Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

N-avem, n-avem prin partile astea...A_deju...cum zici tu, e fain, asa de distractie...noi facem doar mare petrecere de 1 anisor...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

YAGMUR,
AELITA,
hahaha ,curind o vei vedea pe coperta unei reviste celebre
ASIZA,
"plug and play",hahaha,pai si tu ce-ai vrea?!?"sing and dance"?...,mai tirziu...,cu siguranta...Cum,voi n-aveti "mot"...,pe bune?

Tema zilei
Crinutza a avut ochii cenusii ,iar acum s-au facut ,caprui inchis,aproape negrii...,nici o sansa sa se faca albastrii frumosi,ca ai lui Dolores...sau ,David de Dianocica....


VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

dandusa daca sunt ...ce sa i faci? poti sa i mai faci ceva? normal ca eu sunt in poza aia...e mama mea aratoasa si tainerica da...nici asa... las' ca io tot dau vina pe neuronii pierduti in sarcina...sau intrati in hibernare...ppoate s or trezi la un moment dat...

tema: dmic ii are albastri, au fost asa de la incepur, mai fuzzy un pic...pediatra ne a zis ca ei ar fi trebuit sa se schime dar daca sunt asa clari si deschisi la culoare acum...slabe sanse sa se mai schimbe...eu ii am caprui, alex la fel, tot neamul lui la fel...doar niste rude de-ale mamei ii au albastri...o fi ceva...


diana fericita de davidutz 03.12.06

david 1 2 3 diana intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

DIANOCICA,Cind mergeti la vaccin?

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Referitor la tema zilei Ana are ochii gri .Eu ii am verzi si tati ii are caprui ,sa vedem ce se alege.

Ati avut un subiect acum cateva zile si as fi vrut sa particip si eu cu placere dar nu am avut timp.Despre SOACRE....STAU CU EA IN CASA .Si nu ne potrivim deloc .Am o vechime de 13 ani cu ea si m-am saturat .Nu vrea nimeni o soacra ? O fac cadou .

Imi spune-ti si mie de la care sapun pentru bebelusi nu ustura ochii? Eu folosesc Babylove si nu e bun .Vreau sa-l schimb.Stie cineva daca Sanosan e bun?

Papusica mea s-a invatat in brate .Acum lucram la dezvat .Ziua nu mai doarme decat daca o tii in brate .Cand o pui jos deschide ochii imediat .Afara doarme f bine.
Marti mergem sa facem vaccinul (cel de la stat). Sper sa fie bine.Totodata ne si cantareste .Sa vedem cat a luat in acesta luna ,ca v-am pove eu ca a luat putin in primele trei sapt.
Cred ca renuntam si la putinul lapte de la san pentru ca ea nu mai vrea sa suga deloc ,daca ma mulg mananca si eu nu mai pot ma dor sanii cand strang de ei si a scazut productia ,credeti ca conteaza pentru ea cei 50 de ml pe zi care-i dau?

Va las ca trebuie sa iesim afara.

GINA printesei ANA-BEATRICE (13 dec 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by saftoiu_gina


Imi spune-ti si mie de la care sapun pentru bebelusi nu ustura ochii? Eu folosesc Babylove si nu e bun .Vreau sa-l schimb.Stie cineva daca Sanosan e bun?



GINA printesei ANA-BEATRICE (13 dec 2006)




Cum ti-ai dat seamam ca o ustura ochii?Noi,folosim de la Sanosan...si inevitabil ii mai intra si in ochii,dar nu mi-a dat de inteles ca o deranjeaza...Nu le-am testat,dar cred ca ar fi normal ca toate sapunurile de bebelusi sa nu contina acel"ceva",care sa le produca arsuri...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ref tema zilei, Maya s-a nascut cu ochii albastru gri, acum ii are mai deschisi, spre verde. Ar putea sa ramana verzi, de la tasu' si de la mama mea, sau sa ii faca caprui deschis ca ai mei...cine stie? oricum sunt frumosi:)

Ce bine ca ati discutat de indemnizatie si eu trebuie sa ma duc sa-mi depun dosarul.
A_deju, ti-am trimis PM.

Saftoiu Gina, de ce zici a ca luat putin? cat a luat in 3 sapt? ca Maya a luat 600 gr in 3 sapt si e ok, ca tre sa mai ia 150 gr min, ca sa fie in grafic.

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

aelita, esti super comica... si eu ma gandeam sa-l dau pe luca la taraful din clejani cand era in plina criza de colici..
a_deju, merci mult de informatii... e logic sa am nevoie de el, dar speram sa nu; mi-a raspuns la telefon si a zis ca isi rezolva actele intr-o luna.. sper sa fie asa!! si nu m-ai deranjat cu nimica, stai linistita...
asiza, pe la ora 13.00 ii dau bibe, pana fac dush, pana il schimb se face de 14.00...sper sa ne vedem azi; chiar daca ies mai devreme vb la telefon... nu-mi place sa ma plimb de una singura, cu castile pe urechi (mai si cant din cand in cand, de o sa zica lumea ca-s dusa cu capul; nu ca n-as fi...)
dianocica si chris - bafta la vaccin
laura, nu se stie cand ajungem la iasi... daca eu nu pot ajunge, il trimit pe luca cuceritorul.. sa cerceteze piatza.. am vazut ca sint bebeline frumoase acolo..
Si nu in ultimul rand LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei:
EVA de FATIMA, GRIGORE de RUXANDRA, RARES de RAMSAN, CELESTE de AVDANAARHIRE, ANA de MARCELA, MIHNEA de DESIREE, TUDOR de RUXMAX
tema zilei: eu nu i-as taia parul (decat un pic la taierea motului), dar oricum in afara ciufului de la spate.. e chel, saracu

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca

varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

cdormiul in brate si la noi ziua e regula. in sfarsit m am prins de ce: zicea in mama si copilul ca dupa 6-8sapt incep sa nu mai aiba somn asa profund in timpul zilei...decat unul de pranz,cand e bine sa le tragi draperiile ca sa doarma cat mai bine...si exact asa e si la noi. si daca el nu e convins ca vrea sa doarma mi se pare normal sa nu adoarma decat in brate unde e cel mai linistit....asa ca gina stai linistita...la astea o sa renunte primele...deja am vazut ca la pranz adoarme pana sa il iau la bataie....

noi facem kk o data/zi. muuuuult. si ieri a cam sarit peste...mai si azi....am zis ca daca il cantaresc dupa...o sa ma sperii ca n a luat in greutate...eraa atat de muuult si de greuuu.normal ca a iesit pe la spate si dasca il mai miscam un pic....pe toate partile...

azi avem numai sarbatoriti de mamici active pe forum. asa ca

aelita pune o sa ragaie.noi facem vreo 3- 4in primele 5 min cand am sanii plini.trage tare, vine mult si inghite si aer care i ramane in gat...scrisesem mai detaliatdar s a pierdut...

mi e atat de drag de perisorul lui ca nu cred ca o sa ma indur sa l tai nici la mot...


diana fericita de davidutz 03.12.06

david 1 2 3 diana intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

salutare fetelor
vreo 2 zile nu mi-a mers netul.am citit ce ati mai scris ,am vazut poze. La RUXMAX(cap 11, pg 16) am vazut pozele mele(adica ale Adei) cine stie cum au ajuns acolo.

Nu conteaza. Referitor la temele trecute: eu nu prea port sutien in casa. Cand ies port pt ca curg sanii, nu pentru ca ar fi prea mari..

Adei i s-a ros parutul de pe margini si de la spate, dar are ceva (nu asa mult ca Oana a Diei1609 sau Iulia a lui Angi_m). Asa ca si David al Dianei. Dar poate ati vazut-o in albumul ei. Daca nu va invitam, vrem si noi sa fim laudate.




mai era o tema, cea cu mancarea. nu prea s-a raspuns la ea, nu ma mir. Cred ca nu prea avem timp. eu sunt o fericita, nu prea gatesc in perioada asta, dar daca gatesc fac: pui cu mere, pui cu masline si stafide, pui stil chinezesc cu morcovi si taietei de orez, spaghete bologneze, ciuperci proaspete cu ceapa verde. sper ca v-am facu t pofta.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput