Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

DIANARUS,
ce ati facut la doctor?Cum sinteti?
CHRIS,
pe unde umbli?

MIRONA,
Kara doarme ziua?Cam ce program are,de ce cazi asa obosita la 21 seara?

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dianocica

fetelooor, 59 si 50 nu fac 107 copilasi...


diana fericita de davidutz 03.12.06

david 1 2 diana intalnire




Fac 107 mamici...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare mamici.
La Multi Ani! sarbatoritilor de azi
La Multi Ani! ANA MARIA de Roxana.c cu intarziere.

Dia1609 - ce ceai ii dai Oanei ca as incerca sa-i dau si eu Antoniei caci si laptele meu e f gras si iese cu scaunul la 3-4 zile si deja s-a grasunit destul de tare(si Sara avea la 3 luni aproape 8 kg ...si nu as vrea ca si Antonia sa-i calce pe urme).

Petrecerea a fost super Antonia a dormit toata noaptea ... incerc sa pun poze.(la semnatura)
Sa stiti ca si eu am slabit 2 kg intr-o sapt. cu reteta monti ... am ajuns la greutatea dinainte de sarcina ... si sunt multumita.
Spor la slabit.

Multi


Mariana - de ANTONIA (21.11.2006)
Mamicuta de 3 -ANDRA, SARA si ANTONIA
varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Voi va plingeti de soacre? Da eu ce sa mai zic: era sa mi omoare copilul...
In loc sa-l puna in patutul lui, l-a pus culcat si adormit in patul mare, la unghi de 45 de grade si dupa 10 minute baiatul meu de 8 saptamini era cazut pe podea!!de la inaltimea de cca 70 de cm, urlind de durere. Nici acum nu stiu unde si cum s-a lovit.
Si tot soacra suparata, ca nu ii mai permit sa-l ia in brate...ca de, ea l-a pus bine in pat , copilul e de vina ca s-a zbatut.
Plus: nu-l spal in urechi, nu-l tine dezbracat, sughite, deci ii e frig, baie cu aps la 42 de grade( sa-l opareasca, nu altceva).
Si imaginati-va ca sta cu noi, non -stop!


Fie-va mila, vreau si eu ID -ul de la mail ul comun, sa pun poze!!!
Ruxmax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

KOKORINA,
ne-ai pacalit cu pozele...,mai lasa sampania si caviarul...si mai baga-ne si pe noi in seama...Vreau sa vad si eu culoarea ta misto...si eu vreau sa ma vopsesc si poate imi dai vrei idee.Pooopici harbujeilor din partea Crinutei si a mea
AELITA,
mama fotomodel,deja...,frumoasa Sofia,frumoasa mamica .Ti-ai revenit dupa nastere foarte bine...,bravo!Ce scria pe tortul inimioara?Pooopici pentru fetele frumoasele.
RUXANDRA,
Ruxandraaaaa,pe undeee eeestiiii?
ASIZA,
ce-mi face ginerele cel frumos?
ALEX,
cum mai este Marius?


VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by dianocica

fetelooor, 59 si 50 nu fac 107 copilasi...


diana fericita de davidutz 03.12.06

david 1 2 diana intalnire




Fac 107 mamici...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta



Fac 106 mamici ca sunt si 2 copii la Kokorina,nu?

veronici
mamica lui Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Soacra: il strange caciulita,il strange pantalonul,il strang totosii(ciorapeii)apa e prea fierbinte.
Eu: nu m-am chinuit 7 ani sa fac copil ca acum sa-l omor!Lasati-ma in pace ca pe Vio(sotul meu)nu l-ati crescut dvs,l-a crescut bunica!!!!!

Cand m-am luat de ea nu a fost dialog ci monolog!!!!!!!

veronici
mamica lui Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

soacra... a mea e la 600 km distanta si tot ma dispera cateodata (copilul nu plange decat de foame sau frig!!!! - cred ca e problema generala a soacrelor - oare n-au auzit de colici??!!). dar din punctul meu de vedere problema nu e soacra ci barbatul... cum sa o supar pe mama?! pai ce.. pe mine cand ma deranjeaza mama mea nu ii spun?!! el de ce nu poate sa ii spune nimic mamei?? si a mea s-a anuntat in februarie ca vrea sa isi ia o sapt concediu sa vina sa vada baiatul ca ii e dor de el!! oare va veni lunar de acum incolo??
veronici bravo tie sa i-ai spus tot!!!! felicitari din tot sufletul!!
ruxmax n-ai strans-o de gat??


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

gata... am bifat lista de activitati de pranz ptr bebe: schimbat, hranit, culcat..
acuma.. ma apuc de treaba prin casa... atat de repede trec zilele, nici nu-mi vine sa cred...
La Multi Ani! - Acs si Sraluca
miro, vezi ca te descurci.. stiam eu!!!
dianocica, esti perspicace.. bravos!!!
eu nu am soacra.. deci nu am ce povesti.... desi sint si dezamagita ca "bunica" de la iasi nici macar nu a dat vreun semn de viata de cand am nascut.. nu am apucat sa ne "cunoastem", dar stie ca exista acest copil pe lume.. in fine, ma voi duce la iasi sa o vad pe laura (sau gresesc.. parca esti din iasi, nu-i asa)..
pupici
ps. am facut si eu un slide cu luca.. mersi fatima de idee!!!!

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca

varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Tema zilei:

Fi-mea merge...,da,da...,ati auzit bine merge...Acum trei seri ,la baita ,i-am scos bluzita ,pregatind-o de baita...,cind mai aveam o minecuta de scos...,am ridicat-o in picioare ,tinind-o cu o singura mina de pieptul ei,dar in picioare...si incercam sa trag de bluzita si mai apoi sa o bag in cadita...Ei,in aceasta pozitie ,Crinuta a facut pasi grabiti spre Danutz,jucaria ei preferata...,am inceput sa rid si-am tras-o inapoi de unde plecase ,sa vad daca mai repeta faza...,la fel...,facea pasi grabiti spre jucarie,cu ochii mari si cu minutele in vint...si m-am pus pe un ris...,era super haioasaBinenteles ca uiatasem ca apa era pregatita si luata de val ,era sa-i fac baie cu apa racita...Diseara ,am sa incerc sa o filmez...Azi dimineata,cind s-a pus Claudiu sa doarma ,era vreo 6 .Crinuta mincase si urma sa rigiie.Am stat asa pina a rigiit si apoi am pus-o pe burtica sa adoarma singurica intre noi doi,in pat...Din pozitia in care statea ea,il vedea pe Claudiu,el a mimat a doarme ,ca sa nu-i distraga atentia ei si deci,sa adoarma mai repede.Ea nu avea chef de somn,ca doar il vazuse si este inebunita dupa el...,avea ochii mari deschisi si il urmarea...La un moment dat,Claudiu deschide ochii si se uita la ea...,iar ea cind il vede incepe sa rida cu voce tare ca si cum ar fi zis..."te-am prins...,nu dormi..."In acel moment am tabarit amindoi pe ea,sufocind-o cu pooopaceli...
Cel mai bine se distreaza cind o pooop tare pe obraji,ii imping obrajorii intr-o parte si in alta cu gura mea si cu nasul meu...alternativ se distreaza fata mea...,imi apuca fata cu minutele si daca ma opresc ,se opreste si ea...si se uita fix in ochii mei si apoi reluam...Imi mai apuca o si o suvita de par ,si-un cercel sau putina pielicica ...si trageeeee .Cel mai tare ma trage de titza,atunci cind ii este foame tare...,o prinde in doua minute de Crinutza si dai si trage...,de mooor de durere.O data mi-a prins sfircul...cu mamelon cu tot...,am tipat sa-i dea drumul ca faceam pe mine de durere...De cite ori maninca ,isi freaca minuta prin par,se trage sigura de par ,se mingiie ,aducindu-si parul pe fata...,de-ti vine sa o maninci nu alta...Si asta-i doar inceputul...,sa vedeti ce ne mai asteapta de acum incolo...,daca continui sa maninc asa mult din ea...,nu stiu ce mai ramine...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput