

Angi sa elucidati misterul scaunelor. Nasol rau! Ufff. Sper sa scapati cat mai repede.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Uff Nicolas doarme de 3 ore deja. Cand s-o trezi sper ca va manca TOATA mancarea. Speram sa apuc sa-l scot pe-afara putin... ca dim. am avut vizita unei fetite si atat s-a zbenguit papanasul pe langa ea.. ca eu cred ca d-asta e asa rupt de somn.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput