Spiridusi de ianuaire - februarie 2006 (152)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca si eu cauatam mesajul tau si tu cand colo l-ai sters.
mama ce urata e broasca asta. sper sa-i placa lui Dani, astept filmuletul.
Ai vazut ca ti-am scris mai sus cu dormitul, imediat ai bagat tu un mesaj dupa mine, poate nu ai vazut.
Ingrid pai bate vant, cum scoti fata afara? Sau numai la mine e asa? in zona ta nu?

Mi-a umplut toata mobila si tastatura cu ceai .
asa-mi trebuie daca nu-l su[praveghez.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bianca eu nu am votat pt. ca nu am contribuit cu nimic, noi doua am avut ideea sa se cumpere altceva decat carte, am spus si eu la fel, ca mai bine primeste ceva de care sa se bucure acum nu mai tarziu.

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Mirela, m-ai omorat cu faza ca ma indur sa dispar de 100 de roi ca m-ai facut sa rad si tare aveam nevoie.
Irinutza, de adevar se zice de gaina batrana...a iesit buna dar am lesinat de foame, abia acumam mancat.
Bee nu vream sa ma pronunt si sa ma insel dar de cand i-am dat lapte+formula mai ciguleste cate ceva.Azi a mancat de la 10 lapte 300 ml si pe la ora 13 era turbat de foame.A papat o banana inntreaga si la la 14,30 era iar lesinat de foame.I-am dat ceva iaurt si nu prea l-a incantat dar tot a papat si inainte de culcare niste lapte...ce sa fac ca animalul dadea incadin aripi in cratita nu puteam sa ii dau ciulama dar ma gandesc sa ii dau la ora 18.Sa vedem cum o sa fie pe viitor, mie mi-a zis dr ca la mofturosii astia ca al meu asta le e leacul lapte simplu si foame eu daca ar manca cum trebuie as revenii la formula....ca parca eram mai linistita cu ea.Oricum ii dau Multisanostol deci vitamine va avea...
Nu am apucat sa citesc ultimele trei pagini si acume ca in romane politiste....merg sa vad daca Miss Agahta (alias Moni) a mai aflat ceva glumesc eu dar de fapt m-am necajit f tare pe faza ca printre noi se afla asemenea exemplare...

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata fetele , am ajuns acasa

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> SI MAI NOI ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> NOI


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Merg intai sa pap ceva si revin

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> SI MAI NOI ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> NOI


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova..am vazut acum...
Mai nu zic ca fica-mea a fost iconitza, dar eu nu tin minte sa fi avut astfel de probleme cu somnul cu ea.
Poate nu eram eu atat de citit si cultivata in legatura cu copii...nu stiu ce sa zic.
Mai eu nu o sa il iau cu mine in pat...sa stiu ca stau langa patul lui pana adorme...dar nici asta nu imi convine, dar ce sa fac..
Mai este ca il pun in pat si merg de 2 ori la el si ii spun sa faca nani si se excuta. Dar noaptea cand se trezeste nu tine figura, ma simte ca plec si plange.
Uite-l pe Bim=Bim
http://s95.photobucket.com/albums/l125/miracol25/?action=view¤t=Bim-Bim.flv
E urat dar...nu te poti pune cu gusturile omului..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Eu i-am dat la Dani acum fructe la borcanel si le-a mancat. Dar borcanel contrafacut.
3 portocale, 2 mere, 1 banana si putin lapte ca altfel nu se zdrobesc, blenduite si iasa ceva super bun .... Mi-a iesit 4 portzii...el mai mult de 200 g nu mananca. I-am bagat si 2 biscuiti ca azi numai supa a mancat si pana la ora 20 nu ii mai dau nimic, cand sper ca o sa bea laptele...
Moni...iti place suspansul? Eu am examen sambata si tu ma tzii aici legata de scaun
Merg sa ne imbracam sa mergem la cabinet sa vad ce ne spune...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvi sa-ti fie de bine.
Moni pofta buna.Mananca repede nu mai tine fetele in alarma.
Bianca e haios, marco a venit rapid sa vada ce se aude asa. L-a distrat/. Pacat ca nu da din maini/picioare.

Eu nu am rezistat si am topit o felie din tortul lui Clau. dar m-a ajutat si Marco, tre sa recunosc.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LA MULTI ANI FRUMOSULUI VLADIMIR!! SA FII SANATOS SI SA AI PARTE DE TOT CE E MAI BUN IN VIATA!!
Mirela si Irinutza- nu fac bagaje, multumesc de ganduri, sa si le faca, sunt stresati ca cica nu termian niste rafturi-de. fiecare cu piticii lor, dar eu sunt fericita ca mai am 2 zile pina simbata la 3.30pm si dc ei sunt busy eu stau cu emma, deci ok.
Nico- ma doare sufletul sa vad asa ceva, sincer, eu te inteleg perfect ca si eu am trecut prin barfe la adresa emmei, unde si cum s-a intamplat nu mai conteaza, chair si critici legate de cum imi cresc eu copilul sau de ce ii dau lapte cu cereale 1 data pe zi-VREAU INSA SA FII TARE SI SA TRECI PESTE ASTA CAT MAI REPEDE PT CA DARIA ESTE UN COPIL MUNUNAT SI PERFECT SANATOASA SI SUPER BINE DEZVOLTATA(pupicie dulci)-pt unii, dc e peste 10kg e obeza , iar dc e sub 10 nu e schiloada, asa ca ignora, nu eu sor dar se poate, crede-ma.
Am vrit si eu sa ma retrag de mai mult eori tocmai pt ca se scrie aiurea si se jigneste fara motive serioase, nu numai pe spiridusi dar si pe mamici, si nu am facut-o pt UNELE PERS DRAGI-carora le multuemsc ca exista si ca m-au inteles si ma ajuta-- si cum zice asi RALI(pupici)- nu particip cum ar treb pt ca efectiv nu am timp pt asemenea rautatzi uneori si nu pot scrie lucruri de care sa imi para rau mai incolo sau sa raneasca mamici si bebelusi-ASA CEVA NU TREBUEI SA EXISTE AICI!
Hai ca mi-a pierit si cheful sa va scriu ce a facut emma ieri la cresa- o zi buna si numai bine!

Denisa
Denisa 18 w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Acum am citit..vedeti ce viteza am...sa nu zica unele.. ca pierd mamicile orele pe Dc suntem operative cele care frecventam Dc=ul
Ingrid, eu ii dau lapte de vaca...vaca.Merge mama zilnic si ia de la o tanti renumita acre il verifica prima data la centru de recoltare si deci e ok.Cat despre lapte mie dr mi-a zis vaca sau daca nu pasteurizat de 3,5 ca cel de 1,8 e prea prelucrat si nu mai are mare lucru.Acum sincer vb diferenta aceea de 1,7% grasime...a tareeeee micutica si in Romania sincer cred ca e tare relativa.Acum nu se poate neneraliza ca sunt copilasi alergici care fac urticarie de la laptele gras si atunci calr trebuie avut grija dar daca e ok eu as zice sa-i dai linistita 3,5.
Cat despte vot...eu una m-as abtine si as zice sa luati ce vreti voi ca e ok dar zic Triclicleta ferm sa nu mai fie Bianca singurica la vot
Heiiiiiii daca m-ar cunoaste copilasii m-ar arata cu degetul: tanti care a zis sa ne fie confiscate jucariile dar sincer eu in cazul lui Alain am vazut o imbunatatire clara de cand s-a jucat azi doar cu doua jucariii e mai atent si mai cuminte nu le mai arunca pe toate....cum facea.Eu creed ca e o metoda de disciplinare de care avea nevoie ca el e mic si nu stiu eu greseam ca iol ingropam in jucarii.
Va pupicesc merg in vizita la o prietena 30 de min, pana vin va rog deconspirari, anchete si arestari daca se poate ....

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput