am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Am luat si eu Lindaxa si am inceput de azi.
Impotriva constipatiei nu se pot bea ceaiuri laxative? Ce ziceti?
A doua intrebare: afecteaza condusul masinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Tot eu. Am baut ceai laxativ si a fost ok.
Nu stiu insa daca interactioneaza cu Lindaxa, io sper ca nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Preaplina spune:

Va salut fetelor,
Ieri m-am cantarit si vreau sa va spun ca intr-o saptaman am slabit doar un kg., din pacate...
adevarul este ca am papat inghetata la greu, a fost foarte reconfortanta:)
Daca merge tot asa, cu un kg pe saptamana, asta ar insemna ca in 5 luni as ajunge la greutatea pe care mi-am propus-o...Dumnezeu cu mila!!
Numai bine.
Cu drag,
eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zvinca spune:

buna!
sunt o incepatoare in cura cu reductil si as diri,daca se poate,sa imi spuna cineva ce dieta este necesara.
Cate mese pe zi sunt obligatorii si ce alimente sunt benefice?
multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idda spune:

Eu fac tratamentul cu reductil de o luna, am slabit 10 kg. Pe langa pastila am tinut si dieta (destul de stricta).
Pupici si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

idda, ce fel de regim ai tinut pana acum de ai dat 10 kg intr-o luna? Eu am inceput sa tin disociatul de o sapt combinat cu reductil si intr-o saptamana am dat 3 kg; deci f bine.

zvinca, cred ca un regim care ti se potriveste e cel mai bun. La unii functioneaza disociatul, la altii daneza, depinde de organism. Oricum dupa ce slabesti, cel mai greu este sa te mentii.

Rares
baietelul mamii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Orice fel de dieta functioneaza, pt ca oricum nu prea ai chef de mancare. Insa fara dieta, nu se intampla nimic spectaculos. Si problema este ca dupa intreruperea tratamentului (ma refer la reductil), tre sa rabzi de foame la propriu, pt ca se grabesc kg-mele sa vina inapoi. Si discut despre o perioada de dieta, nicidecum alimentatie normala. A fost experienta mea proprie, am luat 4 luini si jum. reductil.

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Dupa ce ai intrerupt te-ai ingrasat la loc? Povesteste-ne daca vrei..Si eu am terminat prima luna si am intrerupt de cateva zile, erau caldurile alea nebune si n-am mai luat..parca mananc tot putin..dar nu m-am mai cantarit sa vad..nu stiu ce sa fac, sa mai iau o luna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Din pacate am impresia ca sunt in sevraj, in sensul ca de vreo 2 saptamani de cand am intrerupt reductilul am o pofta dementa de dulce, in special prajituri cu ciocolata, chestie care m-a socat rau, nefiind de fel pofticioasa, sau consumatoare de dulciuri.
Nu pot explica o alta potentiala cauza decat efectul reductilului. Prin urmare, tentatia de a reincepe sa iau reductil este mare, deja am pus la loc vreo 3 kg si mi-e groaza sa nu ma ingras iar. Tin sa spun ca eu am slabit vreo 15 kg in primele 2 luni, apoi m-am mentinut, incercand sa ma stabilizez la greutatea obtinuta, dar acum...nici nu stiu ce o sa fac, pur si simplu nici dietele nu mai functioneaza din cauza poftei de dulce. Curios este ca am o perioada extrem de incarcata, ce m-as face daca as fi acasa, relaxata, cred ca as sparge frigiderul. Prefer sa mananc ceva dulce decat sa iau o masa normala, glicemia imi este buna, chiar nu stiu de unde vine faza asta. Si sa stiti ca ma abtin foarte mult, chiar nu dau iama in dulciuri, am zapacit si sotul ca tin mereu frigiderul gol ca sa nu calc stramb, dar, si asa, este dificil.
Asa ca, singura concluzie la care am ajuns este: dependenta.
Daca mai aveti intrebari...cu placere!

Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Marilena ai incercat sa iei Crom? Sau sa te pacalesti cu dulciuri fara zahar?


J si Carlita Carliontz (05.02.2006)

Mergi la inceput