PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

salutare fetele! c emai faceti? am fost si noi afara si ieri si azi, la BV e superba vremea dar bate un vant ...
Va intrebam mai de mult daca voi mai aveti lohii? k nu mi-a rasp nimeni...
si mai aveam o intrebare k nu mai gasesc acum: voi cum faceti branzica calcica k am vazut k discutati k nu e buna aia cu lamaie (eu din aia ii faceam)
Timeea mea e cam maraita de vreo 2 zile si nu mai papa nici legume de cateva zile, nush ce sa-i mai dau, azi i-am facut o supica asa asemanatoare cu a noastra k am crezut k nu are gust si de aia nu-i place
pun si eu o poza cu dintzucii mici http://www.dropshots.com/photos/219594/20070207/124639.jpg

va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2006 spune:

doniro bine ai venit! spune-ne despre tine si despre bebelina ta! pupici!

Poze cu Iana http://pg.photos.yahoo.com/ph/alinalupu2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaU spune:

Ramoon, lohii?!! Cam tarziu pentru asa ceva. Alea trebuie sa tina maxim pana la 6 saptamani. Dupa aceea poate fi doar ciclul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Da, eu stiam k lohiile tin ceva mai mult, k se deschid la culoare (asa numitele lohii albe) dar nu stiam cat tin exact...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Fetelor, am si eu o intrebare: care e limita maxima admisa la Silueti, caci as vrea s-o inscriu si eu pe fi`mea(8600g la 6 luni) ca sa fiu sigura ca nu raman fara ginere
Nu stiu care a fost motivul pt care s-a infiintat acest club, caci fiecare copil are propriul lui ritm de dezvoltare, dar eu propun, ca masura non-discriminatorie sa ne reorganizam oarecum si sa nu mai tinem cont de limite!
Nu de alta, dar ce impresie as produce daca v-as spune ca fi`mea e stirba, cheala, cu ochi caprui si, dupa standardele siluetilor, cam...iar eu o ador?
Mai dati-mi o sansa sa sper ca poate sa ajunga chiar daca, deocamdata, situatia e cea de mai sus expusa

Ce ziceti?
Noapte buna!



de Vlad(13.06.03)& Alexia(08.08.06)
poze botez Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Seara buna! Aveam si eu o intrebare, ca tot zicea Martta ca fetita ei e cheliuta...Antoniei i-a cazut o buna parte din parul cu care s-a nascut, s-a mai rarit, a dat altul mic pe dedesubt,in crestetul capului a ramas din cel vechi si s-a lungit destul de mult, insa la spate, are o portiune ovala, cam de marimea unei mingi de tenis turtite unde i-a cazut(probabil de la dormitul pe spate) si a ramas cheliuta. Insa, doar acolo... Alte piersicute mai sunt asa, cheliute doar la spate?
Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic...
Noapte buna piersicutelor si parintilor de piersicute!
A, si sanatate multa Ilincai (a Gelizei) si Clarei lui Tweety

Genie si Antonia

www.dropshots.com/antonia25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena24 spune:

Buna RAMOON ma bucur sa vad ca mai e cineva din BV ca devenisem geloasa pe celalalte mamici care le auzeam intodeauna ca se duc sa se intalneasca cu bebeii in parc .Poate intr-o buna zi tot asa cu soare ca si azi vom iesi si noi in parc ca noi nu prea avem companie aici in cartierul unde stam (mai stii) !
MAMICILOR NU VA SUPARATI PE MINE CA AM FOST UMPIC GELOASA DAR......
In sfarsit si-a facut aparitia si al 6 dintisor mai greu decat ceilalti dar am reusit .Acum va intreb :ce ar trebuii sa-i dau merisorul intr-o mana si biscuitele in cealalta manuta sau mai asteptam :)
VA PE NASUC PE TOTI PIUTII CARE DORM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena24 spune:

Da GENIE si noi ne mandrim cu asa freza !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

fetelor mi-e dor de voi dar am bagat la greu parc zilele astea - este abs superb
cred ca si voi
vroiam sa va intreb daca ati dat pustilor brocoi si cum???
e i-as face maine fiert cu putin unt
stiti voi vreo reteta anume?
sa pun impreuna cu alte legume?
va ppup si noapte buna!!!

scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

quote:
Originally posted by adelapop

fetelor mi-e dor de voi dar am bagat la greu parc zilele astea - este abs superb
cred ca si voi
vroiam sa va intreb daca ati dat pustilor brocoi si cum???
e i-as face maine fiert cu putin unt
stiti voi vreo reteta anume?
sa pun impreuna cu alte legume?
va ppup si noapte buna!!!

scumpei Bianca Maria




poti face brocolli cu cartof.
eu mai fac si cu spanac
in rest nu prea combin brocolli cu altceva, dar cred ca nu este o problema combinatia, doar sa ii placa

VARSTA DARIUS-THEODOR

POZE


Mary de Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput