Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Tudor are ochii albastri, o nuanta destul de inchisa (normal, acum) si sper sa se mentina deschisi la culoare, avind in vedere ca tat-su ii are verzi-albastri (dar eu stric nuanta, cu caprui)

www.photos.yahoo.com/ph//my_photos" target="_blank">pozele mele
Ruxmax cu bebe Tudor- 08.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

multumesc tare mult pentru raspunsuri.

dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
www.youngnutrition.net/member/tickers/61338/ticker4.png" target="_blank">catre primul anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

PS Am mai pus poze, nu tocmai noi, dar ca sa vedeti si parintii, nu numai pruncul...

www.photos.yahoo.com/ph//my_photos" target="_blank">pozele mele
Ruxmax cu bebe Tudor- 08.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ruxmax, inseamna ca laptele tau e consistent si ca bb asimileaza f bine... asa e si la noi, Oana nu mananca nici pe departe cat ar trebui la varsta ei (spre marea mae disperare), dar ia in greutate conf. graficului ... pediatra a zis ca asimileaza f bine laptele meu care e f. consistent, dar si milupa care i-o dau in completare, asa ca sa nu ma agit decat daca nu ia in greutate


dianocica
, tinem pumnii la vaccin... dmic ce frumos... sper sa nu i se schimbe ochii

chris tinem pumnii l vaccin

aelitoooo, cumpar eu fata, cat ceri pe ea?.... si a mea facea tot asa... i-am dat la lapte in urechi de numa' ... cica am eu robinetul stricat de aia curge asa.... oana de aia se enerva si se foshgaia asa la tzitzi, ca curgea laptele muuult prea repede (de fapt tasnea)

donia, Oana nu a avut deloc ochii albastri, i-a avut verde-caprui de la inceput... si probabil ca vor fi negri ca ai lui mama si tata

ralumat



Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Sofia cuminte ?? a facut o luna si s-a facut o rrrea ,rea rea. nimic nu iimai convine,cum o muti,cum o atingi,cum o misti din pozitiile ei de regina MARAIE ca o scrofitza si da din picioare cu asa putere si din maini ca iti zboara tot.imi zboara tzatzele ,prosoapele.fratilor,ii curge laptele siroaie cand suge,pana la gat,in par,si stau blindata cu prosopele,si pun proitectoarele alea de sani ,si uite asa ma pregatesc eu si ea URLAAAAAAA ca vrea ACUM ACUM ACUM mancare,nu cand vreau eu! si ii dau suzeta sa nu mai urle,repede ma pregatesc,prosopul,siliconul,o iau pe ea,ea da deja din maini si din picioare si nu plange,doar s euita urat si MARAIE ,scoate niste sunete de cioara .si suge nitel,vaai ce draga imi e ce cuminte se face,o mangai pe cap,fata mea,minunea mea,dulceata mea, CEEEEEEE??? DUREAZA MULT?? NUUUUUUUU,intoarce capul,maraie,da din picioare,da din maini,imi sar tzatzele,silicoanele,prosopul,dau sa o sterg ca e plina de lapte,da si mai rau din maini si picioare,imi sar si ochii .o fac sa suga iar: vai,ce cumintenie de copil am !! ce scumpa e cand suge.DAR IARASI NU DUREAZA!
si tot asa....
O VAND !!


...esti mortala zau asa...

Ruxmax, vazut pozici cu bb...e tare dulcic, sa va traiasca si sa fie sanatos!
Mamici iesence, ...
Ramsan, cum mai esti? Ce mai face Rares? L-ai mai controlat cu problema cu rinichiutii?
Yagmur, ati iesit deja afara? Ca Denis inca baga somn...deschide doar din 3 in trei ore guritza sa-l pot conecta la sursa (plug and play), suge si doarme iar...Iesim pe la 2.00 dac anu plaoua?
Tema zilei: al meu are ochii albastru destul de deschis...eu sper sa-l mosteneasca pe socru-mio la ochi, daca nu pe Cristi (el ii are verzi)...doar sa nu fie caprui ca si ai mei...
cu intarziere pentru Alex de Somleac!!! Sa-ti traiasca si sa fie mare, frumos si santos!
Cealalata tema a zilei:daca o sa am ce taia, sigur ii voi taia parutul pana.... cand ziceti voi? Taiatul motului? Ce-o mai fi si aia??? Pe la noi nu se poarta...cert e ca daca-i cade paru'-n ochi il tai!

Pupici...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

asiza, n-aveti motul??? cum mai?? petrecerea de la 1 an, cand se ia motul la bebe si se prinde pe o moneda?? si cu tavita, cand ii pui diverse chestii, si stai sa vezi pe ce pune manuta, si chipurile daca pune manuta pe carticica, mamaaaa, o sa fie mare 'telectual.... cum mai sa n-aveti, ca e fain, macar de distractie, asa....
eu am pus mana pe pahar, pe bani si pe un stilou, in exact aceasta ordine... nimicuta nu se potriveste :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dianocica, ce frumoooos e David...manca-l-ar mama pe el de ochisori!
Chris, Dianocica, bafta la vaccin! Sper sa nu-i doara pe puiuti!



Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari din nou. doarme asa ca imi fac de cap pe aici...
aelita dintre iesence tocmai pe mine ma botezi Raluca?? vezi ca astept mielul de Pasti
Ramsan e bine, i-a trecut infectia si ei si lui bebe Rares, mai au probleme cu rinichii dar se vor rezolva si alea.
ruxmax si al meu manaca putin de tot, cand imi simt sanii imi vine sa ii bag biberonul, dar ia frumos in greutate asa ca nu ma plang!
yagmur chiar trebuie sa vii la Iasi. Bebe Celeste si bebe Catrinel sunt la fel de scumpe ca si Antonia. avem numai frumuseti la Iasi
Asiza cum e Denis? ce ati facut la doctor? ca eu n-am vazut postat nimic. sunt eu chioara?
dianocica, chris va aveti un vaccin usor!!
angi m te asteptam la Iasi! sotul meu e oltean si s-a adaptat bine aici, asa ca... hai si voi!
fug si eu sa fac un pic curatenie cat ma lasa ala micu'
pupici

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

LA MULTI ANI,
EVA de FATIMA
GRIGORE de RUXANDRA
RARES de RAMSAN
CELESTE de AVDANAARHIRE
ANA de MARCELA
MIHNEA de DESIREE
TUDOR de RUXMAX

Sa cresteti mari!!!



VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Eu am depus dosarul .Mergeti acolo (la primarie)luati formulare tip.Ce va mai trebuie la dosar este si acea cerere banala care o faceti catre angajator.Trebuie sa aiba nr. de inregistrare dat de angajator care este trecut pe adeverinta care o completeaza tot angajatorul .Doua lucruri trebuie de la angajator ,cererea si adeverinta.
Copii si originale de la ;
Livretul de familie (in care trebuie trecut copilul)
Certificat nastere copil
C I -parinti
Copie carte munca
Eu am facut cont in banca si am avut un -extras de cont care a ramas la dosar.
Si mai trebuie ;
ADEVERINTA de la angajator.
CEREREA care o faceti catre angajator
CERERE si DECLARATIE PE PROPRIE RASPUNDERE.
Acesta e dosarul complet .Cand ai un singur copil si este natural (adica al tau)

S-a sculat printesa .Nu prea mai apuc sa scriu . din aceasta luna .

GINA printesei ANA-BEATRICE (13 dec 2006)

Mergi la inceput