***** Mamici de Mai - Iunie 2007***** (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

ileana un ptr grasunelul tau si ptr tine.de data aceasta te va ajuta Doamne Doamne sa fie bine.

kay tu cum te mai simti?eu m-am vindecat...cred ca de atata dragoste din partea sotului eu...are o grij de mine de ma vindec instantaneu.

va pup si de data chiar fug sa ma imbrac..


23+Riana Alessya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Fetelor!!!!! Nu mai tin pasul cu cititul....de scris nici nu mai vorbesc.
Ileana ...imi pare rau pentru ce ti s-a intimplat.
Eu am nascut acum 4 ani si am un baietel sanatos ...la 34 saptamini (neimplinite) si dr mi-a zis ca am nascut la 7 luni si jumatate.
Mie cea mai buna solutie mi se pare sa ne luam dupa data nasterii. Adica eu am DNP 6 iunie. Asta inseamna ca pe 6 feb am implinit 5 luni iar pe 6 martie o sa implinesc 6 luni.

Eu am zile cind ma simt mai bine si cind ma simt mai rau.
Sper sa nu se mai fi scurtat colul. Oricum am control pe 21 feb. Daca s-a mai scurtat...incep cu concedii medicale...prenatal...vad eu cum fac...mai ales ca eu am mai nascut tot prematur...dar culmea pe col inchis beton s-au rupt membranele. Este destul de rara situatia. Mi-a dat sa fac Clamidya din sange IGG, IGM, IGA . Le-a mai facut cineva?
Abia astept intilnirea de pe 5.
Fetelor ..eu nu ma descurc cu mailul comun...acela mai iunie2007@yahoo.com. Stiu parola ...dar nu pot intra in cont ...fiindca spune ca nu exista. Cred ca sunt cam tare de cap si pricep mai greu.
SA FITI SANATOASE si...spor la scris in continuare!!!
Va pup
Diana 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Diana - adresa este mai_iunie2007, de aia nu ai reusit. incearca din nou.


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

pauly, si mie mi-e mai bine ! da mie de la praline al meu a fugit de la teatru la Euforia TV si nu stiu cand il vad... niciodata nu m-a atins la inima Valentine`s day, da acum parca as primi cu placere niste floricele ! lasa ca-i sugerez eu, asa, subtil ! maine sa ma trezesc cu flori !!! acum pun de niste paste, ca-i plac lui si daca tot n-am iesit, macar sa-i fac papa buna ! va fetelor si ies sa fac ceva frumos pt grasu meu ! si Sosonica m-a aprobat ! acuma-mi da mult in stanga buricului dupa ce toata ziua a boxat cu colul !!! ce sa fac si ea, daca se plictiseste... se joaca cu prietenul "cordon" si cu prietena "col" ! au o stransa legatura si un pact ! "col" nu se deschide pana la 40 sapt si "cordon" nu se infasoara pe nicaieri, iar Sosonica se poarta frumos cu ele !

si ma duc sa fierb ceva !!!

oana21+cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Kay imi pare rau ca poate te dezamagesc dar ,in general,fetitele seamana cu tatii iar baieteii cu mamele.Crede-ma ca eu am tot facut investigatii pt ca prietenii ma tot tachinau ca baietii seamana cu soacrele si sincer sa-ti spun(bine ca nu citeste sotul forumul)e urata rau si am plans mult pe treaba asta,asa ca m-am apucat,am investigat toti prietenii si cunoscutii si am ajuns la concluzia ca baietelul meu o sa semene sigur cu mine.Imi pare rau sa-ti dau asa o veste....

poze

22+Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor ma declar invinsa, nu mai tin pasul cu voi! intre servici si piticul meu de 2 ani si 8 luni......dar tot mai intru si nu ma dau eu asa batuta usor!

ileana,

elteka, vad ca tot intrebi de bineroane, daca vrei sa alaptezi nu-ti trebuie multe, e bine sa ai, ca nu stii cind mai il lasi pe bebe cu cineva. mie personal imi plac tare mult alea de la avent care au tetina ca si sinul mamei, important e cind le alegi sa fie prevazute cu sistem anticolici, daca vrei sa alaptezi tetina sa fie in forma sinului sa nu deruteze mult copilul, pina nu e bine demarat alaptatul, cam prima luna nu e bine sa dai nici tetina nici biberon!laptele matern nu se baga la fiert, nici microunda, e f important cind le alegi ideal e cel de sticla, fiinda nu intra compusii chimici din plastic in lapte!eu, am si de sticla si de plastic, cele de plastic le arunc la cel mult 3 luni!al meu bebeu nu i-am dat ceai ca are teina, e echivalentul cafeinei, e ca si cum ii bagi cafea pe biberon, stiu ca in Ro sint altfel ideile, dar aici nu e moda sa dai ceai, iar biberoanele le-am folosit abia pe la 1 an jumate cind nu mai alaptam.pompita de muci e ff necesara, si acuma o mai folosim, ca ei nu stiu sa-si sufle nasul pina pe la 4-5 ani, si cind are muci ii dai cu apa de mare sterilizata, si aspiri cu pompita, eu nu am batista bebelusului, care nu e la fel ca si pompita manuala, ca asta se baga la aspirator!, deci nu stiu daca e buna sau nu!a, si apa ii dai numa din momentul cind incepi sa introduci alimente solide, pina atunci nu are nevoie!eram in plina vara si nu i-am dat, a fost ok!laptele cind incepe sa suga are mai multa apa, apoi e mai gras si mai alb!deci el isi ia apa de acolo!e interesant ce zice sotul tau, da pe vremea noastra nici pampersi nu erau, si vai ce bine si usor e cu ei....asa si cu pompita, e ceva ce iti poate usura viata, ca si tot ce-i ptr copii, in Ro in vremea mea nu erau carucioare ca si acuma.....si asa mai departe, lumea evolueaza!daca ar fi dupa barbatu-miu inainte sa nasc nu era nevoie de nimik, si-a dat seama de utilitate cind ne trebuia ceva si numa le scoteam de prin sertare , acuma, nu mai comenteaza la nimic!

mari,imi pare rau ca ai dat peste niste incompetenti, pai aia cu glucometrul ti=am zis si eu si nu sint medic.....aici se ocupa tare bine de tine!daca-mi dai mailul tau iti pot trimite info fara sa fie reclama!

pauly, felicitari ptr sesiunea luata!

andra, merci ptr toate capitolele!

va pup pe toate ca nu mai am timp sa scriu si nici sa citesc!



Flavia 23+ si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

fetele, ati vazut nasterea sandei ladosi pe Acasa ? are baietel, Bogdan, 3,0400 grame, apgar 10.
emotionant. atita naturalete, chiar daca filmata...si epidurala, off ce poate face epidurala asta. am vazut si conditiile de la euroclinic, care aveti si puteti acolo este mama de voi. SUPER CLINICA.
m-ati innebunit cu scrisul....nu mai pot face fata la citit.
IULIA

23+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Ca sa va binedispun:

Iulia de 2 luni e spalata/culcata de tasu. Aseara Iulia avea bazdaci si topaia in pat in fundu gol.
Tasu: Iulia hai sa iti pun pantalonii.
Normal, Iulia nimik.
Tasu:Iulia te rog frumos.
Nimik.
Tasu: Iulia ma enervez!
Iulia: Si iti vine spuma daca te enervezi?

Mamica de Iulia (06.02.2004) si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

mey ! nazdravana mea tiza !
super tare pushtoaica. te-ai mai lamurit cu concediul si cu plata lui prenatal asta ? ca mai avem putin >
IULIA

23+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

SI MIINE SCHIMB SI SAPT SI LUNA !!!!
YUPIIII !!!
am constatat fetele, ca sint cea mai babatie dintre voi ! offff!!!
nu o sa mai auziti de kg-urile mele, gata...este prea riscant.
IULIA

23+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput