Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (149)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Am pus niste poze, nu sunt cine stie ce, urmeaza tura a 2-a azi...sunt f.f. obosita si fara chef. Diana ieri n-a mancat nimik, era constipata de 2 zile, cu tot cu sucul de portocale, i-am pus termometrul sa o stimulez si avea 38,2. Nu a mai facut noaptea febra, de fapt nu i-am dat nici un medicament, poate e de la dinti, dar o urmaresc zilele astea. Grija cea mare este ca vine pediatra marti sa-i faca vaccinul si nu vreau sa fie bolnava.
In alta ordine de idei, sunt emotionata ca maine se interneaza prietena mea la maternitate sa-i declanseze nasterea, nu vrea sa mai astepte, termenul limita e 4 febr si zice ca nu mai suporta deja. Deci maine o sa fiu la ea sa o vad, abia astept, chit ca in spitalul ala am trecut prin niste dureri si nervi etc, ziceam ca nu mai calc pe acolo.
V-am lasat ca ma striga din tarc si vrea sa ne jucam.
Va pe toate!
Ingrid S si Diana

http://s126.photobucket.com/albums/p102/Ingrid28_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Toanca, eu ce sa zic de Diana ca are 8 kg????
Dariutza a luat foarte bine fata de ea, pana la urma a mea e cea mai micutza..
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bai nu prea sunt normala. pana acum am stat afara, si totusi era putin vant, iar marco cu o caciulita subtire .
dar ce fain ca m-am intalnit cu prietenele in parc...acolo unde am stat, si am pove una alta.
Sper sa nu raceasca.

Ingrid frumoasa nora am, chiar daca e slabuta. lasa ca asa e bine sa fie gagicile, siluete.
Astery sa trec 12,500 la un an?


ASTEPT GREUTATILE SI INALTIMILE SPIRIDUSILOR CARE AU FACUT 1 AN.
Pe PM va rog.


Si Marco se joaca singurel, chiar la el in camera , dar ma joc si eu cu el, si tare-i place sa ne prostim si giugiulim.

Acum e la noi in pat astept sa adoarma. sper sa adoarma cat mai tarziu si mai mult, ca sa nu mai doarma dupa amiaza.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

gata,am dat comanda de aparat si tratament...ca si azi noapte a tusit...sper sa dea rezultate,medicul ala zicea sa mai am rabdare o luna.acum sa vad daca o sa-i placa laptele de soia si showul care o sa-l faca la aerosoli.tratamentul e de 5 sapt,de cate 2 ori pe sapt
CANDA,ma bucur mult ca ai mai intrat pe aici.am vazut poze cu filipelul cel frumos cu funditza la coditza,iar cele de la nunta sunt superbeee
INGRID,o frumoasa diana mica,si voi tare tineri...cu constipatia e nasol,ca saraca nu poate sa manance daca e plina burtica.mai incearca cu masaj in sensul acelor de ceasornic,la dani a functionat cateodata...
ASTERY,SI ANAS,MAI CE BAIETZI CUMINTI AVETI,E BINE SA VA PLANGETI DE ASTA...PUPE MAMA PE EI DE FRUMOSI
MARCH,ce mai face ioana,a cerut noaptea lapte?
ANAM,clara cum mai este?

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Nu mai am copiiiiiiil. A plecat cu bona la plimbare.


ana + tiberiu (13.01.2006)
petrecere Tibi
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)
varsta Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mire lasa ca se va face bine dani, vei vedea.
Ano pai ce vrei fato, asa se acomodeaza.
S-a gasit cine sa vorbeasca, ca eu numai cand ma gandesc ca in 1 maxim 2 sapt. e la gradi...MORRRRR.

Asta nu mi-a adormit, am pus cremvusti la fiert, sa-i dau sa pape si poate adorme pe urma.

Ma innebuneste, numai ANA striga prin casa. Ana aide. asta e noua propozitie a lui fiu-mio.
Pe care ana o tot cauta, nu stiu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

haide mai ANA.......nu te speria prea tare....

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


NOA CA M-AM CULES SI EU DE PE DRUMURI SI AM REUSIT SA CITESC P-ACI,NOROC CA N-ATI PREA SCRIS MULT.
MAI AM DE LUCRU CAT CUPRINDE DAR PE BUNE CA DACA N-AS AVEA SPIRIDUSA ACASA AS FACE LA ORE SUPLIMENTARE LA GREU CA E CHIAR FAIN : SI ATMOSFERA SI COLEGII SI DIRECTORUL SI TOTUL,CHIAR FAPTUL CA SUNT PRINSA IN 'NSPE MII DE ACTIVITATI DE TOATE GENURILE MA TINE IN PRIZA (PLUS TONENELE DE CAFEA )
Incep 10 lucruri si mereu sunt intrerupta sa fac altele si tot asa macar nu e plictisitor nici din greseala: vorbesc in draci in Italia si vad cu satisfactie ca ma si intzeleg aia ,de mail-uri nu mai zic!
Si m-am simtit super fain ieri ca mi-a zis unul dintre colegi "permite-mi sa-ti spun ca te descurci foarte bine"
Iar directorul e super deschis la orice sugestii,foarte caaaaaaaaalm asa mai bonom si cum a fost pana acum doar director adjunct intr-o sectie dintr-o firma f. mare (cu cateva mii de salariati),mai multe stiu eu despre administrarea unei firme decat el ca la astea mai mici pe unde am tot lucrat eu apuci sa stii de toate ...
Acum ca m-am laudat (in ultimu' hal da' nu ma pot abtine )

Asaaa si azi telefon surpriza,de la patronul italian unde am lucrat 6 ani,ala ca lumea ,care a inchis firma,nu unde am fost ultimii 2 ani. Cica de cand vrea sa ma sune da' avea scris nr.gresit (sa-l cred? ) si ca vinerea viitoare vrea sa vorbim ceva,ma va suna el,cine stie ce affari aiurea mai ii puie mintea la grasan Sunt extrem de curioasa!

Gata va las,ca nu mai fac nimic azi asa si mai am en gros
Mai comunicam de acasa!



MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Anooooo lasa baiatu' independent mai
INGRID stai asa ca mai e Clara si Diana mea pe lista de aeropurtati viitori manechini ,plus ceva flacauasi p-aci,nu dispera,stati la coada
Gata,ies!

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Giova, da poti sa treci kg.
Pt. lunile 10 si 11 trece 12,000 kg.
Cm 83-84, la un an. Masuratorile astea nu-mi prea ies, am impresia.

Ana, o sa patesti ca mine: cand vine tanti a noastra, zici ca vede pe Dumnezeu, asa-i de fericit. Cand ma vede pe mine... n-are nici o treaba. Ca doar io sunt aia cu scara, cu lingurita, cu scutecul... etc.

Uite acum se joaca cu o galetusa si alte scule. Nici macar o privire nu-mi arunca.
Baiat independent, ce mai.

Maine ii gatesc piureul de brocoli reteta Toancai. Abia astept.

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/astery2

Mergi la inceput