am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Kjmami, deci..un mic rezumat, te rog, cat ai slabit, in cat timp si cu cate pastile pe zi?
Felicitari pentru ce ai realizat pana acum si pentru starea de spirit excelenta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Si eu am inceput sa iau Reductil de ieri
si deocamdat nu are efecte negative...ba chiar ieri m-am crucit ca nu mi-a fost nici foame si nici pofta de ceva. asta in conditiile in care am facut placinta cu branza dulce pt baieti si ei au mancat in timpul ala carnati (eu sunt moarta dupa ei).
Asa ca, eu zic sa incerce si sa vada cum se simte.
Apropo, sa stiti ca eu l-amluat FARA RETETA...
Deci, daca vrei, se poate... M-am dus la farmacia de langa bloc, le-am zambit frumos la farmaciste si le-am zis ca vreau sa incerc sa iau Reductil...Le-am intrebat cat costa, ele mi-au zis pretul si pt 10mg si pt 15mg...l-am platit si gata...

Ana

Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Si cat costa? Si de care ai luat? De 10 sau de 15? Si cum le iei, adeca cate pastile pe zi? Ai vb totusi cu un dr si ti le-a recomandat?



*********************************
Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa
De la botezul Teodorei
Din parcul Tineretului, dar si cu altii

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Anuska,
Am luat pentru inceput din cele de 10mg, m-au costa 81,19 ron si iau una pe zi cu un pahar mare de apa, dimineata.
Nu mi le-a recomandat un doctor, pt ca nu am ajuns la unul. Oricum, daca ma duc la doctor imi va spune sigur "tine regimul asta de 1000kcal si vorbim peste o luna"... ori eu nu sunt in stare sa ma abtin de la mancare. Cand sunt stresata sau obosita, sau suparata, dau iama in mancare si mananc peste masura a ce ar avea organismul meu nevoie.
Dar, aici intervine reductilul, care infraneaza foamea si (zic eu) si pofta de mancare, prin faptul ca centrul foamei din creier iti zice ca esti satula.
La mine deja functioneaza, adica asa cum zicea si kjmami, nu poti fizic sa mananci mult.
Eu aseara am mancat o patratica mica de 5x5 cm de placinta (ramasese de la fi-mui si nu vroiam s-o arunc) si in cdonditiile in care mancasem f putin la 5 dupa amiaza, aseara la 10 m-a durut efectiv stomacul dupa ea (adica cum te doare cand mananci prea mult,in genul ala).
iar azi, am mancat 3 rosii mici si o felie de paine graham din aia frantuzeasca de 50grame si nu mi-e foame.
Asa ca... Reductilul sa traiasca !
Oricum, daca simt ca nu mi-e bine de la el, il intrrup imediat.

Ana

Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

vreau si eu fara reteta! doctora mea a spus ca nu-mi da reductil ci sa tin regim, dar eu vreau rezultate mai rapide. in constanta stie cineva vreo farmacie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Eu am scris mult anul trecut despre Reductil, am slabit in 5 saptamani 16 cm in talie si aproximez pe la 11-12 kg, in acest timp. Am intrerupt atunci si de curand am reluat, desi o vreme credeam ca nu voi mai avea curaj sa apelez la ele. Nu aveam pofta de mancare desi gateam aproape zilnic ptr sotul meu si ptr bebe, imi era chir scarba de mancare, beam multa apa, dar am avut si reactii negative, unele destul de nasoale, precum insomnie, frisoane, stari de uitare (astea m-au speriat putin), dar cam toate au trecut dupa o perioada cand nu am mai luat. La HelpNet se da fara retate, am vazut si eu ca s-au ieftinit, si daca ai card de la ei, ai si reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Buna dimineata ! Si eu vreau sa iau Reductil si n-am de unde sa iau reteta asa ca ....La o inaltime de 156 cm am o greutate de 85 de kg deci sunt destul de mare .Mi s-au recomandat diete dar.....am inceput o gramada fara sa le pot termina .Efect 0 .
Asa ca Reductilul e ultima solutie !

.............................
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311 Haideti sa facem ceva pt. copiii abandonati!

Prietena mea cea mai buna poate muri!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97264

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

LauraNicole, si eu sunt in aceeasi situatie - la 165 cm am 87 kg. Endocrinologul mi-a spus ca cel mai bine incerc cu diete dar nu prea ma pot tine de ele. Singura care a dat rezultate a fost dieta daneza tinuta de 2 ori = 10 kg minus. Dar acum m-am ingrasat putin dupa Paste si am reluat de ieri dieta daneza si de azi incerc si electrostimulare sa vad...
Sunt interesata si eu de Reductil dar nu am reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Nu va inteleg, eu am cumparat acum 2 saptamani din helpnet fara nici o reteta si fara sa ma intrebe nimeni nimic, si am 60 si ceva de kg, deci nu e prea evident ca as avea nevoie de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Si eu am inceput sa iau de vineri...Mi-am luat reteta de la med. de familie.
Ce e drept, nu imi mai e foamea si pofta aia disperata, si reusesc sa mananc mai putin si rational...

Ca efecte secundare, deocamdata, observ numai senzatia de gura uscata, din care cauza beau mai multa apa - ceea ce e bine, inainte nu beam aproape deloc, probabil de aia ma si ingrasam/constipam.
Si, ca sa evit constipatia, iau cate 1 Normoponderol/seara( laxativ pe baza de plante si care nu creeaza dependenta/obisnuinta).

Deocamdata nu am vazut vreo scadere la cantar, din pacate, ce e drept am mancat destul de normal si echilibrat ( oua fierte, iaurt, salate, carne slaba)

Rachel, te rog mult, spune-ne ce/cat ai mancat tu pe zi, in perioada cand luai Reductil?


Succes,

V


“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput