am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

quote:
Originally posted by idda

July, cat alaptezi nu te gandi la medicamente. Dupa incearca sa ti o dieta sanatoasa, echilibrata si daca nu da rezultat apeleaza la un nutritionist. Eu acum un an jumatate dupa a doua nastere am avut 86 de kg. Timp de un an de zile am tinut un regim echilibrat si am ajuns la 74kg. De o luna si 3 saptamani fac tratament cu reductil (pt. ca nu mai slabeam) si am ajuns la 64 de kg. Termin cutia si ma opresc. Dar sa nu se creada ca te slabesc medicamentele!!!! Ele doar taie pofta de mancare. E nevoie de multa vointa pt. a tine un regim echilibrat. Dupa intreruperea tratamentului daca te intorci la "proaste" obiceiuri alimentare revin si kilogramele. DECI ATENTIE!!!!
Cat despre complexe.....debaraseaza-te de ele, ai un copil minunat care are nevoie de tine, sanatoasa, calma si gandeste-te ca multi ar lua multe kg. pentru ar avea un copil dar din pacate pentru ei este imposibil. Si ca sa intelegi ca stiu prin ce treci iti spun ca eu inainte de prima sarcina am avut 52 de kg. apoi nu am mai reusit sa scad sub 64. Pupici si ai grija de bebe, mamicile sunt oricum cele mai frumoase femei!!!!



idda, multumesc frumos pt.incurajari si pt.sfaturi!
STIU ca trebuie sa fiu calma dar in aceasta perioada eu,persoana cu o vointa puternica pana acum,nu imi pot impune acest calm oricat m-as autosugestiona. Imi vine de multe ori sa ma arunc pe geam la propriu sau sa il arunc pe sotul meu ( ca tot este mai slab acum decat mine ).Cat despre obiceiurile alimentare sanatoase este usor de vorbit dar cam greu de tinut atunci cand iti vine sa mananci si pietre 24 de h din 24. Asta este problema mea apetitul acesta de nestavilit,maladiv chiar.Eu nu vreau sa slabesc de la medicamente vreau SA NU MAI IMI FIE FOAME !!!

July25 posesoare de Maria (04.07.2006 ) si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idda spune:

July, stiu ce spui. Cateodata ai impresia ca foamea e patologica.
Incearca sa rontai un mar, o piersica, un morcov, varza sau bea apa(multa apa) cand iti vine foamea. Sa nu te gandesti la mancare. In timpul liber citeste o carte buna, o revista ceva ce-ti face placere. Si cel mai important fa-ti timp si pentru tine(stiu ca e greu),vei privi lucrurile altfel. Mergi la cumparaturi, ia-ti ceva frumos, rasfata-te. Noi femeile uitam destul de des acest lucru. Si eu am primit acest sfat si mi-a prins foarte bine intr-un moment al vietii. Uitasem cat sunt de importanta, mereu era altcineva pe primul loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Ce mai faceti fetelor? Cum mai stati? Ati mai slabit? Noroc si de caldurile astea..eu am intrerupt pastilele de o luna si nu m-am mai ingrasat. Mai iau un supliment, Vital Cla , care cica arde grasimile, nu le lasa sa se acumuleze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany_37 spune:

[size=3]
buna,eu sunt cam noua pe aici. sper ca ma primiti la voi in clan. Acum o ora am cumparat LINDAXA (subst. este reductil) inca nu am luat nici o pastila. Am 165 si 80 kg. Am folosit si eu regenon si am ajuns cam asa:. mi-e putin teama sa-l beau dar la cati bani am dat pe medicament nu mai am cale de intoarcere. de la regenon m-am mai trezit si cu niste crize de nervi ...... va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany_37 spune:


acum am observat ca mi-am trecut gresit varsta. nu am 13, ci 37, din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Preaplina spune:

salutare fetelor,
am si eu o nedumerire... ce se intampla daca luam xenical cu reductil? sau lindaxa.. si asociem cu un pic de sala?
e posibil sa pierdem mai repede in greutate?
astept raspuns, inca nu m/am cantarit, am o luna si 9 zile de lindaxa. pe 2 august va anunt. Nu gasesc cantar pe aici ...
Ciao fetele, sa nu uitati sa/mi spuneti daca cunoasteti cazuri in care s/a folosit lindaxa si xenical, simultan


Text. Am un gand....
...intelegeti..?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andram spune:

scuze ca nu am mai raspuns

am fost plecata in concediu si nu am avut acces la internet.
pt cutia de reductil pe care o ofeream: am gasit intamplator o tipa la o alta firma cu care colaboram care mi-a zis ca ia reductil asa ca a ajuns la ea;
vestea buna este ca mi-a povestit ca: dupa 2 saptamani a inceput sa simta la haine ca a mai slabit ( cu atat mai mult cu cat chiar are nevoie sa dea jos destul de multe kg); asa ca reductilul functioneaza, cu ceva regim (nu foarte strict) si mai multa atentie la ce mancam

pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu am luat vreo doua zile in urma cu o luna, dar erau parintii la mine si am intrerupt in ideea ca faceam prea multe mese si plimbari/restaurante. Ei au plecat si acum am inceput sa le iau din nou, de duminica (de trei zile). Sunt f. bune, taie domn'e si foamea (nu complet dar muuult mult mai bine decat fara) si mai ales poftele. Ma cantaresc lunea viitoare si va zic. O prietena de a mea a slabit 3kg intr-o saptamana si continua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Fetelor, Lindaxa se da fara reteta? Este mai ieftin decat reductilul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Eu am luat Lindaxa fara reteta. E cca 60 RON, deci mai ieftin ca reductilul.

Mergi la inceput