Bucurii de sept-oct 2006 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Hai ca vin si eu, ca iar noi am tras un pui de somn...


Mey iesencelor da la voi asa e de cald, ca eu chiar ma simt ca in cusca de cand cu temp astea negative pe la noi. Frumoase pozele!

Eu nu prea stiu multe cum e cu avionul cu bebe, abia acum aflu cate ceva. Nu-ti da cosulet daca e pe rute scurte dar eu stiu ca poti sa-l iei pe al tau in avion . Daca nu e prea aglomerat poti sa rogi sa-ti rezerve locul de langa tine asa il poti tine pe bebe in cosulet langa tine, daca nu in brate. Pretul este asa cum a zis Lili pana la 2 ani 10% din valoareat biletului de avion + taxe.


Lili din Canada tu zici ca (,) caruciorul nu se pune la kile. Ca eu chiar ma gandeam sa-mi cumpar unul usor pt deplasarea acasa dar daca e asa nu mai cumpar nici unul? Voi cat stati acasa? Felicitari pt micul "sumo"!

Alina&Bianca(25 August 2006)

www.babiesonline.com/babies/b/bia/" target="_blank">Bianca


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

a meeerrrssss...urrraaaa
Scumpik ici multi si lui Luca normal!!!!!!

Cat despre mixer...da i-am aratat modelul in principiu, marca nu mai conteaza

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

multumesc de indrumari (in legatura cu pozele); o sa-mi fac cont undeva si o sa ne vedeti si pe noi, dar ceva mai tarziu, abia m-am intors de la cumparaturi (mi-a intrat indemnizatia pe card) si ma apuc de treaba prin casa. multumesc, mamici, inca o data!!! va pup!

alexandrina, mamica si raluci (03.08.1997) si narci (21.09.2006), ingerasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

alexutza ici si de la noi. Frumos tare dj Gabriel

xandrutza cand ai timp sa pui pozele dar sa nu uiti ca vrem sa va vedem.

Mirabela frumoase pozele, dar mai frumoase sunteti voi si copilasii. Chiar asa cald a fost azi in Iasi? Ca maine si noi ajungem in Iasi si sa stiu cum sa ne imbracam. Maine nu faceti intalneala?

Ia priviti cum l-am prins pe Luca ca se intorcea in scoica azi

_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, Cresc pe zi ce trece, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/62015/ticker2.png" target="_blank">Uite cat cresc
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Scumpik, maine intalneala la 13:30 in fata Palatului Culturii. Vii?

**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
www.paperboy.nl/?PID1=6%20EZ5%40I%3A5%5FE%5F%2BV%3B%3D%3AC1%3A%5CYZP98D%5CHE%40%20%20%0A" target="_blank">Pinguinul jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

scumpik, e latita pagina prea tare.Pune spatiu intre pela jumatatea linkurilor de l odisee.
Fetele va mutumesc pentru aprecierile vizavi de talentul sotului meu.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

quote:
Originally posted by Vauva
Lili din Canada tu zici ca (,) caruciorul nu se pune la kile. Ca eu chiar ma gandeam sa-mi cumpar unul usor pt deplasarea acasa dar daca e asa nu mai cumpar nici unul? Voi cat stati acasa? Felicitari pt micul "sumo"!




Nu, Alina, nu platim nimic suplimentar pentru carut. Al nostru este MASIV. Imi este ciuda cateodata ca l-am luat asa mare. Ma gandesc numai la urcat si la coborat pe scari, acasa, in Romania. Noi stam in bloc cu 4 etaje, la etajul 2.

In Romania stam 1 lun a si o saptamana. Pupici si de la noi pentru Bianca. Este super poza unde te pandeste.





...si totusi exista iubire...

TUDOR (29.09.2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank"> Avem si site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Multumim ca v-ati uitat la pozele noastre - Scumpik, Roxanae, Vauva, Alina Morostes, MamiLili, Mirabelac, Mexxa precum si celorlate mamici care ne-au vazut.
MamiLili - da, chestia aia de la chicco e un fel de playground si mi se pare super faina pentru odihna mamelor. Bine, la noi inca nu are efectul dorit, dar asteptam Cat despre poze - adevarul e ca nu-mi prea place sa fac poze, adca nu ca nu-mi place, dar nu-mi amintesc decat rar ca mai trebuie sa fac si din astea.
Lakioana, Scumpik - ce ziceti, deschidem un sub-club aici a mamicilor napastuite? Si eu ma sinmteam ca-s singura care trece prin astfel de momente, ca restul au copii cuminti si numai eu... Dar dupa vreo luna si jumatate am decis sa intru pe forum si am vazut ca nu sunt singura si mi s-a facut parca mai usor dintrodata
Usorlili - of saracutul "sumo" ce sufera. Noi mergem joi la vaccin si iar am niste emotii...
Lakioana - si pentru mine somnul lui Vladic e cel mai pretios si cand doarme nu fac nimic, si cand nu doarme - iar nu fac nimic
Gabitzica - impresionante lucrarile sotului tau.
Alexutza - mi nu mi se pare grasan printzul, eu as zice ca e un barbat foarte bine facut
Pufy - bine ai revenit!


Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Cristina - multumim de aprecieri, nici voi nu sunteti mai prejos

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eu o sa va citesc maine mai detaliat. Acum stau cu fata si cu sotzul. Mexxaaaaa, ti-am trimis pozele pe mess.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput