am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

azi sunt in a 6-a zi de reductil.....in primele zile nu am slabit deloc ....in ultimele 3 zile am slabit 3 kg. Foame nu imi este deloc. Nu mananc mai nimic. Am scarba de mancare. Si stau zilnic la sala 2 ore. Daca merge asa mai departe va fi grozav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulistefan spune:



Ioana
[/quote]

Salutare,
trebuie sa mentionez faptul ca nu am tinut regim, ceea ce este foarte important.Am citit pe aici ca unele fete au slabit tinind dieta Monti, de aceea indrasnesc si eu sa cer detalii, o adresa ceva..
Deci, cine ma serveste si pe mine cu acest regim, nu de alta dar daca tot nu maninc asa de mult macar sa manainc ceva care sa stimuleze arderea si sa slbesc mai repede si mai mult.
Pup fetele!!

aaa...1. ar fi ca 'is noua pe forum si am ajuns pe-aici dand search pe net cu 'reductil'...
asta e sub. pe seama caruia postez mai tarziu...
pt. cine vrea cartea lui montignac, o am eu in format electronic (.doc)(aoleu, ma pun astia sa platesc amenda pt copyright!da' lumea-n romania e saraca, nene!)...pm cu adrese de mail si o trimit...sau, scrieti-mi pe uli.stefan@gmail.com (care faci glume nashpa cu adresa mea, esti kiar...:))


FDG
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stupid_Cupid spune:

Buna fetelor! M-am gandit mult timp inainte sa iau Reductil.
Intr-un final, am ales!
De 4 zile am inceput tratamentul, nu am administrat alte pastile/ceaiuri (xenical, ceaiuri de slabit, diuretice etc), am trecut pe alimente sanatoase si usor digerabile ca sa-mi ajut stomacelul.
Dupa numai 4 zile am 3.6 kilograme in minus.
Ma simt excelent si urmeaza sa-mi ajut organismul cu sport si masaje, impachetari sau electrostimulare.
Nu am simtit nici un fel de reactii adverse (nici macar gura uscata sau gustul amar de fier). Nu ma simt mai energica... tot dorm mult , deci nici vorba de insomnie.
Sunt, totusi, constienta de efectele secundare ale acestui medicament pe termen lung, asadar, nu cred ca voi urma tratamentul mai mult de 1 sau 2 luni de zile.
Va pup si va tin la curent ! Sa fim frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

dar ai tzinut vreun regim? sau ai mancat normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Va pup.Propunerea mea este sa nu deveniti obsedate,cantariti-va doar o data pe saptamana,nu stresati organismul si nu va enervati!De slabit cu Reductil,se slabeste.Si eu am patit-o in primele 3 zile sa nu dau jos nimic,si deja eram dezamagita,citind pe forum ca unele dadeau jos kg f repede.Dar nu m-am lasat si deja am inceput sa pird kg.Sunt fericita si nu ma voi lasa deloc!E si ceva aiurea in toata treaba asta. Maine sunt doua saptamani de cand am inceput,dar nu stiu de ce,de doua zile incoace ma simt obosita,ma dor picioarele,imi este somn....a mai patit cineva asta?Foame nu imi este deloc,mananc putin si pentru ca sunt constienta ca-mi va veni rau daca refuz total mancarea.Dupa ora 17-18 beau doar apa.Aspept parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulistefan spune:

...so, stim cu toatele deja ca diferite organisme reactioneaza diferit la diversele tratamente carora sunt supuse...dupa ce am citit si eu toate parerile de pe forum(uri) si tot ce puteam gasi pe net despre reductil (recunosc ca tot citesc despre el de pe vremea cand costa vreo 3 mil!!!), m-am hotarat...
nu'sh cat de mult intereseaza pe cineva cazul meu, pt ca nu am luat pana acum, sunt in a 2-a zi, si nu pot spune rezultate,pt ca io nu ma urc pe cantar din principiu-dar...mi-am zis asa, pt mine toata tb e o mare lipsa de vointa (revin, cazul meu!)-so, ca sa pot tine un regim cum se cuvine si sa am cat de cat ambitie in a-mi sk stilul de viata, imi tb neaparat un ajutor extern-am citit, stiu ce ma asteapta, dar idea ca nu-mi mai ploua-n gura cand ma gandesc la pizza e de-a dreptul mirobolanta...
in 2 zile de pastile singura kestie 'rea'pe care-am simtit-o a fost gura uscata...dar, sunt 40 de grade afara asa ca nu bag mana-n foc...de-ar fi numai asta, e ok-a bea apa multa mie nu-mi dauneaza...
apetitul e scazut,dar nu lipseste cu desavarsire...asa ca acum mananc si eu ca un om normal, fructe si salatica (ceea ce eu nu pot, ca dc mi-e foame nu ma pot satura decat cu platouri maaaaari de cartofi cu carnita prajita si snitzel buuun!)
concluzia pana acum este cea de la care am plecat...PASTILA NU SLABESTE...AJUTA!...a face foamea slabeste, dar e nasol...so, fara recomandarea medicului (dar cu analize ok), iau reductil si incerc sa urmez toate sfaturile pe care le-am auzit (citit) la viata mea de la nutritionisti si care se aplica in conditia data:mie mi-e foame pt ca imi place sa mananc, ma ingras pt ca mananc numai kestii care au fost umflate si ele artificial(pui de-ala bun de la fast-food),mananc pana nu mai pot sa respir, alternez 3 zile de facut foamea cu un dezinteres total fata de IMC-ul meu de 28...etc...
consider ca, pe langa obezitatea severa, cazul meu este un alt caz in care se impune o masura dura...ca sa nu ajung apoi...obeza...
nu'sh dc nu am aberat prea mult si dc am spus ceva coerent, mai adaug doar ca motivatia e o tb-dc m-am apucat sa iau un medicament care face atatea rele, stiu unde vreau sa ajung, nu ma bazez doar pe el ci pe un ajutor din partea lui, si nu ma voi lasa de cura peste 3 zile (pt ca acum pot sa ma abtin)...
bafta multa si voua, in tot ce va propuneti...si poate, dc am timp, dau un scan prospectului, pt a-l trimite cui e interesat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stupid_Cupid spune:

Dupa cum am zis : alimente sanatoase si usor de digerat.
Salate, carne pui/peste, mere, portocale (si pere ), lapte cu 0,1% grasime, iaurt simplu si sana, legume si cafea.

Am renuntat la dulciuri, fainoase, bauturi acidulate, alcool, mancatul dupa 6 seara sau pana la saturatie (intotdeauna ma ridic de la masa inainte de a ma simti plina).

In ceea ce priveste miscare... doar dansat si curatenie in casa(e buna pentru consumat calorii )

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

Na cum merge treaba? Ati mai slabit cu reductil? Eu numai un kg:( si am intrat in a doua saptamana de reductil:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Ce faceti,fetelor?A-ti mai dat jos ceva kg?Cum va mai simtiti? NE mai incurajam sau nu mai luati deja reductil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleopatra10 spune:

Buna,
eu am intrat in a doua saptamana de reductil dar nu am mai dat jos decat un kg:(
a mai slabit cineva?

Mergi la inceput