am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Cri30, eu tot cam 2.5 kg. Oare se mentine ritmul asta de slabit? M-as bucura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Rapsody, ma bucur ca ai slabit si tu.chiar ma intrebam cum iti este.Sper sa se mentina ritmul asta de slabit.Tu tii si dieta? Ce mananci?Cum te simti de la reductil?Eu nu am avut nimic pana acum.Iar pofta de mancare intr-adevar mi-a disparut, ceea ce nu credeam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Bineinteles tin dieta:cafea dimineata, la serv. mananc un baton de slabire cu ovaz si un mar, iar acasa rosii, castraveti cu putina branza, iaurt, sunca slaba de pui, cam asa.Nu m-am mai atins de paine si dulciuri. Reductilul taie pofta de mancare, iar efecte adverse, ma mai trezesc noaptea si ma mai uit pe pereti si cateva ameteli, in primele zile, acuma vad ca nu.Oare pot sa iau un Algocalmin pt dureri de spate? Pana acum n-am luat nici un medicament, nu stiu ce reactii au.In perioada de cm oare se ia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Mai fetelor...
Bravo voua ca slabiti incet si sigur ! Va tin pumnii sa ajungeti niste fotomodele.
Eu m-am lasat de Reductil, asa cum va spuneam.
Chiar nu vrea nimeni cutia pe care o mai am eu acasa ?...
Ca zau vreau s-o dau, eu chiar nu pot s-o mai folosesc si ma gandesc ca poate sunt fete care nu gasesc sa ia fara reteta (mai sunt destule farmacii care fac pe "interesantele" si nu dau fara...)


Ana

Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croitorualin spune:

Rapsody
ai intrebat de Lindaxa; sa stii ca sotul meu ia Lindaxa de vreo 3 saptamani (recomandat de medic); a slabit vreo 5kg.
De mancat a mancat orice, dar putin pt. ca nu poate manca mult ca inainte. Spune ca nu ii este pofta de nimic, el care inainte era un pofticios. De fapt a mancat fff multa inghetata, in rest a mancat normal, dar putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Lindaxa-asta ce mai e?
Poti sa ne zici si noua?

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Annablue, ti-am dat PM...

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Lindaxa e varianta din Cehia(ZENTIVA) a Reductilului, si e 60 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Ce mai faceti, fetelor? Cat ati mai slabit cu reductil? Eu iau de 10 zile si am slabit 4 kg. Mai dati si voi un semn de viata, spuneti cum va mai simtiti, daca ati mai slabit etc. Sa ne sustinem unele pe altele.Asta e scopul forumului, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Cri ce mai faci? Eu tot cam vreo 4 kg., dar mai am o gramada. Acum nu mai simt efecte adverse, la inceput am avut ceva ameteli si insomnii. Reusesti sa tii regim strict? Chestia e ca trebuie sa ma duc direct acasa de la serv. sa mananc de regim, daca ajung pe la mama sau prin alte parti ma imbie cu toate cele. Si la serv. mai face lumea cinste cu inghetata, pizza, si eu ce sa le spun...nici n-as vrea sa stie toti... Totusi n-am putut renunta la suc de tot, mai beau cate un pahar pe zi.Ce mai mananci de regim? Mai da si mie idei ca m-am saturat de rosii, castraveti si branza. Succes in continuare!

Mergi la inceput