Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Buna dimineata,

Ne bucuram ca va place pagina web. Luana merita toate laudele pentru partea haioasa...

Am corectat greselile semnalate. Nu ezitati daca mai gasiti si altele.

LA MULTI ANI MIHNEA, DAVID si MARIA ANA!!!

Gabi, foarte frumoase pozele!!!

Simona, sa-ti traiasca fotbalistul!!

Adi, multumim pentru frumosul "Buna dimineata"! Dar Raluca pare cam suparici!! O supara dintisorii??

As putea spune ca nici fiica-mea nu a fost bolnavioara in iarna asta. Dar cred ca este vorba si de noroc.

O zi buna,

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Irina-Maria, Hora-Lucia, Mihnea, David
La multi ani!

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
la 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

quote:
Originally posted by Steluta

Buna dimineata,

Ne bucuram ca va place pagina web. Luana merita toate laudele pentru partea haioasa...

imi placeee, iar la Luana




Adi, multumim pentru frumosul "Buna dimineata"! Dar Raluca pare cam suparici!! O supara dintisorii??

Raluca nu cred ca era suparata. mai mult era concentrata asupra camerei video. cind o vede dispare orice urma de voiosie de pa fata ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

yep, io-s cu mielu....
da nu-ti dau miel, ca nu-s de acord cu macelarirea lor; doar daca promiti ca il tineti pe langa casa si il hraniti cu furaje ecologice!
voiam sa spun ca imi pare tare rau insa, gandindu-ma mai bine, stiu ca poarta noroc sa botezi, asa ca poate imi prinde bine!! (m-am gandit cam ce noroc as vrea si, in afara de accelerarea ritmului de slabire nu prea am ce sa-mi doresc, toate-s la locul lor...)
pupam Raluca Alexandra!
a, si varianta cu juma de miel cade (la propriu!), din motive evidente, nu poa sa pasca...

multumim mult pentru aprecieri, mi-au mers la inima

...iar ultima rubrica de la progrese e obligatorie, nu facultativa, ce credeati?!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

a, si daca tot suntem intre noi, copacii, sa va zic:

bree, vreau sa vina odata primavara aia, sa inmugurim, ca m-am saturat sa stau golasa, asa... stiti ceva, cand vine?!
vreau sa ma fac verde iar!



Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

„Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Luana, super pagina!!


Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, din 21 iunie 2006
la 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Buna! Tocmai am vazut minunata pagina cu cirse, progrese, povesti, toata stima pt cele care s-au ocupat, banuiesc ca v-ati descurcat destul de rapid, dar mie mi se pare asaaaa de greu, incat >
vazut si o gramada de poze, daryana, gabi, adi, neda, filmuletele nu le-am putut deschide, cred ca s-a blocat ceva p-acilea.
ieri am fost la vizita periodica la dr, ilinca are 8500 gr si 71 de cm, dr a zis ca e f bine, la 8 luni si o saptamana. la 7 luni avea 7,5 kg, deci a luat un kg intr-o luna, !
ieri am fost la cora si am vazut ca au adus o gramada de haine super faine pt cireselel noastre, eu n-am rezistat, desi mi-am zis ca spun stop la capitolul haine, si i-am luat om pereche de pantofiori pt rochita de la disney si un body cu guleras care sa se asorteze, ca de-abia luasem rochita si trebuia sa o accesorizam complet, nu?altceva, plin de rochite, salopete, pijamale pt acum si pt la vara, pulovarase, gecute, pantaloni, tricouri pt vara, toate o minunatie si la preturi ff bune. merita sa dati o raita. si daca tot am ajuns am luat si o gramada de fructe pt ea, cereale, cateva borcanase de la hipp, ca intr-adevar sunt mai ieftine. pai o cutie de cereale milubrei de la milupa era 12 lei, iar eu am luat recent de la farmacie cu 18 lei. deci e o diferenta destul de mare, mai ales ca se termina relativ repede.
la progrese ne putem lauda ca ieri am inceput timid sa mergem de-a busilea, pe distante scurte, ce-i drept, dar am facut-o si pe asta. probabil ca intr-o saptamana ne va cotrobai si noua in masina de spalat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

luana, eu sunt raluca, sa ma treceti si pe mine la copac acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

26octombrie
iti dorim sa ai parte de tot norocul din lume. ca doar tot o mai ramine ceva si pentru noi.
cit despre tinut mielul pe linga casa, chiar ma gindeam sa incep amenajari pentru o mini "gradina zoo". ne-ar prinde bine si un miel. cu hrana ecologica ar fi mai greu. ca de, iarba curata mai rar prin preajma timisorii.
in privinta primaverii, cred ca puteai sa incepi inverzirea, ca iarna s-a terminat inainte de a incepe. cel putin pe la noi.
numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Intru repede sa va zic ca am vazut noua pagina si mie,personal imi place si sa va mai zic ca azi tre sa ajung la spital sa mai imi "trag" 2 fire pt ca epiziotomia nu s-a inchis cum trebuie.De ce am stat pana acum????Credeam ca e normal sa doara la contact dupa ce nasti,dar cand nu am mai rezistat ,am descoperit problema durerilor mele!!!Pup si va tin la curent cum a fost si cum o sa ma simt.
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!!!(nu mai am timp sa numesc dar ma intelegeti,nu???)


Mergi la inceput