Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by veronici


Fac 106 mamici ca sunt si 2 copii la Kokorina,nu?

veronici
mamica lui Rares Stefan



Plus doi de la Mamaana...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

miro multumim pt capitol si FELICTARI!! vezi ca poti mamico!! incearca sa nu mai plangi ca totul e bine!! cinci zile trec repede repede!! de la Dani pt Kara si de la mine pt tine!
Yagmur constipatia poate fi data si de adaugarea de prea mult lapte praf. poate ar fi bine sa il faci mai putin concentrat? intreba pediatra!
fug ca trebuie sa pape!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

yagmur din iasi! te asteptam cu mare drag oricand vrei! pardon... va asteptam!! desi... daca se da luca la antonia de bamboletta ne mai gandim

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

YAGMUR,
m-am indragostit de bebe Luca...,ce frumos esteeee,minac-l-ar mama de frumos...Ce grasun...,offf doamne...Poza in care ride este bestiala...si cea in care se vad umbrele de la perdea...este super artistica...Da'cine este tanti care il tine in brate?Erau la sedinta foto?Pooopa-l tare din partea noastrasi pe mami lui...
Lasa ca bb Luca n-are nevoi de bunici ,care nu se intereseaza de el...,asa si eu cu fratele meu...Anul asta a venit fratele meu acasa si a plecat sa-i caute tata si bucicii ,care nu s-au interesat de noi...,i-a gasit...,dar a ramas foarte dezamagit...,mai bine fara...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_irina spune:

fetita mea tuseste. are o luna si 2 zile. sunt disperata. am dupa amiaza programare cu ea la medic. nu am inchis un ochi toata noaptea. febra nu are, dar are mucisori si toata noaptea s a foit.nici de mancat nu a mancat prea bine, dar dimineata cred ca a apucat o foamea ca a papat 150 ml de lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

A fost frumos ieri la baita Antonia a stat cuminte cuminte nu a zis nici pas la a vazut ea ca nu o spala mama dar nu a zis nimic

Acs
Sraluca
Pt.toti bebelusii

Veronici-bine i-ai facut la soacra ce i le-as turna si eu la a mea dar ma abtin

Dolores-ce frumos gangureste David

Dandusa-imi vine si mie sa o papa pe Crinuta din cate ai povestit imi inchipui voi ce o mai dragaliti e o scumpa

Yagmur- super pozele cu Luca ce faina e poza cu halbele de bere golite a tras o bauta Luca Antonia ii trimite
Si noi suntem din Iasi asa ca daca veniti sa ne vizitati si pe noi

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
botez Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ops ne-a vazut Daniel ca am trimis pupici lui Luca
trimitem si pt el pupici si pt mami

Si noi avem iar probleme cu ochisorii ii lacrmeaza mai mereu trebuie sa mergem si noi la doctor sper sa reusim azi

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
botez Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Dandusa, merci mult.. luca te pupa dulce.. tanti este viitoare nasa (in seara in care am facut poza am aflat ca si ea asteapta un bebe)... si poza e facuta de mine; am inceput sa ma pricep sa fac poze...
Maria Irina, si bebele meu e cam racit: are mucisori si a tusit de cateva ori.. maine vine pediatra la el; in rest nu are febra, e vioi si mananca la fel de mult
Laura, nu stiu cand ajungem la iasi.. din cluj e destul de greu... dar daca venim, te anuntam din timp.. sa mai creasca un pic... luca e un mare crai.. toate bebeline sint superbe, si ii este greu sa se hotareasca.. asa ca face curte la toate.. mai asteptam de la dandusa sau sau sa "alerge" toate fetitzele
Dolores, e super David cum gangureste el...
Bambo, si Luca pupa pe Antonia.. si sa stii ca o sa am grija sa nu bea prea mult.. data viitoare o invita pe Antonia la un martini cu maslina in el; si normal ca venim la iasi... nu la "bunica" ci la fetitze....multa bafta la doctor si sanatate antoniei
asiza, pe unde esti?
ruxandra, ralumat, fatima, dianarus, ingeras si restul trupei.. pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca

varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

aelita, eu am facut un inceput de mastita, asa ca uite ce tb sa faci: comprese reci, nu calde... dar cu gheata si tinute cate 30-40 min pe locul dureros... reduci lichidele, pui fata sa suga din sanul cu probleme, si daca nu-i mai tb, il mulgi pe celalalt .... si goleste tot timpul sanii!

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

bambo uite Dani pregateste pt el si Antonia. o fi Luca frumos dar al meu e si mai si! si in plus chiar aici la doi pasi!! vrei sa iti trimiti fata tocmai la cluj?

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

Mergi la inceput