am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Si eu cred ca am sa iau, dupa nastere nu am mai reusit sa slabesc... ma intereseaza ce anume nu ai voie ..cafea, cola..altele? si ma mai intereseaza cat costa, 800 de mii sau 2 mil. ca am auzit mai multe variante? Cred ca cel mai important e sa fii constienta de ele, daca simti ceva in neregula te opresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Eu sunt in a 26-a zi de Reductil. Nu am simtit nici un efect advers, mi-am luat tensiunea des si tot hipotensiva am ramas (am 10 sau 11 cu 7). Am baut Pepsi light, e o dependenta de care nu pot sa ma las. Nu am stiut ca nu e voie si mie nu mi-a facut absolut nimic, nu am avut ameteli sau altele, ba chiar ma ajuta ca imi creste un pic tensiunea si ma simt mai bine. Singurele chestii pe care le-am observat sunt constipatia si faptul ca intr-adevar pastila imi da energie dimineata, astfel incat am renuntat cu totul la cafea. De dormit dorm f bine.
De mancat am mai mancat dar mai putin, nu m-am abtinut totusi, dar am observat ca ma opresc mult mai repede. Pofta e inca prezenta, dar daca iau 2-3 guri din ce poftesc imi e de ajuns. Cred ca asa incet-incet voi reusi. E important sa mananci totusi pentru ca daca faci foamea (impropriu spus ca de la Reductil nu prea ti-e foame cu adevarat), cand te vei opri din luat pilula totul se va depun instant...asa ca incerc sa mananc din toate cate putin, iar dupa ora 18.00 nimic.
Am slabit doar 3 kilograme in luna asta de tratament, dar daca continui asa si luna viitoare sunt multumita. Mai bine mai incet decat brusc si apoi sa le pun la loc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

si eu am trei saptamani de Reductil si ma simt excelent...dorm bine, dimineata sunt mai fresh ca niciodata, am tensiune normala, n-am insomnii/ stari nervoase (ba chiar parca-s mai calma acum), nimic...nu-mi e foame, dar totusi mananc ceva, oricum nu mult ptr ca ma umflu repede...seara nu mai mananc nimic, uneori imi mai fac o salata sau fruct, dar rar de tot. Pana acum nu am dat jos decat 3 kg. eu sunt multumita daca dau 1 kg pe saptamana.
Am uitat sa va zic..beau aproape 4 l de apa pe zi...tot timpu mi-e gura uscata

Pretul lor e de 810.000 lei/28 pastile si se ia doar 1 pe zi dimineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu iau de 2 saptamani si am slabit deja 4kg. Ma simt foarte ok, tensiunea e ok (eu sunt hipotensiva de fel). Ce este impresionant este ca nu pot sa pun gura pe dulciuri sau junk, mi se face sila cand le vad.
De mancat mananc suficient stil Montignac. Mizez pe faptul ca atunci cand le voi intrerupe o sa am stomacul micsorat si deja scapata de dependenta de zahar. Sper sa ma mentin.

Oricum, sunt eficiente si fara efecte adverse (la mine mai ramane proba finala, daca pun la loc dupa ce le las). Daca nu pun, zau daca are sens sa tii regim si sa te chinui.

Eu compar 28 pastile de 15mg cu 105 ron

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Fetelor,PLEASE uitati-va in prospect si spuneti-mi daca contine amfetamina.As vrea si eu sa il incerc dar nu indraznesc in cazul in care contine amfetamina.



Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

N-am prospectul la mine, dar uite ce am gasit pe net:
"Acest medicament contine o substanta activa numita sibutramina, care reduce senzatia de apetit si dorinta de a manca, actionand asupra creierului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Stiti cumva un site ceva de unde se poate comanda on-line ??

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Buna,
Eu mai mult decat am tot zis si anul trecut si anul asta nu mai zic. Pe langa Reductil, de 2 saptamani am reluat cura, fac si electrostimulare si masaj. Imi pare rau ca nu m-am cantarit exact in prima zi de cura, dar de la prima cantarire pana acum am dat 5 kg jos (asta ar fi minim, posibil chiar mai mult, in nici 2 saptamani). Atentie, Reductilul se ia cel putin 2 luni, cel mult 1 an. Eu la subiectul de anul trecut am dat si link-ul cu prospectul, eu nu mai caut, cautati si voi.
Electostimularea m-a ajutat enorm, dupa 4 sedinte nu mai aveam aripioarele, dupa 2 sapt de electrostimulare si masaj (plus cura cu reductil) port la haine cu un nr mai putin. Nu ma bat in piept cu pumnul la nr de kg, pt mine e prea putin important, mai importanta e scaderea in cm si acolo se vede extraordinar de bine.
Stiu ca Reductilul nu se combina cu alcoolul, asta zice si in prospect, cu altceva nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Rachel, serios, trebuie sa iau minim 2 luni? Am citit prospectul dar probabil mi-a scapat asta!

De saptamana viitoare si eu m-am programat la ceva tratamente corporale pentru ca am slabit haotic - picioare si fund subtiri, burta mare si nu scap de "love handles" offf... le urasc!

Oricum, ma simt mai ok, nu mi-e jena sa ies in tricou pe strada. Ce ma enerveaza e ca sunt constipata, ce ziceti, sa beau ceva ceai - parca crusin ajuta?

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

JG, da, asa am citit, minim 2 luni. Ideea de baza e ca se strange stomacul si cand termini tratamentul nu vei mai putea manca asa ca inainte de cura. Eu nu sutn constipata de la Reductil, nu sunt constipata deloc, dar dupa sarcina, din cazua deplasarii fibromului din dotare am mari probleme cu tranzitul. dar de cateva sapatamani la nevoie eu fac clisma cu ceai de musetel sau musetel+galbenele si ma simt minunat. Am scris si la subiectul cu dezintoxifierea colonului, am un aparat super finut, si eu ma gandeam ca e ceva oribil, dar pur si simplu nici nu simti, dar apoi ai o sensatie mirifica de curatire.
cat de electrostimulare eu sunt superincantata, la mine a dat rezultate imediate si sunt doar la inceput. Cred ca depinde si de ce aparat are sala in dotare, unde merg eu regleaza intentitatea cat suport si in functie de program, eu fac silouette 1, care are si tonifiere, si lipo si inca ceva, nu le stiu pe toate, dar ce-mi pare rau e ca am aflat abia de curand si uite, vine vara deja.

Mergi la inceput