Colectia de toamna-iarna 2005 (121)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

neata :)
nu cred ca duminica ploua... duminica am veni si noi la GB, cu toate ca am de facut bagaje pt. barcelona, si 11 e ora pitikului de somn. da' mi-e un dor de voi... si nu cred ca mai avem ocazia sa ne intalnim in formula c= 2 intr-unul.
asa: sa raspund la intrebari:
- lapte - UHT 3,5 (am incercat cu parmalat si humana, dar au gusturi si mi le-a scuipat pitiku' cu bolta)
- in casa: sosete sau picioare goale (ca-si mai scoate sosetele)
- spalat pe dinti: cu periuta si pasta pt. copii, am gasit una italieneasca, ce-i drept cu fluor, dar nu are gust rau. nenedentu' mi l-a scuipat si n-a mancat 1 zi dup-aia si nici nu l-am mai putut spala 1 saptamana, ca nu mai statea.

sa va pove putin si despre burtik: face bine, creste, se zbantuie pitica de nu se poate, in schimb noaptea le cam doarme si dimi se trezeste mai tarziu decat ardeiu. si io as manca numa cartofi prajiti

ieri a venit sor-mea pe la mine si ne uitam la baby einstein cu andrei... si la un moment dat ne dam seama ca andrei plecase de mult, distrugea prin sufragerie, si noi ne uitam fascinate la baby einstein
si acum:
www.dropshots.com/day.php?userid=102257&cdate=20070209&ctime=102835" target="_blank"> ia uite! au uitat astia dulapul neblocat!
si
www.dropshots.com/day.php?userid=102257&cdate=20070209&ctime=103123" target="_blank"> povestea lu' para
www.dropshots.com/day.php?userid=102257&cdate=20070208" target="_blank">inceputul si sfarsitul aici
pupam toate lumile!

c & andrei-ardei 14 noiembrie 2005 & cireshik anais dpn 05.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mi-am adus aminte ce vroiam sa mai intreb...Lavi ma intereseaza si pe mine treaba cu petrecerea la Mc Donalds. Cand ai timp sa detaliezi...

Gata, ma duc sa ma spal si sa imbrac fata ca plecam in parc la nisip. Daca mai sunt doritoare..va asteptam cu drag

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Neata!!

Fetele daca e maine intilneala venim si noi ,duminica nu putem ,mergem la biserica cu finii sa vorbim pentru botez !

Corap ,m-am uitat cu fi'miu la filmuletele cu Ardeiu ,tare s-a amuzat ,tot zicea bebeee si arata cu deshtu :)

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze ianuarie-februarie 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Madau pt party iti dau io un pont ,linga Palatul copiilor e un ,,balon'' mare cu tobogane ,leganute ,loc de joaca ,toate gomflabile si burete peste tot ca se nu se poata lovi piticii ,se inchiriaza cu 4 milioane ,eu anu' asta acolo-i fac ziua lui Orlando .
A fost tati acolo odata cu sefa lui care-i serba ziua lu' fisu' ,cica-i tare misto pentru petrecere!!

Bai chiar acum cind postam ,aud un zgomot puternic ,dau fuga la bucatarie ,cind ce sa vad ,fi'miu trintise cana de cafea ,era cafea peste tot inclusiv sostete ,body ,ma duc sa-l schimb!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze ianuarie-februarie 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

uf, manduta, s-a inspirat de la andrei ;)
spor la curatat!

c & andrei-ardei 14 noiembrie 2005 & cireshik anais dpn 05.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

E clar copii astia s-au vorbit intre ei....Miruna tocmai si-a varsat pe ea cana cu Cola, ma duc s-o schimb iar. Apoi sper sa plecam

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

petrecerea la McDonalds:
-nu v-o recomand pt copii sub 4 ani, nu prea inteleg nimic din ea.

Costuri:
-cate un happy meal de fiecare copil (alege gazda - mai bine ii intrebi pe parinti ce sandwich, ce suc)
-unul sau 2 tortulete (parca e 300.000 tortuletul), noi am cerut 2 sa ajunga si la parinti
-sampanie fara alcool (nu stiu daca e obligatorie si cat te taxeaza, noi am comandat 1)
-pt adulti - ce comanda fiecare

Nu se plateste inchiriat sala sau ceva.
O sa va spun la cat am iesit.

Dureaza 1h30. Sunt programate din 2 in 2 ore.
Tantile alea se ocupa sa-i distreze pe copii, organizeaza ceva joculete, karaoke, le pune muzica sa danseze...

Madutza pe cat timp 4 milioane?
Primesc si ceva de mancare sau e separat?

---------------
pisi, anda si meems sanatate la puiuti, sa le gasiti cauzele!
Nasol, pisi, cu inflamarea pleurei, e mai grav decat la Silvia.
Dificultatea la inghitit e ceea ce trebuia sa te puna pe ganduri, poate fi ori de la amigdale ori semn ca a coborat in jos. Acuma asta este, o sa-l faceti bine!
Porcaria e ca s-a suprapus cu problema cu bila de se simte asa nasol dragutul de blondin! Un !

---------
La intalnire - daca e duminica venim, sambata nu cred ca putem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

quote:
Originally posted by Madutza10

Madau pt party iti dau io un pont ,linga Palatul copiilor e un ,,balon'' mare cu tobogane ,leganute ,loc de joaca ,toate gomflabile si burete peste tot ca se nu se poata lovi piticii ,se inchiriaza cu 4 milioane ,eu anu' asta acolo-i fac ziua lui Orlando .


se numeste boom-land. si da, e super pt petreceri, dar pt copilasi de la 3 ani in sus... restul is prea mici.
uite aici http://www.aztec.ro/boom_boom_land.php
http://www . a z t e c . r o /boom_boom_land.php - asta in caz ca-mi scoate linkul ca reclama...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

lavi, 4 mil 2 ore, daca mai vreo ore in plus, un mil/ora.
din experienta de la party=ul trecut, copiii n-au mancat nimic, doar au mai baut suc, si cu chiu cu vai ii induplecai intre doua gonflabile la o imbucatura. doar la tort am reusit sa-i dam jos de pe alea, si pt f scurt timp.
a avut o ora in plus, si copiii tot nu obosisera.
daca tot vrei ceva misto, e mai bine aici. mancarea ti-o iei tu de-acasa, cata vrei si ce vrei. si ai si clown parca. dar citeste pe site.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata.

trebuie sa-i zic lui CRISTINAMH FELICITARI!!!! sa fii sanatoasa si in putere de munca.
deci asa....mergi pe blat. nu spui nimic . harnicuta.

(in aceeasi ordine ca sa zic asa, ce stiti de munca la domiciliu si in ce domenii. nu de alta dar nu am timp sa caut, ca nu m alasa maimuta, plus ca nu am auzit decat lucruri "rele" daca stie cineva ceva, sa bage o postare, trebuie sa ma reorientez si eu bine de tot)

SILVIA las ca te suna. tin pumnii. - poate te-au si sunat, eu inca sunt la scutecul trecut.

DORDIAcu CIC1 si 2 e ca asa: nasa mea, a nascut al doilea bb pe 05.07.2006
a iesit din CIC 1 la 28.07.2006 (da, ambii sunt nascuti in aceeasi luna, la aproape 2 ani distanta)
in CIC 2 a intrat NUMAI LA 42 ZILE DE LA nasterea celui de-al doilea copil.
diferenta de aproape 1 luna a fost platita cu 85% din indemnizatie.

nu poti intra din cic1 in cic2 deca daca ai 42 zile lauzia.
la mine de ex, o sa fie asa: o sa stau in cic1 pana pe 01.12.2007 si apoi bag direct cic2 din 02.12.2007. asta pt ca trec mai mult de 42zile de la nasterea piticei (zic eu poate o fi fetitza. sper).

hai ca mai citesc si revin. daca mai pot


Joy 7+ (dpn 21.09.2007) si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput