Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

S-a trezit si piciul meu dupa 3 ore si jumatate de somn.
a papat carnita cu suc de rosii, si pate si acum vrem sa ne imbracam sa iesim putin la plimbareala.

Masina cu cutie automata n-am condus, dar Clau mi-a zis ca e super. el a probat si dintr-asta ar vrea sa ia, sa vedem acum.

Poate pana ne intoarcem revine si Moni, ca se cam lasa asteptata.




_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:


ziua buna de la noi.

si pupici penru toti sarbatoritii din ultimele zile LA MULTI ANI sa ne traiti, sunteti niste minuni de la Dumnezeu si ati adus atata bucurie in viata parintilor ... sa cresteti mari si voinici!

Giova LA MULTI ANI cu intarziere. Sa ai parte de multi ani fericiti de acum incolo alaturi de Clau si Marco!

am vazut ca au fost ceva discutii in ultima vreme, nu mi-e clar despre ce a fost vorba, ca mi s-a parut prea mult de citit.

Vreau si eu Baby einstein ... am vazut ca povestiti de el ... Giova crezi ca ne putem intalni cumva sa iti aduc DVD-uri sa imi scri si mie, sau sa imi dai ca le copiez eu .... Please!!!

Dana am vazut-o pe Roxana plina de cioco ... e o dulceatza ... face asa o mutritza de parca stie ca a comis-o

pupici de la noi




Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irinadum parca zicea de oferta de Huggies in Carfour...cate bucati sunt in pachet? Cam la cat iasa pachetul? Noi tot pampers folosim , acum i-am luat 4+ sa aibe mai mult loc de pishu
Apropo..la Leonardo sunt reduceri, am gasit multe cizmulitze pt copii chiar frumoase (in special de fetitze sunt superbe) la preturi de la 150.000 pana la 300.000. Daca va riscati sa cumparati de anul asta...eu zic ca un 24 25 le trebuie pt la anul.
Ralu, i-am cumparat cereale cu miere de la Nestle..intr-o zi sa ma risc iar sa ii bag 2 cupe in lapte sa vedem.(am gasit oferta de 2 pachete + o cutie de metal in care sa le tin la 210.000)
Giova...o fi buna masina cu schimbator automat ca nu mai ai treaba cu vitezele dar iarna nu te vad bine(nu are frana de motor) Are avantaje si dezavantaje.. Lasa mai sa aibe viteze cand accelerezi sa o turezi de sa ii mearga fulgii...mai ales cand vrei sa depasesti.
Eu am de 8 ani carnet si conduc (zilnic daca trebuie) si sotul meu spune ca stilul meu de condus e "stil sportiv" deci va inchiputi. Sotul meu a facut si cursul de instructor auto dar eu nu cu el am inavzat sa conduc.
Cat despre picioare transpirate si la Dani ii transpira cu toate ca are pantofi de piele, iar inauntru sunt tot piele. Cred ca din cauza sosetelor ca nu toate sunt 100% bumbac.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

BEE - nici o masina nu v-a fi destul de mare pt o familie cu copii. Pe mine cred ca un microbuz sau un TIR ma va "satisface" mai ales cand e vb de plecat in vacante.

INGRID - pai am zis... viteza doar in oras... in afara stau cuminticaaaa .

Eu am avut masina hidramata ... la inceput era nasol cand dadeam cu spatele ca eram bulversata si apasam frana cu piciorul stang ( nu va imaginati de senzatie de kk). E f misto de oras... cand stai cu orele pe la semafoare si ar trebui sa te deplasezi cu viteza 1. In plus... daca nu le ai cu "turatiile"... la hidramata ai scapat de grija lor. V-am zis.. nasol e cand vrei sa accelerezi si sa te bagi intr-o depasire... mai repede.

Astept sa mi se trezeasca Nicolas si sa ii bag la blender legumele cu peste( ca tare ii mai place piureul cu cat mai multe legume).

Eu nu stiu ce sa fac... Nicolas se scoala de ex. pe la 9 dim. Si chiar daca se culca pe la 13... nu vrea sa manance pranzul inainte de somn. Asa ca el serveste"pranzul" .. intre 15-17. Ce e de facut?Mai face vreun spiridus asa?


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


@@
MAI OLEAQ SI PLEC ACASA


MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> SI MAI NOI ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> NOI

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Teolinda, si noi am avut acelasi meniu la amiaza...peste cu legume.., am prajit putin pestele si am adaugat legume congelate (aveau si porumb si mazare) am pus putina apa, apoi unt si lapte si le-am mai zdrobit cu furculitza si a papat tot.. cat despre amiaza...Dani o manananca la 12 si dupa aia doarme. Asa l-am invatzat.
Eu folosesc blenderul numai cand ii pasez fructe cu lapte, borcan gen "Nestlle"

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:


"""Proful il intreaba pe Bula, care se afla in ultima banca: -Nu stii cumva cine mi-a chelit pomul de visine azi noapte? -Nu aud intrebarea, domnu` profesor! Proful sta pe ganduri, apoi schimba locul cu copilul. -Acum intreaba-ma tu ceva, si imediat vom afla daca se aude ceva de aici. -Domnu` profesor, nu stiti cine o pipaia azi noapte pe sora mea, in fata casei noastre? -Intr-adevar, Bula, de aici nu se aude nimic.

Doua blonde in desert se intalnesc:una conduce un Jeep() si celalta vasleste la o canoe! Cea cu jeepul se opreste si zice:
-Fa, proasto, d'aia scot astia bancuri cu blonde, nu vezi stupido ca esti in desert, ce cauti cu vasle aci, ai noroc ca nu stiu sa innot ca te-as strange de gat!!

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Deh Bianca ce sa fac... cand o sa fiu si eu mama a doua oara.. poate o sa reusesc sa invat copilul cum ar trebui.

Eu nu ii bag la blender decat piureul asta. E singurul moft de bebelush pe care il mai fac in materie de papa.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

A venit maica-mea.
Ma retrag la garaj



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Io-s blonda cu jeppu' dar care stie sa si inoate

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput