am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Draga mea, eu am 1.70 si 85 kg. N-am fost niciodata slaba, dar ma mentineam la 70 kg, dar dupa sarcina n-am mai reusit sa-mi revin..acum sunt foarte hotarata, sper sa reusesc. Mi-am luat iaurturi, fructe, branza si sunca slaba si incerc sa merg cat mai mult pe jos.Mult succces!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Mult succes si tie si chiar sunt curioasa ce rezultate vei avea cu reductil, pentru ca tu esti inaintea mea cu 2 zile!Si eu am inceput sa tin un regim hipocaloric. Sa ne tii la curent cu evolutia ta si sa stii ca eu te sustin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Succes tuturor celor care incerca sa dea kilogramele jos !
Am vrut sa va spun ceva legat de Reductil (pe care si eu il iau de ceva timp).
Sa nu faceti pauza cu pastilele, ca nu mai are acelasi efect dupa aceea !
E tare neplacut dar cred ca are legatura cu influenta pe care o are la inceput pe centrul foamei si apoi cand ii dai din nou nu mai are asa o putere (centrul deja s-a "obisnuit").
Daca luati incontinuu are efect constant (nu se "relaxeaza" intensitatea efectului).
Eu am facut aceasta greseala sa le opresc o saptamana (am fost la soacra-mea si daca le luam nu puteam sa mananc din bunatatile specifice preparate de ea aproape deloc sau ma saturam dupa cateva guri din ceva).
si atunci le-am oprit dar cand am inceput din nou nu mai au aceeasi intensitate, mai ales la pofte (adica inainte nu simteam nevoia de dulce, chestii nesanatoase).
Am zis sa va spun si voua, sanu patiti ca mine

Ana

Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cmn spune:

Rachel, spune-mi te rog de ce se ia reductil cel putin 2 luni? daca iei mai putin ce se poate intampla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Si eu as dori sa incep reductil dar...cum am in istorie o depresie post-partum imi e cam teama caci se stie ca afecteaza serotonina, asa ca optez mai bine catre xenical.
Mare atentie, nu spun de la mine ci de la un dr priceput, pentru fetele cu tendinte depresive, reductilul face mai mult rau decat bine!
Mare atentie!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Giulia eu am auzit de la mai multe persoane ca Xenicalul e mai daunator ca Reductilul, de fapt totul cred ca depinde si de organism. EU una ma simt excelent si nici n-am slabit sa zicem spectaculos, doar 5 kg intr-o luna.

Cmn, scrie si pe prospect ca se ia minim 2 luni. Probabil ca stomacu are nevoie de un timp ca sa se obisnuiasca cu micuta cantitate de mancare. Explicatie filozofica, a la Claudia



RAUL-ANDREI , doar un vot, va rog! Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Claudia, nu-sh sigur asa ca nu imi permit sa ma pronunt!
Ceea ce stiu e ca xenicalu actioneaza la nivel de intestin subtire si inhiba absorbtia grasimilor care sunt eliminate prin fecale, iar reductilul actioneaza la mansarda inhiband centrul foamei.
Oricum daca va merge, mereti inainte cu succes din partea mea!
Numai bine

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Eu anunt fetele ca m-am lasat de Reductil...
Am senzatia ca nu mai are efect si mai bine ma las pagubasa decat sa ma chinui cu gandul ca o sa ma ajute...
La inceput a avut efect dar de ceva timp chiar nu ma simt ok si l-am oprit.
Pentru cine vrea, am disponibila inca o cutie neatinsa de Reductil. Daca cineva o vrea, eu ma lipsesc de ea.
Dati-mi un PM sau un email si vorbim.

Ana

Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

sunt la a 3 a cutie de reductil.am luat primele 2 luni reductil de 10 mg si a treia luna de 15mg.am slabit 10 kg,aveam 78kg.
dupa ce termin si ultima folie nu mai iau dar voi tine in continuare regim pt mentinere.
nu am avut nici o reactie adversa la reductil,doar putina greata daca mancam mai mult decat imi trebuia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Eu sunt la a 5 a zi de reductil si am slabit 2,5 kg.Nu am mai mancat paine, dulciuri, prajeli, am baut 2 l apa / zi.In rest, am mancat de toate.Oricum, nu ma mai gandesc la mancare tot timpul ca inainte si ma satur foarte repede. Ma simt bine, nu am avut nimic pana acum.Va pup si succes in continuare !

Mergi la inceput