Piticodromul de sept-oct 2005 (167)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

buna dimineata!

suntem treji de la 7 (fatza de 9 ieri...)

ALINAM-super!(pt mine) Te urmaresc indeaproape in procesul intzarcarii
SARMISA-te-ai gindit pina cind vrei sa mai alaptezi?
ALEXUTA-si Luca-Mihnea al meu e un mare pofticios si mincacios...
CGE-moamaa ce de-a aventuri pt o singura zi
JADi-multa sanatate pt tine si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

A plecat soacara asera... iuuuhuuu...

Casiana asa ziceam si eu la inceput cu notile nedormite... Adormeam foarte greu si eram chiauna saptamani intregi. Acum dupa 1 an si jumatate de exercitiu, adorm cu ating perna . Vladut doarme tun o noapte, apoi se trezeste o data, apoi de 2 ori si iar o ia de la capat. Eu mereu astept cu nerabdare noaptea aia linistita .

Cristina ma bucur ca e mai bine Victor.

He he he vad ca se tin de prostioare copii. Eu am un ir de buze in geanta si normal ca Vlad l-a dibuit si l-a injumatatit . In schimb i-a mesterit rujul soacrei . Cand s-a vazut murdar pe maini a decretat: "caca".

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Anto, astia mici sunt innebuniti cu creme/geluri/uleiuri. Anya parca s-a vorbit cu Victor si aseara mi-a prins crema antivergeturi, i-a desfacut capacul si lingea crema, foarte fericita . Cand am vazut-o, taica-su i-a luat-o din mana. A urlat, a jelit si spune printre lacrimi: "buuun, buuun, buuun". Ca ea la mancare spune "papi bun".

Nanadana, ma bucur ca esti bine. Si Antoine la fel, cu bucle cu tot

Casiana, ce dulce trebuie sa fie Alexia cand danseaza pe masa (avem si noi un exemplar in casa). Si Anya mananca bine si as vrea sa mai renunt la rontaielile astea permanente, pentru ca ea ar manca "bun" non-stop (mai ales biscuiti, grisine...)

Nadina-vecina , ma bucur ca ne-ai scris si ca acum sunteti ok. Si nu ne-am plictisit, mai vrem detalii.

Diplodocus, Sarmisa...si fetele care mai alaptati...sunteti tari. Bravo voua.

cge , foarte tare Ancuta. Cred ca pare un haos la voi, dar vad ca sunteti teferi, asa ca imi dai curaj.

Madamme Popesco, de ce stati dvs sa va chinuiti la birou, cand va asteapta patul de acasa? tz, tz, tz...
Am vorbit cu Anya si a marturisit ca ea l-a determinat pe Vladut sa adoarma tarziu, cand i-a povestit ce program "de bar" are ea .

Alina Radu Teodor si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Mi-am adus aminte sa va spun ceva...
Inspirata de de la piticodrom( adica nu e bine spus inspirata...)
Mai bine zis: vazind ca mamicile cu un/o terorist/a in dotare, k si mine, au curajul, nebunia, placerea si fericirea de a face surioara/fratior, am hotarit si eu sa ma alatur
Nu chiar acum Sa scriem la barza in august si prin mai sa asteptam o Sara-Ilinca sau un David-Serban...

Dar pina atunci trebuie sa-l intzarc pe junior,sa slabesc o gramada si sa merg la mare pe Coasta de Azur(recuperez vara trecuta in care n-am fost nicaieri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Frumos spus:
"curajul, nebunia, placerea si fericirea de a face surioara/fratior".

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Mi-eeeee foameeeeeeeeeeeeeeeee!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Si mieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

'na ziua ca dimineata era pe la 3 cand ne-a trezit matei pt vreo 3 ore de belit ochii la pereti . El dupa aia a mai dormit vreo 2 ore, dar eu nu. Sunt zombie asa ca m-am plimbat prin oras azi, asa in semn de protest.

Jadi, din ce povestesti e tare naspa viroza asta a ta, sper sa-ti treaca repede.
Cristina, ai niste copii de milioane , imi si imaginez scena

In alta ordine de idei sunt bucuroasa pt ca am luat rezultatul analizei phadiatop infant, aia de atopie, si a iesit negativ.


Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

quote:
Originally posted by alexuta2005

Azi am ajuns la concluzia ca mamele ale caror copii nu dorm noaptea sunt plangaciosi, sunt mame eroine.Eu nu as fi rezistat.
Azi noapte Alexia s-a trezit plangand si a tinut-o asa o juma de ora.Acum sunt moarta de somn.Pe mine daca m-ai trezit noaptea greu mai pot adormi.
Cred ca am fost norocoasa pana acum.



Casiana si Alexia




Ce te faceai daca erai in locul meu??, eu de aproape 1 an si 4 luni nu a existat o seara in care sa dorm cap- coada,si nu doar cu o singura trezire, ci multeeeeee

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu am mancat varza cu afumatura!

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput