am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

am terminat tratamentul cu reductil(atat cat mi-am propus sa iau).de la 78 kg am ajuns la 65 in 3luni si jumatate.incep sa tin dieta de mentinere a greutatii.nu voi manca in continuare:paine,fainoase,dulciuri in exces,etc.
pupici si spor la slabit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cmn spune:

cum e in prima saptamana dupa reductil/ma refer la pofta de mancare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Preaplina spune:

Hop si eu!
Va salut dargele mele!
Azi este a 2-a zi decand iau Lindaxa de 15 mg,pe furis, (numai voi stiti) sper sa pierd si eu macar 20 de kg.
Am 160 si 79 de kg:(( , -groazanic, sunt numai grasime, imi atrana gusa si am un burdihan care nu ma lasa sa-mi vad buricul, asta din cauza unor hormoni care m-au deformat, estrogen, progestron si cortizon. Am acumulat 20 de kg intr-un an si nu mai pot sa slabesc nici daca imping tractoare.

Ca simtome am doar o uscaciune a gatului si gurii, cred ca se prezinta la toti cei care se trateaza cu lindaxa.

sper sa am si eu o experineta fericita cu acesta substanta!

Va doresc multa sanate si slabire rapida!

Ciao!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Preaplina, spune-mi te rog Lindaxa l-ai luat cu sau fara reteta??
Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Si Lindaxa si Reductil se dau fara reteta, daca nu au pe stoc, faci comanda si ti le aduce a doua zi fara nici o problema si nici o intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Rapsody, in Arad nu-ti da nimeni Reductil fara reteta...cel putin eu nu am gasit farmacia aia care sa-mi dea fara reteta...ba mai mult, la o farmacie au vrut sa-mi ia de tot reteta ca era "emisa" de mai bine de o luna...ce m-am slobozit la farmacista ca am speriat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Ce chestie... eu l-am trimis pe sot la farmacie, a lasat avans 50 de ron si a doua zi mi-a dat reductilul, ba i-a recomandat si Lindaxa, a facut copie la prospect si mi l-a adus, chiar farmacista a zis ca e mai e un medicament asemanator mai ieftin, n-a intrebat nimic.. o fi crezut ca e pt el, ca face sport si are vreun concurs si tr sa slabeasca :)..

Pana acum am slabit 7 kg, poate si de la caldura....intr-o luna.

Dar ce sa mai zic, o colega a fost la dr. endocrinolog si desi e slaba (nici gand de obezitate) i-a dat reteta..fara nici o problema..eu am ramas masca, cand stiu cat e de slaba...cica sa-i regleze foamea ca mananca pe fond nervos...

An inteles ca la Regenon era problema ca ala are amfetamine, si te poti droga cu el, dar Reductilul n-are asa ceva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flisa spune:

in Constanta sigur nu se da fara reteta. Eu am inceput de ieri sa iau si sa vad rezultatele...
Bafta la slabit!

Rares
baietelul mamii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Preaplina spune:


Eu am incercat la doua farmacii si ambele mi-au dat fara reteta.
Acum sunt in a patra zi, ma abtin oleaca de la papa.
CRED CA DIN CAUZA LINAXEI NU MA MAI POT DORMI NOAPTEA SI AM SENZATII DE FRIG, MI SE RIDICA PARUL DE PE MINE.

Un lucru stiu sigur, nu ma las de lindaxa, trebuie sa slabesc neaprat!
Si inca ceva, sa stiti ca imi taie pofta de mancare.

Peste trei zile ma urc pe cantar si va spun daca am sau nu rezulate.Da Doamne! !!!

Sanate si slabire usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Preaplina spune:

Fetelor,

Stiu ca trebuie sa tii dieta, sa te alimetezi rational si SAnatos de ceea, azi dimineata, m-am pregatit sufleteste sa manainc: Am taiat vreo 5 rosi , ardei, castaveti si branza si le-am asezat pe platou frumos,mare, plin dupa care m-am asezat ca omu` la masa dar ...stuopare!!!! Am papat mai putin de o rosie o fisie de ardei verde si cateva bucatele mici de barnza. Nu pot sa cred....
In schimb am baut o cafea cu coffeta fara zahar, indulcita cu zaharina.
Pastila asata iti spala creierul!
La a VIII-a pastiluta va anunt daca am slabit.
In rest, No COMMENT !!
Somn usor.

Mergi la inceput