Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Salutare!
daryana, eu nu-mi tin ciresica in casa, o scot afara tot timpul, dar in aer liber, ca am Politehnica alaturi, insa am tot fost in spatii aglomerate fara el, m-am trezit cu noaptea-n cap si m-am dus la RAR, apoi Udriste, apoi Servicul Taxe Locale, apoi iar Udriste... nu credeam ca sunt atatea drumuri de facut pentru a inscrie o biata masina in circulatie M-a cam luat "flama",sper sa fie doar o banala raceala si nu vreo viroza, sa i-o dau lui Alec. Pana acum am avut noroc si puiul razacios a racit usor o singura data.
Ildy, exact acelasi program de somnic avem si noi

Zax, eu m-am incumetat ieri si am achizitionat premergator, din acela de la Chicco, Ufo, care-i la oferta in Carrefour. Nu-l las pe Alec prea mult timp in el, dar, sa stii ca ii place, intrucat se poate deplasa cu el catre locuri interesante in casa
Astazi s-a dus aproape de cuptor si s-a "oglindit" in el. Era foarte amuzat, tot numai un zambet

Ralu, cartof dulce gasesti negresit la Metro. Iar eu nu mai cumpar de mult cartof dulce pentru ca razaciosului nu-i place, asa cum nu-i place nici dovleacul copt si eu am congelatorul plin.

Cami, n-am timp deloc sa ma ocup de filmulete si poze. Mi-am facut cont pe webshots dar nu mai stiu nici nickname, nici parola, nimic. Am alergat ca un cal de curse saptamana asta din cauza masinii, bleah! Si n-am facut nimic altceva, vroiam sa-mi iau toale noi pentru jobul nou, etc.


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

quote:
Originally posted by carminabulina

...si de Timeea nu ne saturam, sa fie clar .



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc



Ceva poze cu Mihnea mai recente? Adica, noroc cu Amis ca-l mai vedem si noi pe Mihnea...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Verzuliile: Delidana-Khristin-Daria-Diana-Dulcetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Si acum sa il prezint pe Mihnea care e tot un exemplu ospitalitate si prietenie. Prietenul lui are 9 luni. Ia priviti aici ce frumos stie fi-miu sa-si www.dropshots.com/day.php?userid=145257&cdate=20070208&ctime=134821" target="_blank">imparta jucariile cu prietenii .



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Diana uite ca am pus un filmulet cu el, inainte sa citesc mesajul tau . Sa stii ca si eu am apreciat denumirile poselor () asa ca vreau si eu pupici suplimentari, na.
Poze imi este lene sa le incarc ca sunt foarte mari, asa ca ne mai ducem mai vizitam o ciresica, hop mai apare o poza si cu noi si tot asa .



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Dianar si Daryana multumim !

Carmina he he he...ia uite-l si pe Rares! Dragul de el de cand nu l-am mai vazut!!! Ce mare s-a facut si ce corectii ii aplica Mihnea acolo.
jucaria este a voastra? Am vazut-o pe la 2 milioane si ceva.

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Andreea, da e Rares si e mare. Tatal lui s-a interesat de Petra ...si jucaria zici ca ai vazut-o la 2 milioane ??? Ca eu am dat pe ea 320 RON si am mai luat-o si de la targ unde se presupune ca totul e mai ieftin.



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

multumim de urari pt cele 9 luni si alex va trimite la fiecare cate un ...dar numai virtual sa nu va umple de muci.
azi , asa din senin m-am trezit ca e copilul plin de muci....de unde s-a racit nu pot sa-mi dau seama.mi-e asa mila de el saracu' si dureri de la al doilea dinte care erupe si muci garla.....dar am citit ca sunt cam multe cirese mucoase.....

simona sa ai grija de tine si de bb mic din burtica.

vivi si de la laptele de mama se pot caria dintii??

am vazut toate pozele noi aparute si care mai de care mai frumosi protagonisti. la toate

azi am fost in parc si o ora jumate alex www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=384168093&context=set-72157594507626190&size=l" target="_blank">a facut ture p-acolo, ba sa fugim dupa porumbei, ba dupa catei....ba trecea pe la fiecare bancuta sa anlizeze lumea.....vai de spatele meu(sper ca ati inteles...el umbla in picioare si eu aplecat sa-l tin de manute)cand am ajuns in casa am apucat sa-l dezbrac, si l-am pus in patut si a adormit singur pt prima data.
de vreo 3 zile ii reuseste de fiecare data sa se dea jos din pat singurel si e tare fericit ca nu mai cade in freza

roxana ai vazut ca i-a venit randul si lui catalin...felictari voinicului. cat priveste miorlaitul....hmmm, te inteleg perfect...mi-e frica sa nu clachez cumva....

lacri felicitari pt masina. btw ce masina ti-ai luat?

anileda f faine bancurile.

sunt si eu ca luana acum, dupa ce am citit o gramada de pagini nu mai stiu la cine ce vroiam sa scriu....ma lasa memoria....si ce-i mai naspa imi apar riduri la coada ochilor.....IMBATRANESC

ahhh mi-am adus aminte...Laura f fain programul andreei. in mare cam asa incerc si eu sa i-l fac lui alex da nu pera imi reuseste, cum zicea carmina suna perfect.

va doresc sanatate tuturor

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Fetelor as avea si eu o intrebare. Nicole de dimineata a facut scaun cu sange. De la ce poate fi????
In rest vad ca nu are febra dar e cam agitata.

Va multumesc pt raspunsuri.

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by Diana79

Fetelor as avea si eu o intrebare. Nicole de dimineata a facut scaun cu sange. De la ce poate fi????
In rest vad ca nu are febra dar e cam agitata.



Diana, eu nu am patit cu Andrada, dar din ce imi amintesc din citite:

- daca a avut scaunul tare, e posibil sa se fi fortat si de aici firisoarele de sange:
- daca nu, atunci cel mai indicat ar fi sa suni medicul, ca nu prea e bine.

Asta asa repede, ca nu stiu cine mai e la ora asta dintre fetele-medic.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

quote:
Originally posted by Diana79

Fetelor as avea si eu o intrebare. Nicole de dimineata a facut scaun cu sange. De la ce poate fi????
In rest vad ca nu are febra dar e cam agitata.

Va multumesc pt raspunsuri.

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)




Daca e constipata si a facut scaun cu sange atunci probabil s-a lezat mucoasa anala cu scaunul dur, solutia e sa combati constipatia.
Daca in schimb scaunele sunt moi si dese atunci e o enterocolita hemoragica, bacteriana (E. coli cel mai frecvent) si trebuie mers la medic urgent cu ea. Pupici si santate!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Verzuliile: Delidana-Khristin-Daria-Diana-Dulcetica

Mergi la inceput