Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

[quote]Originally posted by Dia1609

fetelor, am si eu o intrebare intrebatoare: am cumparat o tetina nr.1 de la nuk ( 0-6 luni) care are gaura medie (ca nu am cascat ochii, ca toate le-am luat cu gaura subtire pana acum) ... intrebarea este: se poate folosi la lapte acum sau e prea mare gaura pt un bb de 2 luni?


DIA,da,se poate folosi pt lapte ,eu folosesc de la nuk 0-6 luni de la inceput si sunt f bune.

Adina si Alessia Maria

poze
Alessia Mariahttp://new.photos.yahoo.com/adinadorin/album/576460762333504226
http://new.photos.yahoo.com/adinazotinca/album/576460762386898595

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

bine ai venit bebinuta,primele 10 mesaje sunt moderate.din aceasta cauza vor aparea mai tarziu.sa-ti ttraiasca bebelusul si te asteptam sa-ti faci simtita prezenta zilnic ori de cate ori vei putea.pupici

dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
catre primul anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

de acord cu somleac pana la un punct.n as putea sa inchid tel. si asa nu prea pot sa l las, ca vad ca nu si da seama cand se agita si il agita si mai tare in loc sa l calmeze. dar e bine de stiut ca exista si altfel...asa, sa stiu ca nu s nebuna cu pretentiile..

dia stai linistita...intentia conteaza...am mai facut niste poze taman bune de aratat oanei...dar mai incolo le pun ca presimt ca daca ma apuc acum nu termin...

bebinuta bine ai venit in

ce spuneam? tocmai s a trezit.tre sa pregatim baitza...s-a facut atat de dulce...pe zi ce trece...va pup


diana fericita de davidutz 03.12.06
david 1 2 diana intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Am intrat si eu o fuga sa va scriu ca am sa lipsesc vreo trei zile de la raport...,plecam intr-o calatorie scurta la Bucuresti,o sa ma gindesc la voi si la cit o sa am de citit la intoarcere...Va pooop,sa aveti grija de bebei si sa aveti parte de noptii linistite ,fara colici,sa va gasesc relaxate...Pooop tare pe toate mamicile si pe toti bebeii.

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Sa nu vi se faca dor de noi...,va las sa priviti ultimele noastre pozici



VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare fetelor,
HOP si eu sa ma laud cu al meu ... ca bradul.

Ma ajuta enorm - pentru un barbat. Si daca o data nu ma ajuta cu ceva ... vai de lui - se dezlantuie scorpia din mine. Atunci aud un binecunoscut: "Vrei sa vezi cum e sa nu te mai ajut de loc? Vrei?"
Si asa se potolesc din nou spiritele.
La bucatarie vreau sa zic ca a inceput sa se priceapa deosebit de bine - de cand a venit Kara. Femeie in casa nu ma lasa sa iau - ca face el curatenie - asa ca eu imi vad DOAR de fata.

Cu fetitza ma ajuta cand vine acasa de la scarbici - cat poate si el - doar ca ma enerveaza ca primul instinct cand plange fata e sa spuna - nu ma duc ca io nu stiu ce sa-i fac. Atunci ma enervez si incep sa-i insir cateva posibilitati.

De socializat - chiar aseara am avut a treia iesire. A fost placut si chiar super relaxant cu fetele la Mall. Problema e ca am dat iama in pepsi - si cine a stat de straja patriei pana la ora 5 dimineata??? MIRO.

Azi m-am muls de doua ori si am aruncat laptele - ca si papasem ceva picant la Mall - asa ca sper ca am dat tot raul afara si de maine mai pot sa-i dau si din productia proprie.

Despre cosmetica, coafor si alte cele - nu prea sunt adepta - asa ca ... mai rar. Dar la o sueta cu fetele - sunt super FAN. (Dia mi-ai lipsit aseara).

Eu am marele noroc sa am un parculetz in apropiere - si ne strangem cam 7-8 mamici cu carucioare (Kara e cea mai mica). De-ar veni si Dia cu Oana - n-am mai fi.
Iesim zilnic (chiar daca nu toate) si palavragim 1-2 ore. Aflu multe - ele sunt deja la diversificare cu bebeii, deci bag la ureche tot ce pot. Ma cam irita unele cu sucurile de la 2 luni ... Nu-i dai inca? NU. Vai dar nu e bine - dar faci cum vrei.
Altele cu sucul de portocale deja .. ma rog - eu iau doar ce cred ca e ok din spusele lor.

fug sa mai vizionez si eu ceva poze si apoi in pat - ca ma resimt.
v-am pupat pe toate

(unde-s vremurile in care aveam timp sa va iau pe fiecare la rand si sa va pupez si sa va spun cateva vorbe???)


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) I,II,III, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070120&ctime=122902" target="_blank">4,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070121&ctime=010305" target="_blank">5,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20070122&ctime=123722" target="_blank">6,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dandusa-vacanta placuta o sa ne fie dor de voi
Ce frumoasa e Crinuta ce ochioasa e hahaha vad ca suge degetul la fel ca Antonia

bebinuta-bine ai venit

Mirona-poate o sa se intoarca vremurile alea

Dolores-ce mai face Davidutu?

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

alexandra, asiza, multumesc pt incurajari. m-am mai linistit cu hidrocelul asta.

a-deju, multumesc pt pm! citesc deseara daca ma lasa baietii mei.

ziggy, mucus in scaun - cred ca sunt mai degraba secretiile pe care le inghite. sanatate!

ruxandra, nu fi necajita, mai cresc si altii fara laptic de mami. de ieri nu mai curg decat cateva picaturi, nu l-am mai chinuit ca si asa de-abia sugea 5 minute si obosea. bine ca e sanatos, va creste si cu formula, nu suntem toate norocoase de lapte mult dar suntem toate norocoase ca avem copii! capul sus!

dolores, sper sa fie mai bine david. cum ii merge cu tratamentul, il suporta? despre anemie pot sa iti spun ca i-am dat primului meu copil cateva luni bune, zi de zi, abia spre un an s-a reglat, insa se rezolva si asta. iti recomand fier haussmann, e mai scump dar e mai eficient. iar rino-faringite fac toti copiii, e o boala comuna la ei, din pacate.

aelita, de cateva zile l-am pus cate 10-15 minute intr-un swing, nu e prea curbat de felul lui (cum e scoica de masina, de ex), e semi-plat. ideea e ca incepe sa stea treaz si daca se simte singur cam maraie, asa l-am mai putut lua cu mine prin casa pe unde mai aveam treaba si ii vorbeam in timp ce faceam treburi.

donia, nu rade de mine, dar ce e aia "scrap book"?

dandusa, cum fac sa ma inscriu si eu la exercitii? azi am primit unda verde de la medic, am fost la controlul de 6 saptamani si operatia e super ok asa ca ne putem angaja si la alte activitati...

yagmur, erai(esti) colega de serviciu cu o anume anca d.?
imi pare rau ca luca a avut o seara grea ieri. nu o fi mancat prea multa formula si o fi avut crampe? imi amintesc ca la primul copil erau seri in care sotul il plimba cu masina prin cartier si numai asa se oprea din plans. avea 2-3 luni si colici la greu. pt raceala ta baga repede vit.c si miere si ceai.

danita, sterilizez bibe dupa fiecare utilizare si am sa continui deocamdata asa.

somleac, jos palaria! multumim ca ne impartasesti din experienta ta de mama si sotie. mesajul tau m-a facut sa-mi fac programare la manichiura si masaj maine. e tati acasa si sa vedem cum se descurca singur cu cei doi muschetari.

fetelor, tre sa recunosc ca al meu ma ajuta mult cu baiatul cel mare, care la 2 ani numai mare nu e... dar ma rog, se ocupa de el in timpul liber. si ma ajuta noaptea cu cel mic si la fiecare baita. nu ma pot plange. puneti piciorul in prag, noi ne-am impartit sarcinile in mod echitabil de la prima nastere. de voi depinde!

scuze ca m-am lungit cu cearsaful asta, citesc/scriu la el de azi dimineata (aveam juma' de capitol restant)

si sanatate tuturor!


Diana & Co
Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Drum bun, Dandusa, ai vazut ca se strica vremea si dai bir cu fugitii la Bucuresti? Si noi cu cine ne mai plimbam? Si pe fete cine le mai mobilizeaza la exercitii?

Am uitat sa va povestesc ca si noi ne-am botezat acum doua saptamani, adica pe 13 ianuarie... a fost cuminte baiatul mamii, nici "pas" n-a zis... si a treia oara l-a bagat cu totul in cazan... numai la imbracat s-a smiorcait putin... Sub semnatura puteti vedea si pozele noastre, puse pe categorii...pt cine are placere...

Vaccinul sper sa-l facem si noi saptamana viitoare... am ales sa facem Infanrix Hexa, si au fost ceva probleme cu importurile...in fine, sper sa ajunga la timp si sa nu fie prea tarziu cand il facem...si sa fie totul ok dupa...

In alta ordine de idei, total de acord cu Somleac, fetelor, ascultati aici, ca stie ce zice, doar e mamica cu experienta... acum nu zice nimeni ca nu ne iubim puiutii si ca mai ales in perioada asta traim numai pentru ei...dar totusi...trebuie sa ne mai ingrijim si noi, nu? Eu am inceput deja... am fost o data la cosmetica, pt tratament facial, timp in care tati s-a plimbat cu carutul pe strazile din jurul cabinetului...cam la 2 saptamani o chem acasa pe tipa care imi face manichiura si pedichiura... ca e mai simplu asa...in caz de ceva, pot oricum sa si alaptez... si apoi, avand ca pretext botezul mi-am aranjat si parul, adica m-am vopsit si mi-am facut suvite (si azi am citit ca scria cineva ca nu se vopseste ca alapteaza - nu stiam asta si nici tipul care m-a facut nu mi-a zis nimic, desi stia ca alaptez - acum am facut-o, dar oare e asa de grav???)... si cat de curand am sa reiau si sedintele de masaj... poate nu chiar saptamanal, ca nu cred ca mi-o permite bugetul, dar macar la doua saptamani... Asa ca, fetelor, mai rasfatati-va si voi, fiecare are sigur ceva ce ii face placere... mai evadati, ca va face bine!

V-am pupat si o noapte cat mai linistita,

Lucia de Serban-Alexandru (07.11.2006)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dianarus78-il plimba cu masina prin cartier? ce misto noroc ca Antoniei i-au trecut colicii ca altfel il trimiteam si eu pe sot sa o plimbe cu masina sau plecam chiar eu la plimbare cu ea

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia

Mergi la inceput