Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (149)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Salutare!
Greu mai intru si eu!!!
Dar pe bune ca pe masura ce trece timpul parca tot mai greu imi e sa intru. Fii-mea ma dispera deja. Numai dupa ea alerg...
A FACUT 4 PASI SINGURA!!!!!!!!!!si de acum numai cu ochii dupa ea..ca are curaj-nu isi da seama ca ar putea cadea.
Iar afara numai de o minutza vrea sa mearga! Azi ne-am plimbat cu o vecina si a ei fetita de 10 luni....de pe forumul "ghiocei de martie -aprilie", e din canada. asa m-am bucurat ca ne stim de o viata si am ramas socate amindoua cind am vazut bb. buna faza nu?
In rest nik nou..numai ca imi ia tot timpul...de afaceri nici gind sa mai am asa mult timp...printre picaturi...offff.
azi dimineata a dat trezirea la 6-dintii-ii ies sus 4. abia am reusit sa o mai adorm si sa mai doarma o ora jumate.eu ca eu..da taica-sau care mergea la serviciu....a stat treaz pina cind a plecat la munci.

Moni-tu ca esti cu conta...care-i treaba cu salariile minime pe econ? ca eu cred ca ma timpesc!


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

anymony, felicitari pentru primii pasi

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANYMONY e ca la idioti anul asta sunt doua salarii minime pe economie : 390 la stat si 440 la privat

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Stai moni ca cica is salarii defalcate pe studii-cei necalificati 440, cei cu liceu 532. si cei cu facultate 880....asa cica se fac acte adit la contr de munca...si se plateste l a stat o carutza....

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni imi place ca esti modesta . ma bucur ca e ok atmosfera, seful , ce mai totul la noul loc de munca.
Astery voi nota.
Eu cred ca spiridusii nostri sunt satui/plictisiti de noi. asta e concluzia mea, deoarece marco de cate ori vede ca vine cineva la noi nu mai poate de fericit. e tot dupa pers. respectiva, iar cand sa plece i se posteaza in brate si ne face tai-tai.
Anymony felicitari pt. primii pasi !! Bravo Ioana!!!

Marco mi-a mancat un cremvusti gol, nu a vrut nici o garnitura, le scuipa afara.
Acum doarme si profit sa strang putin de pe aici. stiu ca e sarbatoare asa ca nu fac nimic.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANYMONY de unde scosesi bre astea??? Ca eu si ieri am fost la cam de Munca si peste tot e afisat 440 ... asa mi-a zis si tipa de acolo! Om sa caut pe net sa vad de unde le-ai scos ,ar fi distractiv rau sa fie asa

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

DARIUTA, La multi ani, sa fi sanatoasa sa cresti mare si cuminte si sa le aduci numai bucurii la parintii tai
Diana si Ingrid, hai ca si a mea le ajunge din urma. Avea 9.150 satamana trecuta. Ce sa mai spun de Daria care la 2 ani si 3 luni aprope are 9.350. Asta e sa fie sanatoase.
Acum e racita, e tare mucoasa...in rest si-a dat drumul bine la mers, de vorbit insa mai putin.
Asteryaro, fi fericita ca se joaca singurel. David al meu ma inebunea, abia dupa 4 ani a inceput sa se mai descurce si singur, acum o are pe sora-sa. De la 1 an si jumatate il duceam la copii. era tare fericit si multumit.
Giova eu tanjesc dupa peste care miroase, m-am saturat de somon care ai dreptate e uscat, si de peste oceanic. Mai gasesc pastrav dar vreau somn, sau crap sau stiuca....n-am vazut nicaieri asa ceva.
Canda ce bine ca mai intri, am vazut si eu pozele cu Filipelul.Mirela ce-ai mai rezolvat cu postul de asitenta sefa? cum adica te vroiau dar tu esti in concediu? Ce nu pot astepta?......ma gandesc si eu sa-i fac la Daria niste aerosoli daca spuneti ca ajuta. Acum sunt amandoua fete cu tuse.
...a mea fata , a mare, abia de 2-3 luni si-a dat drumul la gura. acum spune de toate pe doua limbi. Tot timpul intreba "was tuscht, hhhh??? Adice ce faci...intotdeauna cu hhhhhh de la sfarsit..

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Moni, contabila mea a facut salariile pe ian si au zis ca trebuiesc facute cu salariile astea noi defalcate si cica se pune musai 5% spor de vechime
eu pe net n-am gasit nik clar


Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

anymony da pe ce s-a intemeiat contabila cat a facut asa salariile?


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Any tu ai farmacia ta?? cum mai merge treba in Ro?

Mira mami de DAVID (15.08.2002), DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput