am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Buna, rapsody! Ma bucur ca ai slabit si tu.Eu mai vreau sa dau jos vreo 7-8 kg.Am mancat salate, carne si peste, chiar si prajit, dar fara sa combin cu cartofi sau orez.Am mai mancat din cand in cand cate un baton fibrobar sau bomboane solano, cand am simtit nevoia de ceva dulce.Nu am stat sa gatesc ceva special, retete sofisticate.Ma simt bine, nu mi-a fost rau deloc de la reductil.O sa iau toata luna, pana termin cutia.Nici eu nu vreau sa stie toata lumea ca iau reductil, pentru ca stiu parerea celor din jurul meu in legatura cu medicamentele de slabit si nu este tocmai buna.Te pup si sa ne revedem frumoase si sanatoase! Si slabe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by croitorualin

Rapsody
ai intrebat de Lindaxa; sa stii ca sotul meu ia Lindaxa de vreo 3 saptamani (recomandat de medic); a slabit vreo 5kg.
De mancat a mancat orice, dar putin pt. ca nu poate manca mult ca inainte. Spune ca nu ii este pofta de nimic, el care inainte era un pofticios. De fapt a mancat fff multa inghetata, in rest a mancat normal, dar putin.



Asta se elibereaza tot pe baza de reteta? sau n-am nevoie?

Io mai am vreo 5 pastile de reductil si gata, pentru c ain aproape 2 luni n-am dat jos mai mult de 4 kg cu toata foamea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

quote:
Originally posted by croitorualin

Rapsody
ai intrebat de Lindaxa; sa stii ca sotul meu ia Lindaxa de vreo 3 saptamani (recomandat de medic); a slabit vreo 5kg.
De mancat a mancat orice, dar putin pt. ca nu poate manca mult ca inainte. Spune ca nu ii este pofta de nimic, el care inainte era un pofticios. De fapt a mancat fff multa inghetata, in rest a mancat normal, dar putin.


Imi poti spune, te rog, numele medicului care i-a prescris sotului tau Lindaxa si unde il pot gasi? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cmn spune:

mie mi-a intarziat menstruatia 12 zile si iau reductil de o luna jumatate.are legatura cu reductilul?a mai avut dereglari de cm vreo fata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Eu n-am avut nici o dereglare de cm, totul a fost ca inainte. Totusi pe prospect la Lindaxa (care are aceeasi substanta de baza) scrie si de acest aspect, deci poate fi posibil.
Cri 30 cum mai stai? La mine s-au oprit acele cantarului la -5,5 kg si nu mai vrea sa coboare desi tin in continuare regim.Mai am 7 pastile , nu stiu ce sa fac dupa aia sa mai iau sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Rapsody,la mine s-a oprit cantarul la -4 kg.Nu stiu de ce.Probabil e normal sa mai si stagneze, apoi sa slabim din nou.Ce-i drept, zilele trecute nu prea am baut apa. Sa fie si asta o cauza? Eu iau in continuare reductil.Ma bate gandul sa imi cumpar reductil de 15 mg.Poate o sa fie mai bun.Dar cred ca de saptamana viitoare.Va pup,fetelor, spor la slabit! Rapsody, sa ma tii la curent cu cat ai mai slabit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Ma enerveaza acul cantarului, nu mai coboara... ca la inceputul tratamentului. Ma gandesc ca mai mult decat sa taie foamea ce poate sa faca reductilul de 15 mg? si cel de 10 mg o taie de tot...(ca doar nu actioneaza asupra metabolismului).Nu stiu ce sa zic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

ioiiiiiiii da puteai sa scrii ceva mai mare ca stau prost cu vedere...oare de la Reductil?
Deci Lindaxa e mai sigur si se elibereaza fara reteta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kjmami spune:

buna fetelor
am revenit si eu dupa o lunga absenta-nesimtire
Am fost din ce in ce mai ocupata si nu prea am avut timp de internet
de la cele 122 de kg pe care le-am avut vara vara-toamna trecuta, acum am 96. sunt foarte multumita pt ca la inaltimea mea nu se vede ca am atat de mult. arat cu totu alta. nu-mi vine sa cred. nu mai am nimic de imbracat:))
reductilul e bun dak se tine tratamentul atata timp cat este necesar. eu am luat o cutie..dupa care am facut pauza 1-2 ..si tot asa..oricum slabesc usor usor...trebuie sa ajung la 75 de kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Iustina, sper ca mai citesti pe aici!!!

ORIBILA metoda ta de a face reclama firmei la care lucrezi. Ma gandesc serios daca mai merita, pentru o diferenta de 300.000, sa cumpar Lindaxa in loc de Reductil.

Sincer, CRED CA NU O VOI FACE, pentru ca mi-e scarba de firmele care fac reclama atat de violent, mai ales pe un forum ca al nostru!

Scuze, fetelor, ca am fost off-topic, dar pur si simplu am simtit mesajul ENORM al Iustinei ca o palma peste fata!

Spor la slabit in continuare si sa auzim numai de bine (si nu de firme de medicamente cu angajati nerusinati)!

Bedrosmart lui Dorian (09.09.2006)

Mergi la inceput