am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Pentru cele care au inceput sa ia Reductil, au inceput sa se vada rezultate? Ceva efecte adverse?

Laura si bebitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinutza spune:

Intr adevar slabesti cu acest medicament dar trebuie sa fiti atente si la reactii adverse...trebuie sa consultati un medic inainte...conosc pe cineva care a folosit acest medicamnent si o slabit dar dupa aproape 1 an o devenit mai nervoasa..era iritata si bineintels o trebuit sa renunte la el.De mancat manca normal si chiar i se taia pofta de mancare dar dupa ce a renuntat la el o inceput sa puna kg date jos.Rezultatele nu se vad imediat...adica intr o saptamana....dar intr o luna se vede ca ai dat jos.

Delfinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Am luat azi dimineata Reductil.
Trebuie sa mentionez ca sunt complet impotriva pastilelor de slabit in general dar deocamdata e singura solutie la mine acum (nu ma pot concentra sa tin regim, mananc din ora in ora, probabil mi-am marit stomacul) asa ca vreau sa iau 2 saptamani ca sa ma reglez cu mancatul.
Intr-adevar nu mi-e foame deloc, am mancat la pranz ceva ca sa nu mi se faca rau.
Si nu stiu cum va simtiti voi dar eu sunt un pic "high". Adica Xio are dreptate, produc ceva senzatii euforice. Vad cum ma simt pana diseara si ma hotarasc daca mai iau sau nu.

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

BUNA

ma primiti si pe mine in gasca.sunt o de 4 zile iau Reductil dat de medic endocrinolog.pentru inceput imi e bine doar gura uscata .sper sa am rezultat ca am multe kg. de dat jos.tin si dieta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cmn spune:

fetelor am o mare dilema: iau reductil de 4 zile si tot mi-e foame,voua v-a disparut foamea exagerata dupa cat timp?sau nu are efect nunai la mine?sa mai astept ?nu prea stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cmn spune:

Sunt happy ca nu mai am pofta de mancare, iau de 9 zile reductil si am mai si slabit.Dar am o intrebare: cele care nu mai iau reductil cum a reactionat corpul cand n-ati mai luat?eu una inainte aveam o foame de lup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady.adina spune:

Am vazut doar povesti..si cazuri fericite legate de miraculosul "Reductil".. Sa va spun povestea mea.. Acum un an am auzit si eu de tabletele formidabile. Mama e cadru medical si a incercat sa`mi explice ca nu sunt bune..ca au reactii. Am lasat`o sa vb singura si`am mers la nutritionist. M`a trimis sa`mi fac un set complet de analize..dupa care a zis.. probleme cu inima nu ai, tensiune nici..daca vrei neaparat eu iti scriu..dar peste un an sa nu`mi injuri neamul. Am ras..si`am zis ca nu fac eu chestii de genu. Am inceput cu tablete de 10 mg.. In prima luna am dat jos 9 kg (de la 77 la 68). Era in extaz..Mi`am cumparat haine noi..ma vedeam cea mai frumoasa.. Sa nu uit sa specific ..am tinut regimul hipocaloric. Fara sa stiu am baut Coca-Cola..care, aflasem mai tarziu ca e contraindicat. Aveam ameteli, am lesinat..tensiunea imi ajunsese la 16,8. A trecut si asta. Dupa 3 luni aveam 57 kg. Am zis ca ma opresc pt ca ajunsesem sa nu mananc nimic si credeam ca sunt suficient de slaba (la 1,67). Timp de 6 luni m`am ingrasat doar 3 kg..pe care cu dieta le`am dat jos. Sport faceam putin..alergare, abdomene si cateva exercitii in fiecare dim si seara. A trecut un an si jumatate si..ghiciti! Am 80 kg iar gutul painii, al dulciurilor si al carnii nu l`am mai simtit de 1 an si jumatate. Sa fie organismul meu dus cu pluta? Sau tabletele minune.. au intors foaia? Daca renunt si la 2-3 mere si o salata..ce mananc ajung sa ma hranesc cu aer. Deci.cum vreti.. Eu una prefer slabitul lent dar sigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Din pacate, in timpul tratamentului cu Reductil nu este indicat sa lipsesti cu desavarsire organismul de hrana. Trebuie sa continui sa te hranesti, chiar daca nu mai simti nici o pofta de mancare.
Te-ai ingrasat poate din cauza ca o data ce ai inceput din nou sa mananci organismul tau a reactionat ca in vreme de razboi, si ai pus pe tine fiecare farama de mancare.
Eu am intrerupt, dupa 2 luni de Reductil si ceva dieta usoara, am slabit cam 12 kg, acum ma mentin.
Problema este ca daca simtiti ca tensiunea arteriala incepe sa creasca, trebui sa va opriti.
Eu nu am avut alte efecte decat uscaciunea gurii si constipatia. Dar, de regula eu sunt hipotensiva, deci pt mine este ok daca in loc de 10/5 cat am de obicei, ajung la un 11/6. Nu am avut alte probleme. Dupa ce nu am mai luat, pofta de mancare si foamea, au revenit din prima zi, insa stomacul meu nu mai face fata la cantitati normale de alimente, ci destul de mici.
Mizez pe asta si pe faptul ca ma pregatesc sa mai incep o dieta, pt ca mai vreau sa dau vreo 6 kg.
Bafta, si daca observati efecte secundare, opriti-va! E mai importanta sanatatea!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Cite pastilute trebuie luate pe zi?.Vreau si eu info despre Reductil.Merita pina la urma sau nu ???
Marilena,ai cumva prospectul la indemina,contine cumva amfetamina,daca da nu e de joaca,amfetamina e un drog,e periculos..

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

As lua si eu ca nu mai pot scapa de kilele astea. Ma apuc de cautat pe net. Deci sunt sanse sa cumperi si fara reteta in Ro?

Mergi la inceput