am renuntat la regenon si am inceput cu reductil

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

"Sibutramina este substanta activa care se gaseste in medicamentele de slabit care inhiba apetitul. Aceasta afecteaza practic doi neurotransmitatori de la nivelul creierului: noradrenalina si serotonina.
Sibutramina previne reabsorbtia, inapoi in celulele nervoase, a celor doi neurotransmitatori (noradrenalina si serotonina) care sunt responsabili de o serie de procese la nivel cerebral, printre care si moderarea starii de spirit.
Practic sibutramina ajuta la reducerea greutatii corporale prin cresterea cantitatii de noradrenalina si serotonina care actioneaza liber la nivelul creierului, adica va induce senzatia de satietate in timp ce se consuma alimente in cantitati mici."
www.idieta.ro/articol/2108_medicatia_de_slabire_2.html" target="_blank">aici
JG, siluette este unul din programele care le fac la electrostimulare. eu nu sunt din Buc nu cunosc centrul decat din auzite. La noi, adica unde merg eu sedinta e 25 lei, masajul tot 25 si impachetarile 45. Nu cred ca e asa mult, Sora-mea zicea ca decat sa dea 20 lei pe un masaj mai bine mananca o pizza. Eu decat sa mananc o pizza mai bine platesc un masaj.
Clisma? nu am facut niciodata nici la cezariana nici la op estetica, prima in viata mea am facut-o singura, dar nu e nici pe departe ingrozitor, mai degraba pt mine, e de dorit. Cred ca la fel cum ma spalt pe dinti sau stiu eu unde, e ok sa curat si colonul. Iar aparatul e asa delicat, gasim postata o poza tot pe aici, de altcineva. Oricum am tras anii de zile cu problema tranzitului cand solutia e asa de simpla.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

quote:
Originally posted by mirib
am probleme cu semnele de la operatie. se vede urat, si e vara, si tre sa il acopar



Dupa 2 ani de la cezariana am avut curaj si am facut operatie estetica. Nu e perfecta, nu e invizibila, dar am incercat si asta. oricum e mare diferenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Rachel eu ma refer la operatia de tiroida. semnele de la cezariana abia se vad.. eu ma gandeam at cand m-am operat ca or sa fie semnele ca la cezariana. dc stiam ca nu-i asa ma operam in toamna/iarna. sa nu mai zic ca mi-a spus dra ca vor fi vizibile vreo 3-4 ani.
33

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

eu sunt super multumita de reductil...desi intr-o luna n-am dat mai mult de 4 kg, este foarte vizibil ca am slabit. Am dat destul de bine in cm, am ajuns sa pot sa-mi dau blugii jos de pe mine incheiati Zici ca-s din capatat, asa stau hainele pe mine, dar deocamdata nu-mi iau altele pana nu ma opresc din slabit.
N-am dat mai mult de 4 kg ptr ca am mancat normal, n-am tinut pana ieri nici un fel de cura. Acum imi pare rau dar asta e...pana acum puteam fi model

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Claudelu ma bucur ptr tine si ptr toate fetela cere sunt ajutate de reductil. eu n-am avut norocul asta.va spun sa nu il asteptati ca si cum ar fi ultima sansa sa slabiti.
singurul efect la mine e ca nu simteam oboseala, ma alerga fi-miu in parc si nu dormeam cu el la prinz, si nici seara nu adormeam decat dupa 12-1, eu care la 10 dormeam bustean.
sfatul meu este sa il luati numai sub supraveghere medicala. sunt totusi niste pastile si nu le poti lua dupa ureche ca pe o aspirina.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Mi-am luat ieri Reductil, si farmacista mi-a zis de un medicament din Cehia: Lindaxa care contine aceeasi substanta ca si reductilul si e numai 60 Ron.(pe prospect sunt aceleasi prescriptii si efecte ca si la Reductil) A incercat cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onushca spune:

Buna fetelor.Eu abia azi am descoperit acest forum si vreau sa va zic ca astazi este a-4-a zi de cand am inceput sa iau reductil de 15 mg si pot spune ca ma simt foarte bine si ca NU IMI MAI ESTE FOAME ceea ce la mine era o problema continua.Am 107 kg si 1.68 m asa ca va puteti da seama cat de disperata sunt ca sa slabesc.Eu nu am luat Reductil la indicatia medicului si stiu ca nu am facut bine dar sunt disperata si chiar imi doresc sa nu se mai uite lumea pe strada la mine ca la un extraterestru.Daca va pot ajuta cu ceva astept sa imi scrieti.Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Sunt la a treia zi de Reductil, si se simte..am reusit sa mananc putin, nu imi mai este foame si nici nu ma mai simt asa ametita de foame cand plec seara de la birou. Ca desert mi-am luat de la supermarket batoane pt. slabit, sunt ca ciocolata si au doar 150 de calorii..si nuga dietetica. Ca efecte adverse am simtit pana acum doar putina insomnie, m-am trezit in miez de noapte, si mici alergii pe piele, care apar si dispar rapid. Sper sa fie bine in continuare.Ma ambitionez, trebuie sa plec cu copilul la mare peste o luna.Va pup si va mai astept cu pareri, ca ati cam disparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Buna !
Eu sunt noua pe acest forum.Am citit toate parerile voastre despre Reductil.Eu am 1,62 m inaltime si 63 kg.Am nascut acum 1 an si am ramas cu 10 kg in plus, pe care nu am reusit sa le dau jos.Am tot tinut diete si mai mult de 2-3 kg nu am reusit sa slabesc.Am vorbit cu un dr si mi-a spus ca , daca vreau, pot sa incerc reductil.Azi dimineata am luat prima pastila. Sper sa aiba efect! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri30 spune:

Rapsody, tu cate kg ai si ce inaltime?

Mergi la inceput