Colectia de toamna-iarna 2005 (120)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

La multi ani Hilde ,!!

Poll-ul 1 : nu stringe ochii la bliz sau cel putin nu mi-am dat seama
Poll-ul 2:noi nu mai folosim patutul de vreo 3 luni pt. ca doarme cu noi in pat ,altfel nu inchide nimeni ,,un ochi'' ,eu ma gindesc sa-l string ,iar cind mai creste am sa incerc in pat normal ,in camera lui sa-l adorm .
Madau ,n-am plecat la miting dar se indirjisera oamenii rau ,azi pun tara la cale ,poate se face ceva organizat ..:)

Ciocolata i-am dat si eu ieri lui Orlando dar era abla ,mi-era mila deel cum se uita la mine ,asa ca i-am dat nitel :)

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze ianuarie-februarie 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Veronica LA MULTI ANI pentru maine !!! Sa ai parte de o aniversare frumoasa! Tot ce-ti doresti sa se implineasca, sa fiti sanatosi si voiosi!


Ref la jun food, si eu i-am dat Dariei ieri ... GOGOSI ! Mai frate, eu incercam sa-i dau gris cu lapre, si ea ma lua de mana, ma ducea in bucatarie si imi arata ce vrea ! Nu va inchipuiti ca a mancat 2-3 gogosi, i-am vreo 4-5 dumicatzi ... N-am avut incotro !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei! www.dropshots.com/day.php?userid=214393&cdate=20070128" target="_blank">Spiridush dintzos!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata.

ELA am vazut aseara ca m-ai sunat, dar se facuse 23.20 pana am iesit din dormitor de la pitic si la ora aia nu te-am mai sunat.
azi vreau sa ies cu el afara, asa ca vb p e mess.
dar nu stiu la ce ora ca s-a trezit la 05.20 ...atunci ne-am dat jos din pat si acum doarme.

mai, eu tot am cautat scuze si pretexte pt nedormitul lui.
ca-i racit...ca-i cu dintii ca-i cu afte...
si PROBLEMA MARE ESTE CA NE-AM PIERDUT CU FIREA atat eu cat si cristi.
si nu pot reproduce cuvintele care imi ies din gura la adresa lui.
si cristi ma intreaba daca sunt 10005 sigura ca-l vreau si pe bb2 in conditiile in care vlad e din ce in ce mai rau.
plus ca a prins narav de plans in sensul ca daca nu-i dau, daca nu-l las sa faca ce vrea, plange.
si vrea in brate, numai in brate, numai l amine.
eu iar nu dorm de spate, si cand o fi si burta mai mare....

eu de antimeningita am aflat la 6 luni si m-am gandit ca nu se mai paote face. o sa ma interesez.
si: 1. febra a facut vreo 5 zile, 39.5
2. ducea mainile la ceafa si se lovea destul de tare sau se freca.
3. da, il deranja lumina chiar daca nu era f puternica, eu am variatoare in dormitor si cum le dadeam un pic mai tare, cum strangea ochii si plangea.
4. i-au aparut niste bubite, mai intai pe fata vreo 2 apoi s-au facut cam 5-6, apoi pe gat, pe piept si pe spate.
si vreo 3 pe picioruse. plus ca niciodata nu a avut iritatie de la pampers la elastic si sus la arici dar acum a facut.
poate fi cum zice si ELA dela zinnat vreo alergie... ca parca a 2-a zi dupa el a facut.
5. transipa f f f mult. acum nu, de ieri nu a mai transpirat asa, dar trebuia sa-l schimb dupa fiecare somn ca era ud.
la mine este cald dar l-am tinut in maneca scurta, cu pantalonasi mai grosuti ca mai sta pe gresie.


LAVI as alege-o pe pediatra ta decat sa ma duc la "mirific". asta numai si numai pt ca sta de vorba si nu te da afara in 2 minute. (Ela stie ca asa a patit prietena ei).
imi spui te rog programul ei?

dar trebuie neaparat sa ma duc cat mai repede cu el undeva unde sa nu fiu privita stramb. ca dr mea cand ii zic de plansete, sau cand i-am zis de ORL.
off...cristi zice c anu are nimic decat rasfat.
asa o fi dar macar sa-mi zica ineva care se pricepe.

sa numia zic ca in 2 zile de stat cu socrella a devenit si mai rau. si i-am tot zis nu-l mai tine atat in brate, nu-l mai ridica, siu lasa unde vrea el si unde nu are ce cauta. numai sta dupa curul lui, daca pleaca in alta camera nu fugi repede dupa el sa-l stresezi, lasa-l singur.
mey, parca ii spuneam pe dos!!! nu-l lasa nici 2 minute singur.



HILDE LA MULTI ANI SA FII FERICITA SI IUBITA. TOT CE-TI DORESTI!



Joy 7+ (dpn 21.09.2007) si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata la toata lumea!

Mare anunt mare: Miruna se urca singura in pat, canapea, etc..si mai rau e ca deja pune un picior peste patutul ei, asa ca n-o mai pot lasa in el..ptr ca sigur e o chestiune de timp pana-l escaladeaza. Nu stiu de unde a invatat dar cert e ca aseara am lasat telecomanda in patul mare tocmai sa n-o poata ajunge, cand m-am intors de la bucatarie era bine mersi in varful patului cu ea in mana. Si se urca frumos, fara sa se urce pe ceva, pune piciorul pe pat si se impinge in maini

poll1 nu strange ochii la blitz, cred ca din cauza ca e obisnuita cu el
poll2 n-avem nici o sansa de culcat in pat fara margini ptr ca doarme in toate pozitiile posibile, ba mai nou se suceste si se sprijina in plasa de la pat, deci ar cam fi pe jos de miliarde de ori pe noapte. Poate peste 2 ani, mai vedem

Hilde iti mai zic si azi odata, "multi ani traiasca, multi ani traiasca, la multi ani!!!!"

Fug la mandra, o imbrac si o trimit la vecina mea, ca a venit dupa ea...revin

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

stiu ca nu am mai scris de mult si multe dintre voi nu ma cunosc, dar pentru cele care ma cunosc vreau sa impartasesc cu voi o mare minune pentru mine.......Ii voi face Stefaniei un bebe.....
Eu sunt tare fericita si rad din orice....imi vine sa tip de fericire.
Teo si Stefania Iulia + viitorul bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by teo_banu

stiu ca nu am mai scris de mult si multe dintre voi nu ma cunosc, dar pentru cele care ma cunosc vreau sa impartasesc cu voi o mare minune pentru mine.......Ii voi face Stefaniei un bebe.....
Eu sunt tare fericita si rad din orice....imi vine sa tip de fericire.
Teo si Stefania Iulia + viitorul bebe

poze cu Stefania Iulia



Teo, felicitari!!!! Sarcina usoara si un bebe sanatos!
PS: Poate ne mai povestesti despre Iulia, cand ai timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

yupiiiiiiii teooooo!!!

bravo bravo bravo!!!

v-am zis eu ca se sparg tiparele anul asta!

sa fie intr-un ceas bun, ca tare frumos e cu 2!!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo_banu spune:

Va multumesc ca imi dati voie sa imaprt bucuria asta cu voi!
Sper sa revin cat mai des ca taaare imi lipsiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

V-am zis eu ca e ceva in aer....

Teo felicitari, sa fie intr-un ceas bun, si sa ai sarcina usoara!!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

TEO felicitari si sa fie cum vreti voi.

pe mine zilele astea m-au apucat gandurrile negre. daca o sa fie la fel de rau, daca nu fac fata, daca is daca...daca chiar sunt 1000% sigura...in fine multe ganduri negre.


poll 1: doar clipeste un pic si nu mereu la blitz.
poll 2: si vlad se sprijina in palsa laterala a patului deci noway sa doarma singur.


Joy 7+ (dpn 21.09.2007) si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput