am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Preaplina spune:

quote:
Originally posted by Cleopatra10

Buna fetelor!

Sunt si eu printre cele ce vor sa slabeasca....as vrea vre 10 kg. Ma bucur ac am gasit forumul si sunt convinsa ca pot slabi doar cu reductilul acesta. Nu reusesc sa tzin o cura intocmai ca la carte, nu ca nu as avea ambitie dar stilul meu de viatza nu-mi permite sa ajung la toate orele acasa sa gatesc tot ce trebuie.
Am 1,70 si 68 de kg, deci nu sunt foarte grasutza insa vreau sa arat super bine! De maine daca ma apuc sa iau voi incerca sa mananc si mai puztin si va tzin la curent cu rezultatele!
Ma bucur ca am agsit acest forum si sper sa ne sustzinem toate!
Bafta si celorlalte si mai anuntati-ne!

Ioana



Salutare,
trebuie sa mentionez faptul ca nu am tinut regim, ceea ce este foarte important.Am citit pe aici ca unele fete au slabit tinind dieta Monti, de aceea indrasnesc si eu sa cer detalii, o adresa ceva..
Deci, cine ma serveste si pe mine cu acest regim, nu de alta dar daca tot nu maninc asa de mult macar sa manainc ceva care sa stimuleze arderea si sa slbesc mai repede si mai mult.
Pup fetele!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

am ajuns in a treia zi de reductil...si nu vad nici o schimbare:(...tzin si cura! dar nici rau nu imi este. chiar deloc. si ce e foarte bine este ca si ceea ce mananc la cura mananc fortzat. Niciodata nu mi-e foame:(!
voi ce rezultate mai inregistrati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Eu iau deja de vineri si....nimic; cand ar trebui sa vad si eu o mica schimbare?

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

cine stie totusi dupa cata vreme se vad ceva imbunatatiri. Eu sunt in a 4 zi de reductil si in afara faptului ca nu mi-e foame nu mi s-a intamplat sa slabesc. si tzin si cura! si merg si la sala!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Buna!Am inceput si eu cu reductil sambata,11.08.Am reusit sa dau jos 2 kg,nu-mi mai este foame,m-am axat pe rosii,castraveti,fructe,pui la gratar,peste.Cafeaua de dimineata o beau ca de obicei,cu o lingurita de zahar si lapte.Nu tin un regim strict,dar nu mai mananc seara.In cursul zilei nu mananc mult,dar iau si micul dejun,si pranzul,si ultima masa de la ora 17.Chiar daca nu-mi este foame.Beau ff multa apa,mi-e sete incontinuu.Sper din suflet sa dau jos multe kg.La 1,60 m aveam 86 kg si acum am 84.Ma simt groaznic,dar am ambitie si imi voi face din asta un mod de viata.Adica sa nu mai mananc seara,sa nu mai mananc paine alba deloc si nu sucurilor!
Va pup si succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Eu iau reductil cam de pe la sfarsitul lunii ianuarie si am slabit vreo 16 kg. Trebuie sa va inarmati cu rabdare, si sa tineti obligatoriu cura, altfel nu se slabesc decat vreo 7 kg la inceput apoi doar mentinere. Eu am avut multe faze de platou, ma plictiseam, incepeam sa mananc normal, puneam vreo 2 kg, apoi iar incepeam dieta si slabeam, si tot asa. Cert este ca mai am 5 kg pana la target si apoi lupta mare va fi sa intrerup reductilul si sa ma mentin. Am mai avut tentative de a intrerupe, dar s-a lasat cu foame, ingrasare...si de la capat.
Simptome nesoale in acest interval: constipatie (urata), desi nu obisnuiesc in mod normal, uscaciune a gurii, gatului si a tenului. Si evident, o foame monstru dupa ce am intrerupt de 2 ori tratamentul. Trebuie disciplina la sfarsit, si multa rabdare pana atunci. Eu nu credeam ca o sa reusesc sa slabesc atat de mult, si stiu ca nu ar fi functionat doar cu dieta, am tot tinut la viata mea (pe vremuri aveam in jur de 52 kg si ma consideram grasa, apoi am ajuns sa sar de 70 si am vazut ce inseamna sa fii gras), insa cele mai bune rezultate le-am avut acum. Daca nu aveti probleme cu tensiunea, nu cred ca veti avea probleme cu reductilul.
Despre Lindaxa nu stiu multe, cumnata mea a trecut de la reductil la lindaxa si se simte foarte rau, dureri mari de cap, plus altele...o fi ceva particular sau nu...nu stiu mai mult.
Bafta si rabdare, ambitie, o dieta buna si o sa reusiti cu siguranta!

www.flickr.com/photos/pisicuta/821316348/" target="_blank">Mari
www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capshu spune:

Salutare fetele ! Nu va impacientati daca nu ati vazut rezultate in primele zile. Daca la unele s-a intamplat ca in prima saptamana de reductil sa slabeasca in fiecare zi considerabil, in a doua decada a tratamentului acul cantarului a stagnat.
Haideti sa va povestesc si eu ceva. Inainte sa iau reductil, nu mancam mult, dar mancam prost. Prajeli, grasimi, dulciuri in prostie etc. Si aveam decat o masa in zi. Dimineata o cafea, care ma tinea pana pe la ora 16, nu imi era foame deloc, la 18 mancam (ceva prajit bineinteles), pe la 11-12 noaptea mai bagam un sandwich sau ceva si inainte de somn, chiar in pat fiind mai rontaiam ceva. Eh, in primele zile de reductil, cum faceam ochisori, "ce mananc azi?" Asta in contextul in care eu nu mancam niciodata mai devreme de ora 14. Si totul e psihic, ce e interzis e si mai mult dorit. Asta s-a intamplat aproape o saptamana, cand eram mereu preocupata ce sa mai mananc, dupa care, cand n-am mai fost asa de entuziasmata ca sunt la cura sua ca fac tratament, am revenit la obiceiul de a nu ma preocupa de mancare pana pe la ora 14.
Si astfel, beau o cafea dimineata, in jur de ora 15 iau pranzul, iar cina o indes cam fortat, ca nu mi-e foame. Ideea este ca nu am mancat nimic prajit de cand iau reductil, nu dulce, nu gras, nu seara.
Kisses

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

pana la urma, este careva pe aici care a luat reductil o perioada mai lunga (cateva luni), a slabit mult si nu s-a mai ingrasat? sau doar eu am patit-o?

maimutzica cu urzica
http://tt.lilypie.com/9dETp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Da e cineva de pe aici care nu a slabit?
Eu iau Reductil de o saptamana si nu am slabit un gram.
Nu mi-a taiat nici pofta de mancare, dar incerc sa ma abtin ca plec la mare si vreau sa mai dau un pic din burtica jos.
Azi, spre exemplu, pana la ora asta am mancat: un covrig (au adus colegii in birou si nu m-am putut abtine), o piersica si o felie de ardei gras cu cascaval (fara paine).
Vi se pare mult?
Si cu toate astea nu reusesc sa slabesc si mi-e foame in continu, dar repet incerc sa ma abtin.
Voi, cele care ati slabit, cum reusiti?
Miscare fac (dar nu la sala), ci merg zilnic pe jos vreo 2-3 km, ca trebuie sa-mi plimb copilu.
So, ce ma sfatuiti?

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Eu am perioade de reala anorexie, mai ales daca sunt preocupata de ceva, si perioade in care as mai manca ceva. Ma mira ca simtiti foame si mai ales ca nu slabiti deloc, insa nu poti astepta minuni de la organism inca din primele zile. Reductilul trebuie luat cel putin 6 luni si maxim un an, pentru ca organismul sa piarda excedentul de grasime si sa se stabilizeze la o anumita greutate.
Se poate ca la unele persoane sa nu functioneze, cine stie?Insa si acest lucru se observa numai in timp, nu din prima saptamana.
Nerabdarea strica treaba si in cazul unui banal regim de slabit, si in cazul altor metode.

www.flickr.com/photos/pisicuta/821316348/" target="_blank">Mari

Mergi la inceput