PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Salutari mamici!

Ramoon si elena24 si eu am locuit in Bv pana acum 5 ani cand m-am mutat in Landshut. Intentionam sa venim in iulie la BV sa-l botezam pe piersicoiul Philip. Deja mi-e foarte dor de orasul meu natal...imi vine sa zbor, ca n-am mai fost de doi ani in ro.
Tweety multumesc ca l-ai trecut si pe grasanelul meu in listuta.

Poze cu noi http://fotocenter.aol.de/galleries/nicoletaionescu
Noapte buna si pupici piersicutelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Geniesi fetita mea tot asa are parul... s-a nascut cu par destul de mare si in fata s-a rarit si la spate s-a tocit de la perna...nush daca am fost prea explicita ... e cam tarziu
Elena24si eu ma bucur k esti din Bv in ce cartier stai? poate ne vedem la plimbare.
Fetele spunet-mi si mie , va rog, cum faceti branzica calcica k am apucat sa fierb deja laptele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Ramooneu nu stiu cum se face branzica calcica. Sunt si eu interesata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Stiu k s-a mai scris pe aici de branzica dar nu am retinut sper sa nu ma injure fetele, dar tre sa ma intelegeti kma lasa memoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Ramoon si eu faceam branzica cu lamaie si nu mi se pare deloc acra. Nu stiu de ce s-a scris ca nu ar fi buna. Am incercat zilele trecute reteta cu lapte+2 lingurite iaurt lasate de pe o zi pe alta si puse la fiert. A iesit branzica dar nu mi se pare cu nimic mai deosebita decat cea facuta cu lamaie.
Fetelor care stiti de ce nu e buna branzica facuta cu lamaie, spuneti-ne si noua.

Genie e foarte normala freza. Noi nu ne putem mandrii cu ea ca ne-am tuns odata la 4 luni si acum in weekend planuim a doua tunsoare.

De vaccin se pare ca am scapat cu brio fara nici o reactie neplacuta.

fetele si weekend placut (eu mai intru ca nu avem planuri de mers pe afara ca la noi e tot frig, totusi azi au fost -7, de la -27 e totusi un progres)

Oana si bb Alex(05.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana2002it/album?.dir=/adbere2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

fetelor, iata am mai pus si eu un filmulet cu Alex, ca nu l-ati mai vazut de prin noiembrie, asa ca iata-ne:
http://www.dropshots.com/day.php?userid=194931&cdate=20070209&ctime=125417


miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu
http://www.dropshots.com/mitilica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by Tweety7

Eliza ma bucur mult ca n-ati mai facut febra.
anasia iubita, suntem bine. Azi nu a mai tusit Clara. Presupun ca incepe sa-si faca efectul tratamentul.
alina cu placere. Pai, incepe week-end-ul, de-asta absenteaza mamicile noastre. Nu te-ai obisnuit cu non-activitatea de la sfarsitul fiecarei saptamani?
doniro bine ai venit! Sa ne dai datele tale si-ale puiului ca sa le trecem in listuta.
Mia. felicitari pentru MAMA. Vreau si eu... A mea il striga doar pe tac-su.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei
Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!


Super! Deci am o fetita nascuta pe 3 jul 2006, ora 16.30 (nu stiu daca are importanta), 3960g, 50cm. Eu am 27 de ani si..... daca mai e nevoie de ceva, sa imi zici. Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

buna dimineata la piersicutze
s-ar parea ca sunt cea mai matinala de pe-aici. astazi cel putin. dar sper sa fie doar o exceptie. stef s-a trezit pe la 06.00 ca l-a auzit pe tati umbland prin casa. si nu a rezistat pana nu a tras o portie de joaca cu el inainte sa plece. dupa ce a plecat a cazut lat. doarme acum de rupe si tati ne-a lasat singuri in weekend, a plecat pe munte si se intoarce abia maine seara
eu am reinceput job-ul. deocamdata lucrez acasa sa vad cum merge. n-as fi vrut sa-l reiau deocamdata dar am avut parte de insistente repetate asa ca... sa vedem. n-am mai intrat sa va citesc si sa stiti ca nici acum n-am citit decat asa putin pe sarite. chiar imi propusesem sa nu prea mai intru, nu va suparati pe mine, dar atunci cand intru pe forum pur si simplu nu ma mai desprind de calculator. si pierd cate o zi intreaga citind confesiuni sau diverse subiecte cu care n-am nimic de-a face dar care sunt asa interesante... si la sfarsitul zilei realizez ca iar n-am facut nimic din ce-mi propusesem... da o dependenta ireala forumul asta
mamaluidavid am vazut bretonelul de piersicutza si are un par superb. nu stiu daca e chiar asa negru ca in poze, dar cred ca o sa aiba un fir de par super
tweety dragele de voi cum mai sunteti? uite o de la noi sa va faceti bine piersicutza
si stef a cam tusit saptamana asta. de fapt avea doar asa o senzatie de tuse atunci cand radea sau se fortza. dr a zis ca de la mucisori prea multi, asa ca ne-a facut aspiratie 3 zile (dupa putin aerosol ca sa inmoaie secretiile) si l-am curatat mereu cu batista bebelusului. nu va spun ca se lasa cu niste urlete... acum parca e mai bine. sper sa nu evolueze in ceva neplacut.
ramoon banuiesc ca ai facut deja branzica aseara, dar sa-ti spun cum o fac eu. pun la fiert 500ml lapte dorna integral. cand se incinge aproape sa dea in foc pun in el 4 tablete ca lactic pisate. las sa dea in clocot si-l strecor printr-un tifon dublu. gata branzica. n-as stii sa-ti spun de ce nu e buna branzica facuta cu lamaie. eu acum aud asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

miti am vazut piersicutza jucausa ce mare s-a facut...
genie e normal ce zici tu despre parul antoniei. asa trebuie sa se intample. schimba parul. stef l-a schimbat aproape pe tot. dar tot asa, pe portiuni. mai intai a fost cheliutza in frunte va dati seama cum arata... asa a fost la botez... apoi pe la tample, apoi in crestetul capului, iar acum cheleste la spate. inutil sa mai spun ca de cate ori avea cheliutza intr-o zona, in restul capului avea parul mare, asa ca se remarca din prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

si pt ca tot n-am mai scris de mult, vreau sa urez sarbatoritilor de azi



LA MULTI ANI

Leila fetita lui Galushca
Andrei baietelul lui M_floruta
Elena fetita lui Leistra
Timeea Andreea fetita lui acvi
Teodora Ana fetita lui michella78

si multumim si noi pt urarile de ziua noastra

Mergi la inceput