am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

Fetelor, mi-am luat Reductil. De maine incep. Voi ati luat 1 pilula pe zi? Eu asa vreau sa incep. Sa vedem rezultatele.

Bafta si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

La mine e o problema...azi e o saptamana de cand iau, nu am slabit, si din pacate nu isi mai face efectul...mi-e foame ca si cum nu l-as lua, nu simt absolut nimic


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

Fetelor nu mai luati medicamente fara ca un medic sa va spuna sa luati ptr ca aceste medicamente trateaza anumite(obezitatea).Ar trebui sa mergeti la endocrinolog si sa faceti un set de analize ptr a se descoperi cauza ingrasari si abia atunci sa luati.Eu de exemplu inainte sa raman gravida aveam 55 kg.iar in timpul sarcini am ajuns la 97 kg.(asta acum 6 ani),am slabit eu ceva dar nu eram multumita si am luat regenon iar dupa acest tratament luat de mine dupa ureche m-i s-a declansat tiroida si am slabit brusc la 50 kg.Am mers la endocrinolog si mi-a recomandat tratament special ptr ca eram mult prea slaba si nu era normal dar mie imi placea.Asa ca ar fii bine inainte sa luati medicamente care le-au luat prietenele mergeti la medic ptr ca ei stiu cel mai bine ce ar trebui sa luati.Imi cer scuze ca am intervenit dar eu va spun ca am patit-o si nu e bine ptr organism mai ales ca suntem tinere si e pacat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

Victoria, eu iti spun ceea ce mi a spus si mie doctora mea.
In cazul in care nu slabesti cel putin 4-5 kg pe luna, inseamna ca exista o problema la glanda tiroida.
In acest caz trebuie sa renunti cat mai repede la ele, pentru a nu da in altele!
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

Victoria, eu iti spun ceea ce mi a spus si mie doctora mea.
In cazul in care nu slabesti cel putin 4-5 kg pe luna, inseamna ca exista o problema la glanda tiroida.
In acest caz trebuie sa renunti cat mai repede la ele, pentru a nu da in altele!
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Am inceput si eu de azi, am luat o pastila de 10 mg cu 2 pahare de apa. Am o prietena farmacista de la care am incercat sa cumpar Regenon acum 2 ani si nu a vrut sa mi le dea sub nici un chip. Mi-a dat atunci Xenical, dar nu am putut sa le iau din cauza neplacutului efect advers (uleiul acela scarbos, fetele care au luat stiu despre ce vorbesc). Acum i-am cerut cu jumatate de gura Reductil, crezand ca iar imi va face scandal si va refuza sa mi le dea. Surpriza insa...mi le-a dat imediat si mi-a zis cum sa le iau (totusi, mi-a zis sa incep cu 10 mg si nu mai mult de una pe zi neaparat dimineata devreme, ca da insomnii). De ce a fost asa saritoare? Are o cunostinta care lucreaza la Abbott (firma producatoare a Reductilului) si care e medic si a slabit cu acest medicament mult si frumos...e incantata. Si daca ea care e medic si mai lucreaza si acolo are incredere, eu ce sa am?
Oi fi un pic nebuna, stiu, daca simt ceva nasol (mi-a zis prietena mea sa fiu atenta la tensiune, am tensiometru si mi-o voi masura, la ameteli sau la palpitatii sa ma opresc).
Gata ca ma placintesc prea mult. Am sa vin sa va spun rezultatele. Am de dat jos minim 10 kg, daca reusesc 12 sau 13 cu atat mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dupa cum am spus si pe alt topic , am fost ieri cu mama-mea la nutritionist.

Mama are 120 de kg , s-a ingrasat treptat de-a lungul timpului , pe baza nervoasa.A tinut diete cu efect yo-yo si a ajuns aici.
Doctorita i-a dat un regim de viata sanato, i-a interzis cu desavarsire Reductil pt. ca a spus , si citez :
"Are efect euforic si da dependenta....pt. cine stie cat de cat ceva cred ca am zis destul"

I-a recomandat plimbare pe jos zilnic incepand de la o ora si crescand treptat , inot , fitness .
Regimul cuprinde absolut orice , paine , oua , dulce , salate , carne , ulei , tot ce vrei , dar moderat.
Slabirea va fi de maxim 4 kg/luna , doar asa se poate obisnui organismul sa "manance" mai putin.
A spus ca pers. predispuse la ingrasare , adicacele car de mici au fost mai plinute se ingrasa si daca mananca numai varza toata ziua..

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

kid2003, si eu am inceput tot de azi sa iau pastiluta si sunt f curioasa de rezultate. Deocamdata azi am fost norocoasa ca am stat pe acasa mai mult deoarece a avut anumite efecte, de altfel bine venite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Ginutza, problema cu mentinerea are legatura cu ce spune Luminita despre cauze. Se presupune ca dupa sarcina ramanem cu kg in plus, si avand o activitate de mamici/casnice, cand nu facem multa miscare dar nici nu permitem sa facem sport, mers la sala, etc, exclusiv (e bine sa fiue combinate cu cura) cred ca tine slabitul cu redutil. Eu am reluat cura de curand, am pus pe mine in iarna, dar nu m-am intors nicidecum la vechile kg. Ce nu am acceptat si nu pot sa accept sub nici o forma este ca nu voi mai fi niciodata ca inainte de sarcina. Nu sunt grasa, dar nu sunt slaba si asta ma omoara.
Cat despre "efect euforic" nu stiu sa dea dependenta decat ca mie una imi dadea energie, eram foarte activa, renuntasem de buna voie la somnul de dupa-amiaza, avem si noaptea energie, dar cand am plecat la mare anul trecut in vara am renuntat si nu am avut probleme. E PERICOOL amestecat cu alcool, de aniversarea casatoriei am baut jumatate de pahar de vin si 2 zile nu m-am ridicat din pat, eram buimaca, ametita, imi era rau.
Nu incerc sa conving pe nimeni, eu spun doar experienta mea Da, asa este, ar fi bun un consul la nutritionist, dar cred ca indicele meu este ok, numai ar rade de mine, mi-ar sufera un psihiatru/psiholog, decat o cura sau reteta la reductil, caci se da numai la obezi, iar eu sunt departe. Vreau sa mai zic, abia acum recunosc fata de cunostinte ca iau, anul trecut era asa de secret ca nici sotul nu stia, singura era prietena ea, careia ii spusesem ca imi era frica, daca patesc ceva, sa stie de la ce poate fi posibil. Eu nu am avut palpitatii, probleme cu tensiunea, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ofofofof .

E medicament , are efecte adverse.
Corpul slabeste lent obisnuindu-se cu aportul caloric. Asa cum pers. grase mananca mult , pers. care slabesc sanatos ajung sa manance putin, sa nu simta nevoia de foame.
Iei Reductilul care pe langa faptul ca e medicament actioneaza asupra centrului foamei inhibandu-l. Mananci mai putin , slabesti brusc , nu mai iei Reductilul, centrii foamei nu mai sunt inhibati , mananci mai mult, corpul asimileaza totul avid de energie, ca doar l-ai golit drastic in cura.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput