Bucurii de sept - oct 2006 ( 38 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

pufymic, e frumoasa listuta! Spor la curatenie si la mutat

Vauva .

si acum sa mai zic si eu cu scrisul pe alte forumuri, normal ca fiecare e lliber sa scrie unde si cand vrea, dar felul in care s-a plecat si cate vorbe urate s-au aruncat e suparator. Cred ca mamicile care au scris si pe alte forumuri nu au facut un subiect cu acelasi nume ca aici. Dar cel mai mult trebuie sa ne preocupe bebicii nostri si atat.

pupici.



***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Am pus si noi pozici3 baieti cucuietisi iar papa

Noi am inceput fierul de azi.
Pufy spor la treaba.

Io mami de Matteo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Pufy ok pt. lista. O propunere: se poate face textul mai mic ca sa nu mai ocupe atata spatiu. Spor la treaba in casuta noua!

Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

pt.Inni, daca mai intra pe acest forum
dupa cum observi, fetele NU ti-au luat apararea pt.ca s-au saturat
de tot scandalul asta care a facut numai rau si NU pt.ca ar avea ceva cu tine

si pe mine m-a deranjat expresia cu "fetele inteligente" spusa
de cineva de pe noul forum....dar ce sa-i faci....fiecare este liber
sa gandeasca si sa spuna ce doreste...insa asta imi confirma urmatoarea chestiune:
toata cearta asta si mai ales urmarile ei, imi "suna" a LIPSA DE MATURITATE (nu vreau sa jiGnesc pe nimeni, sincer....asta e parerea mea si traim intr-o tara liber, cel putin eu asa cred !!!)

acesta este ULTIMUL meu mesaj legat de acest subiect (nu va speriati.... ca nu plec)

eu voi posta DOAR pe acest forum, in limita in care sanatatea si timpul imi vor permite....
mi-as dori ca urmatoarea data cand voi mai intra pe forum
sa vad ca v-ati impacat si ca totul a revenit la normal

pana atunci, va doresc numai sanatate - atat voua cat si bucuriilor voastre
asta este cea mai importanta !

VA PUP si sa auzim numai de bine

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

CristinaGoji, multumim, suntem bine. Am avut o perioada isterica in viata noastra, acesta fiind motivul pt care nu am mai intrat pe forum. Am scapat de colici, ceea ce va dorim si voua, si suntem la al 4-lea tip de lapte, ceea ce nu va dorim si voua.
Miam, miam, nu cred ca mai este un alt lapte asa bun si aromat ca Milumil 2. Bineinteles ca, in continuare, laptele imi place doar mie, nu si lui Gicusor. Gicusor manaca aprox 600 ml/zi. Este intr-o continua greva a foamei, nu vrea sa semene cu niciunul dintre parintii-ursi. Cand nu mai vrea sa manace da biberonul la o parte cu un gest foarte ferm si "comenteaza". Cand i-oi da morcovi fierti, cred, copilul asta o sa ma bata... Mi-e si rusine sa ma prezint in fata lui cu o asa oferta.
La 4 luni raportam 6,800 kg si inaltimea de 66 cm.
Vineri am facut vaccinul de 4 luni, vaccin care s-a "lasat" cu un "guguloi" deasupra locului injectiei si cu scaune moi. Offf, bietii bebelusi, prin cate tre' sa treaca...
Saptamana asta facem primul pas spre aripioarele picante... Incepem cu suc de mar. Voi cu ce ati inceput, tot cu fructe? Astept sa se normalizeze scaunele, si incepem...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Roxanae bine ai revenit! Eu sunt de parere ca greutatea lui Sarah e foarte buna pentru varsta ei. Daca papa putin, dara simileaza totul excelent, nu vad care ar fi problema.
Pana la urma ati decis ca poarte numai numele de Sarah?

Sephora am vazut pozele frumusele . Cum se poarta Igorasul fatza de Matti? E protector? Ca in sarcina asa ziceai ca e. Dar Matti fatza de Igor?

Vladut al meu nu da nici o atentie motanului. Poate daca as vopsi motanul in culori tzipatoare: verde brotac, cu portocaliu, cu carmin si cu albastru electric, asa cred ca l-ar observa

Ramo , sa stii ca nu e serios baietzica al meu, e mereu cu guritza pan la urechi, dar in fatza aparatului se mai incrunta.


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Bravo Eric !!! primul iepuras din gasca

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"This is your time. This is your dance.
Live every moment. Leave nothing to chance.
Swim in the sea. Drink of the deep.
Embrace the mystery of all you can be."


PERLELE RUTICAI Avem perle noi

www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE

www.sanatatealoevera.ro " target="_blank">Vrei sa fi liber ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Daca asta inseamna sa dispara problemele dintre noi...si sper din tot sufletul...atunci fie si despartirea asta...
Cum...din cate stiu, nu am adus ofense nimanui...si reciproca...atunci voi fi si eu adepta celor 2 forumuri.
In fond va am la suflet pe toate.
Pupici!!!

_

Lakioana mami lui Riana Rebeca, o minune de fetitza (16.09.2006)

Minunea noastra iubita - Reby...the baby
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Paginutza lui Reby mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Buna ziua, BUCURII!

Pufy, votez pro. Si daca tot se vorbeste de listuta, poate aveti curiozitatea sa va uitati un pic la "ciresele", mie-mi place cum isi noteaza ele primul dintisor, primul mama/tata, etc. Daca va place si voua, poate adoptam modelul lor.

Pufy, spor cu mutatul, felicitari pentru casa noua! Sa aveti parte numai de BUCURII in noul vostru cuibusor.


**************************************************
Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gigi25 - am vazut ca nu ai mai postat si m-am gandit sa nu cumva sa se fi intamplat ceva. Ma bucur ca sunteti relativ ok, adica ati scapat de colici. Noi inca nu am scapat de tot. In urma analizelor facute puiul meu a fost diagnosticat cu enterocolita cu Ecoli si am inteles ca din cauza acesteia are si colici atat de puternici si persistenti. Acum facem tratament. Pana vineri. Sper sa-i fie mai bine si sa se vindece complet, ca si noi avem atmosfera isterica in casa. De diversificare nu m-am apucat ca in primul rand sunt adepta diversificarii dupa 5 luni, iar in al doilea rand mi-i frica sa nu-i provoc alte dureri de burtica, in plus la cele pe care le are. Si din cauza asta, chiar cand o sa incep diversificare nu sunt sigura ca o sa incep cu fructele sau legumele. Poate cu cereale. Si numai dupa aia il trec pe cruditati.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput