Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

LA MULTI ANI ILINCA (pentru ieri )!!!

LA MULTI ANI INGRID, SOFIA ALEXANDRA, ALEXANDRU MIHAI, YANNA SOPHIA, ELIZA!!!

LA MULTI ANI NICHITA, SARA MARIA, KAILAN, MARC (in avanpremiera )!!!

Shoricutza, adevarul e ca incep mesajele cu urarile de "LA MULTI ANI", caci imi vine foarte usor sa ma uit in lista de sub casuta cu mesajul sa vad care sunt sarbatoritii. Si imi face placere sa numesc ciresele care au mai crescut cu o luna!!

Adriana, sanatate micutei Cornelia!! Si fiica-mea la 7luni avea 7900gr, si este in grafic.

Roxanici, felicitari ptr Catalin plimbarici!! Asta da progres!!! Imi dau seama cat iti este de greu cu bebe asa maraici. Chiar nu te poate inlocui nimeni macar pentru vreo 2-3 nopti??

Carmina, ma bucur ca nu a fost nevoie sa ajungi la chiuretaj!!! Dr. ginecolog mi-a spus ca mai ales in primul trimestru sa nu cumva sa ridic ceva mai greu de 4 kg. Pai ce sa mai zic la 12 kg?? Sanatate lui Mihnea!!!

Simona, imi pare rau de sangerarile avute!! Ai grija de amandoi !!! Si mie dr. mi-a spus ca o temperatura peste 37.5 ar trebui sa ma ingrijoreze!

Shoricutza, cred ca si eu tot cu iaurt ii voi da Andradei galbenusul si carnita. In legume sunt CAH rau de tot!!

Cami si Sofia, multumim de Buna dimineata!

Diana79, drum bun spre casa!! Te asteptam cu noutati la intoarcere!!

Anileda multumim pentru bancuri!!

Amiss, tare haioase pozele!! Ne pare rau pentru "aventura" ta cu Petra!!

Laura, eu cred ca Andreea papa foarte bine!! Si as zice, ca si doarme foarte bine. Fiica-mea adunat nu cred ca doarme ziua mai mult de 3 ore.

DianaR, tare frumusica Timeea!! Si fiica-mea e asa incantata cand se vede in oglinda!!!

Noi nu avem prea multe cu ce sa ne laudam. De ieri, sa zic asa este oficial, ne-a iesit dintisorul. Si tare mi-e teama ca in zilele urmatoare va mai aparea unul... Multumim pentru felicitari Shoricutza. Acum insa fiica-mea a inceput sa scrasneasca din dinti... A mai patit cineva asa ceva?? Pe mine ma "zgaraie la urechi" intr-un mod tare neplacut... Ah si i-am cumparat si periuta degetar de curatat dintisorii:

www.bebelusultau. ro/detalii.php?cod=GI72 (fara pauza)

Maine vom pleca pentru vreo 2 zile la parinti, asa ca nu voi apuca sa mai intru pe forum. Duminica sotul pleaca iar pentru 3 saptamani la Paris. Doar ce venise de o saptamana acasa . Si ca sa compenseze plecarea lui, o aducem pe mama mea la Bucuresti. Am ceva de lucru, si as vrea sa aiba ea grija de Andrada, ca sa fiu complet lipsita de griji.

am toata livada de ciresele. Weekend placut!

Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

mai dragelor,
voi ce jucarii le mai dati alor vostri sa le mai trezeasca interesul, ca domnul meu tare repede se plictiseste si nu isi centreaza atentia pe o jucarie mai mult de cateva minute/secunde; cele mai interesante activitati raman bagat in gura tot ce-i pica-n mana si picat din mana tot ce are la-ndemana; ha ha ha !! v-am zapacit un pic? ideea e ca ii place teribil de mult sa "scape" intentionat din mana orice si sa se uite cum cade si daca face si zgomot e si mai tare;
ne jucam toata ziua pe jos cu tot felul de chestii dar parca s-a plictisit de ele si tare i-as mai cumpara ceva fain;
voi ce ziceti?

a! si apropos ... exista genunchiere pentru copii? ca face niste genuchi rosii ca mi-e si mila de el

vazut Timeea frumushica, cum se admira ea in oglinda...



Dana si Horia Alexandru (18.06.2006)

POZE
Horia Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Zax am postat eu pe blog un articol despre genunchierele de copii!!
DA exista si sunt suuper

uite Puiul meu . Este vorba despre babylegs .vezi mai jos.

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

...si de Timeea nu ne saturam, sa fie clar .



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

hey, am vazut-o si eu pe Timi. E foarte simpatica si ce stapana pare pe piciorusele ei. PEtra inca sovaie

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

LA MULTI ANI INGRID,SOFIA,ALEXANDRU


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Cami dimineti cat mai frumoase va dorim si voua


Simona ai grija de bb mic din burtic .

Diana 79 bine-ai revenit,chiar m-am gandit zilele trecute la voi .Felicitari lui Nicole pentru primii pasi chiar daca e tinuta de manutze ,e un progres. Drum bun va doresc .

Roxana sa sti ca azi noapte mi-a zburat gandul la tine ,asa de rau a dormit David ,eu m-am dezobisnuit deja de trezitul noaptea i-l culc la 21-21;30 si se trezeste pe la 7-8 ,offf a fost urat sper sa nu se repete iar.

Luana pentru tine ca te ocupi de lista ,pe langa treburile tale te mai ocupi si de lista noastra ,ca s-avem si noi o livada frumoasa ... Aaa si-un si Horei


Diana r vazut pozele cu Timeea ,ce se mai uita ea in oglinda..

Ildi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Steluta, sa stapaniti sanatosi dintocul!
Iar de scrasnit dintisorii noi ne "laudam" cu activitatea asta ... Ana are 7 dinti, deci iti dai seama ce zgomot produce ... pur si simplu mi se ridica parul de pe mine! sper sa renunte cat mai repede desi se vede ca-i place la nebunie sa faca asta.

Diana, vazut poze cu Timi ... e faina si f expresiva (iar textele alese de mami f haioase).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daryana spune:

Diana R multumim muult de sfaturi ... de azi mi-am luat al doilea job... dau la pompa cu juma de norma... si in plus mi-am luat granule din alea miraculoase de care zicea Angelica- galactogil ( apropo-Angelica, mai zi-ne ceva)... Chiar ma gandeam astazi ca bebelul meu si cu Timeea ta fac impreuna copilul perfect- al meu manaca serios solide, a ta suge serios, a ta se zbenguie deja, al meu e mai static deocamdata, analizeaza cum vine treaba...
Amiss, am citit despre babylegs, sunt foarte draguti... tu cum ti-ai cumparat, trimit si in ro de pe site-ul ala... Eu am mai vazut asa ceva in GErmania dar mai faine cu un buretel la genunchi drept aparatoare... A, si sa nu uit... iti multumesc ptr reteta de praji, Krem a la amiss o sa-i zic de acum, care e intr-adevar delicioasa...
Noi la progrese ne laudam ca ne incanta extrem de mult sa mergem cativa pasi tinuti de mami de maini prin casa... si asa de laudarosi suntem ca, imediat cum face 2 pasi se opreste si se uita roata fericit, doar-doar l-o vede si pe el cineva ce grozav e...
Am vazut ca tot mai multe ciresici spun ca stau in casa sa nu ia vreo viroza de afara... Ca sa va aparati de viroze respiratorii e bine sa evitati spatiile inchise care favorizeaza acumularea de virusi si aglomeratiile... dar soarele cu razele UV este chiar daunator virusilor si bacteriilor... In concluzie, scoateti copiii la soare fara grija, chiar daca sunt un pic muciosi si o sa le treaca mai repde decat in casa respirand acelasi aer plin de virusi...
pupici si sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Multumesc mult de cuvintele frumoase: Amis, Daryana, Carmina, Steluta, Shoricuta, Ildi, Zax. Si Shoricutei un pupic suplimentar ca a apreciat si textele...

Steluta, si Timi scrasneste din dinti, acum ca are 4 de numa... Pe mine ma doare capul cand o aud, dar pentru ea e ceva nou si interesant.

Daryana, copil perfect nu cred ca exista tot am gasi ceva mame nebune de care sa ne plangem... Mare dreptate ai cu iesitul afara, noi iesim zilnic 2-3 ore daca nu-i vant sa te rastoarne si frig sa crape pietrele... Si muci avem la ambele bucati de copii de ceva vreme, dar tot n-am renuntat la iesit afara.

Amis, interesant blogul tau, chiar il remarcasem mai de mult. Brava!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete



Verzuliile: Delidana-Khristin-Daria-Diana-Dulcetica

Mergi la inceput