am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Am impresia ca Lindaxa nu e asa bun. Dupa prima cutie de Reductil(-7 kg), iau Lindaxa de 5 zile si n-are efect, doar durere groaznica de cap (parca e corpul meu si capul alteia), si anxietate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zvinca spune:

pentru Andram,eu am nevoie de o cutie de reductil deoarece termin cutia peste o saptamana si nu am mai gasit.Daca esti dispusa sa o dai,da un semn.
multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula12 spune:

buna fetelor .sint incepetoare aici.azi am luat lindaxa si eu .credeti ca e ok daca e prescris demedic ma cam sperie reactiile adverse si sint sceptica in legatura cu slabitul...oare va avea efect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula12 spune:

cine a slabit cu lindaxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Am luat si eu o pastila de reductil ieri. Imi taie senzatia de foame. Dar nu cred ca se slabeste dc. nu tii regim. Ideea e ca reductilul te ajuta sa tii regim, dar nu te slabeste daca continui sa mananci normal.

Pe prospect scrie sa fie luat maximum un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurahadade spune:

Buna...eu iau de vreo 2 sapt Heritage E-lite si nu prea se vede nimik(cel putin nu pe cantar), chiar daca pe haine parca se observa ca m-am mai subtiat putin.
Eu am pus in sarcina 20 kg, de la 65 la 85 de kg. Momentan am 75 si 1,65m si imi doresc sa ajung macar la 60 de kg, pt ca atunci cand am aflat ca sunt gravida eu chiar faceam cura de slabire.
Cand m-am maritat aveam 55 kg, nu vreau neaparat sa fiu chiar asa slaba dar la 60 mi-ar place sa ajung.
Voi ziceti ca as avea sanse cu Reductil???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babydeea spune:

PT ANDRAM:Si eu as dori reductilul!Te rog am mare nevoie de el repede!as ramane recunoscatoare!chiar imi trebuie.te rog spune-mi daca mi-l poti trimite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

Buna fetelor !!!
Si eu fac parte din categoria disperatelor ! Si rog pe cineva sa ma ajute cu o informatie, daca se poate desigur. Daca intrebarea s-a mai pus imi cer scuze dar nu prea am timp sa stau pe net si citesc doar pe sarite.
Eu am 1,58 m. si 79 de kg.!!!!
Am nascut acum 1 an si 10 zile si de atunci tot incerc sa slabesc.La inceputul sarcinii aveam 51 de kg.Va dati seama ca nu mai ma incape nimic,imi este rusine si sa ies cu copilul la plimbare.
Din cauza nemultumirii legate de felul cum arat si a faptului ca cea mica ma innebuneste sunt in permanenta nervoasa, ma cert cu sotul meu ingrozitor ( si dupa aceea ma apuca o foame ingrozitoare cu stare de lesin si mananc de nu mai ma opresc)si nu stiu daca sa cer medicului sau nu Reductil. Imi este teama sa nu devin dementa de-a dreptul.
O alta problema este ca eu inca alaptez. Eu pana acum nu am luat nici o aspirina macar.Exista vreun medicament care sa nu fie contraindicat in timpul alaptarii? Nu prea cred dar speranta moare ultima.
Si acum intrebarea care ma framanta este : la ce medic sa imi fac programare la nutritionist sau la endocrinolog? Ma gandisem si la un medic homeopat. Voi ce ziceti???

Va multumesc anticipat pt.raspunsuri si va urez multa bafta la slabit!

July25 posesoare de Maria (04.07.2006 ) si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idda spune:

July, cat alaptezi nu te gandi la medicamente. Dupa incearca sa ti o dieta sanatoasa, echilibrata si daca nu da rezultat apeleaza la un nutritionist. Eu acum un an jumatate dupa a doua nastere am avut 86 de kg. Timp de un an de zile am tinut un regim echilibrat si am ajuns la 74kg. De o luna si 3 saptamani fac tratament cu reductil (pt. ca nu mai slabeam) si am ajuns la 64 de kg. Termin cutia si ma opresc. Dar sa nu se creada ca te slabesc medicamentele!!!! Ele doar taie pofta de mancare. E nevoie de multa vointa pt. a tine un regim echilibrat. Dupa intreruperea tratamentului daca te intorci la "proaste" obiceiuri alimentare revin si kilogramele. DECI ATENTIE!!!!
Cat despre complexe.....debaraseaza-te de ele, ai un copil minunat care are nevoie de tine, sanatoasa, calma si gandeste-te ca multi ar lua multe kg. pentru ar avea un copil dar din pacate pentru ei este imposibil. Si ca sa intelegi ca stiu prin ce treci iti spun ca eu inainte de prima sarcina am avut 52 de kg. apoi nu am mai reusit sa scad sub 64. Pupici si ai grija de bebe, mamicile sunt oricum cele mai frumoase femei!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:


Ma bucur ca am descoperit acest subiect. Am luat Lindaxa 1luna (nu am gasit Reductil in farmacie) si am slabit 4kg tinand o dieta minima. Dupa o pauza de 2sapt in care nu am mai tinut regim si nu am pus nici macar un gram in plus am decis sa iau in continuare. De azi am inceput cutia de Reductil, sper sa aiba rezultate mai bune.

VA MULTUMESC !!!



Sandra
gargaritza

Mergi la inceput