Bucurii de sept-oct 2006 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Eloise - cum ai reusit sa-l convingi pe Vladut sa stea in carucior?
Ce fain de voi ca v-ati intalnit toate!

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

quote:
Originally posted by CristinaGoji

Lakioana, Scumpik - ce ziceti, deschidem un sub-club aici a mamicilor napastuite? Si eu ma sinmteam ca-s singura care trece prin astfel de momente, ca restul au copii cuminti si numai eu... Dar dupa vreo luna si jumatate am decis sa intru pe forum si am vazut ca nu sunt singura si mi s-a facut parca mai usor dintrodata

Lakioana - si pentru mine somnul lui Vladic e cel mai pretios si cand doarme nu fac nimic, si cand nu doarme - iar nu fac nimic

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea





_

Lakioana mami lui Riana Rebeca, o minune de fetitza (16.09.2006)

Minunea noastra iubita - Reby...the baby
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Paginutza lui Reby mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alina, Mephala intra des la "Nou stil de viata". Si eu ma intreb uneori ce mai fac unele fete, mai ales Nokia...
Vauva, imi pare rau, n-am vazut ca m-ai intrebat de Maria. Am inceput sa-i dau piureut de mar (preferatul ei absolut) si de morcov, suc de mandarine si azi i-am dat amestec de legume la borcanas de la Hipp. A lichidat juma' de borcanas odata! . Dupa lapte nu se prea omoara, decat cand are ea chef.
Multumim ca ai intrebat de noi
Pufy, bine ai revenit. Asteptam impresii si poze

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

MamiLili tare mi-ar placea sa va vad pe toate macar 5 min, dar nu promit nimic. Sa vad cat de repede rezolv cu facultatea si cu neamurile si restul... Poate il aburesc putin pe sot si ne vedem cateva minute ici

Gabitzica am executat. E bine asa?

Cristina deschidem clubul

Eloise am trecut iepurasul in listuta, dar nu am stiut data

Acum va las ca maine ne trezim de dimineata si tre sa fiu odihnita.

Noapte buna si linistita!


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/62015/ticker2.png" target="_blank">Uite cat cresc
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susa spune:

buna seara ..avem si noi poze cu bucurii de brasov va pup ca mergem la baita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Pe cand voi mergeti la baita cu bucuriile intru si eu putin...mai am putin si merg dupa Andrea la gradinitza...si-am zis sa scriu cateva randuri.Ati scris, nu gluma...De-abia am reusit sa ajung sa citesc..nici nu mai stiu cui vroiam sa raspund....s-au incurcat neuronii
Pufy...bine-ai revenit de la noua casa...sa o stapaniti sanatosi...am simtit lipsa postarilor tale..sa-ti traiasca baiatii ca-s frumosi tare..
Susa..vazut pozele cu bucuriile de Brasov.Numai voi doua sunteti din Bravos?Frumosi bebici , frumoase mamici...parca Ignatica n-a mai postat..sau nu-mi mai amintesc eu....
Revin...

Album1Album2Album3Album4
Florida2004-2005
poze noi
Teo

Mariana (Andrea 25.10.2003 si Teodor 1.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Am revenit..mama denaturata ce sunt..i-am introdus suseza si vad ca tace...nu mult timp....
Usorlili..imi pare rau pentru Vlad...lasa ca trece.felicitari pentru dimensiunile lui...Eu iti spun de pe-acum drum bun in Romania ca nu stiu in week-end cum o sa mai pot intra.

Gabitza..n-am reusit sa vad pozele sotului tau..Nu stiu de ce..imi da eroare..
Nu pot..si nu pot..am plecat...

Album1Album2Album3Album4
Florida2004-2005
poze noi
Teo

Mariana (Andrea 25.10.2003 si Teodor 1.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Salutare mamici!
Vreau sa le urez LA MULTI ANI bebicilor nascuti azi:Lukas-Daniel,Dorian Constantin pt cele 5 lunisoare implinite.si fetitelor Maria-Diana si Ana-Isabela pt 4 luni implinite si nu in ultimul rand baiatului meu scump:SA CRESTI PUIUL MAMI SANATOS,FERICIT SI NOROCOS..uite acusi facem un anisor si taiem motzul..Doamne ce mai trece timpul!
Vreau sa rog pt cine va deschide capitolele viitoare poate sa modifice la noi in listuta la Stefan 53 de cm(am mai rugat odata poate acum ma aude si pe mine cineva)...si sa ma adauge si pe mine la ziua de nastere 29.01.1979..am fost invidioasa la cate urari a primit Vauva si vreau si eu la anul :)))
Scumpik ce haios e Luca si ce mult vorbeste...Stefan la 5 luni nu scoate atatea sunete.
Itzy noi ne trezim in mod curent la 3 noaptea sa il schimbam de pampers ca mananca des si daca nu il schimb la 3 la 5-6 dimineata e ud din cap pana in picioare..de cand am introdus cerealele nu mai face kk noaptea dar inainte mai facea..bine noi nu ne distram ca voi cu aspiratorul :)))dar oricum imi sare somnul chiar daca reusesc sa il adorm pe Stefan...si acum la 7,30 trebuie sa fiu in picioare pt servici...ce bine era cand stateam acasa...a si Stefan cum ma trezesc nu trec 2 minute si hop si el ochii mari cat cepele.
Am scris mesajul acesta pe la pranz dar din motive de bebe acum il postez ...sper sa reusesc sa scriu si continuarea.
A si intre timp s-a deschis si capitol nou :))))

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Seara buna fetelor...

Mai dar ce ati mai scris...

Aseara dupa ce va povesteam ca astept din nou distractia cu schimbatul de kk si aspiratorul in toiul noptii...ce credeti? Mi-a dormit bubulina neintoarsa...de la ora 22.00 pana la 6 dimineata am alaptat-o si apoi am dormit iar pana la 9 jumate.... Pe burtica...ma mir ca nu i-a intepenit gatul asa...fara kktz si fara muci Cand m-am uitat la ceas am facut niste ochi... ca nu imi venea a crede...nu am mai dormit atata de cand eram insarcinata...parca a stiut ca v-am povestit si mi-a facut o surpriza...sa vedem in seara asta... poate isi pastreaza obiceiul...

Ma duc sa citesc repede si revin acushica...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Multumim pentru urarile de astazi!!!!!!
Pufy bine ai revenit!
Chiar Ramomar pe unde este?ca ea posta des..

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput