Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (145)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

LA MULTI ANI CARLA MARIA!
Eu mai pe seara, ca am avut o zi plina de alergatura.
In legatura cu cadourile, banii, etc. Cum o fi, dar eu una nu vreau sa-mi vad numele cu banii pe care-i dau, nicaieri. Am oroare de asa ceva. Nu judec pe nimeni, legat de nimic si cu atat mai putin cand e vorba de bani. Cine apreciaza nuntile cu strigare la dar? Eu nici la nunta mea nu mi-am batut capul cine cat a dat sa ma apuc sa contabilizez. Scuze, dar pur si simplu, trebuia mers pe incredere pana la capat. Fiecare trimite cat vrea si Ana strange tot, cumpara ce e de cumparat si restul la plic sau cumparam de cat se strang bani, daca
asa se decide. Discutii vor iesi oricum, ca e inevitabil.

Si legat tot de asta, discutii, dispute, etc. Eu una propun, fiecare cand intra si spune ceva, orice, la subiect sau nu (ca doar oameni suntem si mai si deviem de la subiectul principal-bebeii), sa spuna si ce o deranjeaza. Sunt sigura ca fiecare are nemultumirea ei legata de ceva. De ce sa fie "stigmatizate" anumite persoane care gasesc ca au ceva de spus, in timp ce restul inghit, sau evita sa polemizeze, de dragul armoniei. Mai bine spui ce ai de spus si treci mai departe, fara ranchiuna, fara suparare. Cred ca e greu sa ma fac inteleasa. Asa ca scuze.

Denisa, spune linistita cum e cu daycare si Emma ca sunt si eu curioasa. MAi devreme sau mai tarziu, toate vom trece prin asta.
Moni, Diana e imbracata urat? Pai e acasa, nu? Trebuia sa fie musai eleganta? A mea azi era minunat imbracata in bluza albastra si pantaloni crem cu visiniu (ciorapii erau cu dungi). Da' ce eu oi fi eleganta in trening in casa?
Mirela, maine RMN? rezonanta magnetica asta e, nu? Sper sa scapi curand de necazuri.
Fug la culcat printesa.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE ai mare dreptate,eu de cand tot bat din gura sa scrie toata lumea exact ce are chef,oricum tot se gasesc cateva pe care sa le enerveze chiar si cea mai pasnica sau insipida postare ... e normal Si pe mine ma distreaza de multe ori unele chestii,dar fac misto in general doar de cele sau cu cele care imi permit si stiu ca-s genul meu In rest ma distrez in banca mea si in surdina
Si ma mai enerveaza si pe mine cele care sunt agresive ... dar si atunci,numai cateodata,cand sunt si eu cu capsa bine pusa,dar imi trece repede
Dar parerile exprimate,chiar si (mai ales cele contradictorii) eu zic ca ne prind bine,mai invatzam si noi,ne mai interesam pe tema respectiva.Ceea ce nu trebuie, e sa bagi cu de-a sila pe gat parerea ta si sa mai si sari in sus cand unele nu-s de acord cu ea.Asta e chiar aiurea.

Cat despre imbracat,nu e vorba de haine frumoase ci de culori,mie imi place sa le asortez si nu mi-ar parea rau daca n-as avea kg de haine!Are de unde sa aleaga,numai ii raman mici Si musai ii mai pune o vestutza pe deasupra de zici ca e polul nord aici.Si stai linistita ca si eu stau in trening acasa si inca unul labartzat
Da' e in culori asortate

Eeeeei ca iar am gasit ceva haios in pufuletzi - o tzestoasa (albastru cu rosu ),cu cheitza si daca o intorci inoataaaa,da din labele din fatza in viteza ..... Diana se ratzoieste acum la ea

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moni si citisem si ce scriai tu cu litere mici, parca ieri. M-am ingrozit. Pai oamenii care gandesc asa pentru ce mai traiesc? Cat despre Diana si pofta de mancare......La cat mananca, nu lipsa apetitului e problema ei (daca e vreo problema si nu cumva o fi "soiul rau"). PAi eu ar trebui sa ma isterizez complet cand aud cat mananca Diana (si tu sa te isterizezi definitiv cand spun eu cat mananca Ana si cat asimileaza- la cum arata). Astazi? In afara de lapte (de la 5 la 9 a baut peste 700 ml in 3 ture), a mancat ceva branza+ iaurt+ gem caise = 1/2 ispita fructelor de la Milli (cred ca ispita E-urilor ), jumate de iaurt si putina zeama de ciorba. Atat. Bun si asta. Ieri, in afara de lapte a mancat doar cateva lingurite de spanac.
Si iar e oarecum subfebrila. Om vedea.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreaM spune:

Am terminat cu examenele!! Acum trebuie sa fug la cumparaturi si maine sa gatesc pentru petrecerea Andreei. Fac eu tortul ca aici au niste torturi...
Ursoaicainsanatosire grabnica Raisei.
Pupici sa treaca repede la toti spiridusii bolnaviori.
Fug sa pregatesc lista de cumparaturi.

Diana si Andrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Diana Spor la cumparaturi si felicitari ca ai terminat examenele!


ana + tiberiu (13.01.2006)
petrecere Tibi
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)
varsta Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Deci, sa fie clar: Razvan (al meu) este fratele mai mic al lui Tibi (al Anei).
Am zis.



Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/astery2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna gagici de bebici...
Oachi, multumesc pt linkuri, le-am citit si sunt socata. Vai vai...si-a luat ramas bun de la voi pt totdeuna, si ea trebuia sa mearga sa nasca...trist de tot
Am facut o pauza cam lunga cu invatzatul. Azi au fost maica-mea de dimineata si socrii de la 13 sa stea cu Dani. Ieri a fost groaznic, l-a durut piciorul in care a primit vaccin si refuza sa umble. Si azi a fost mai marait dar nu ca ieri. Cu somnul de amiaza ne chinuim, iar doarme cate o ora si e obosit dupa aia. Nici aseara nici in seara asta nu mi-a baut lapte, a mancat o jumate de iaut cu bicuiti si apoi pufuleti ca sunt la moda.
Nu mai am nici un chef de invatzat, simt ca nu mai stiu nimic din ce am stiut cu pauzele astea ce le tot fac
Moni, ai grija ca la voi cica e jale cu virozele...
Mi-a zis soacra-mea ca la noi in judet a fost un accident de masina, o mamica mergea pe marginea drumului cu caruciorul cu un bebe de 11 luni. Au fost loviti de o masina, ea e cu piciorul nu stiu cum, si bebele din 5 dinti cati avea nu mai are nici unul ....saracul...ce face pana la 5-6 ani cand o sa ii creasca altii??? oricum noul cod rutier interzice mersul pe sosea, deci...soferul nu pateste nimic. Femeia a declarat ca pe trotuar era noroi.
la toata lumea, merg sa imi sun sotul ca e la servici si azi am vb o singura data cu el, noi care vb de cel putin 5-6 ori





Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Bine ca vad de examene la Diana mama Andreei (felicitari si distractie frumoasa maine la gatit si apoi la petrecut). Si-mi adusei aminte de Biancas, care tot a bagat nasul sa vada ce facem si sa ne zica ce nota mare a luat (Felicitari si la mai multe, ca se termina ele examenele).
Astery, pt tine o fi clar, dar noua trebuie sa ne detaliezi!

PS- Bianca mesajul de mai sus era fara sa fi vazut postarea ta de acum.

Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BEE ma bucur ca nu doar eu m-am ingrozit de chestia aia
DIANA bravo ca ai terminat cu examenele,acum asteptama poze de la chef si mai multe povesti cu Andrea!
BIANCA tu mai potzi? Si eu am fost ieri sa imi platesc cotizatia pe anul trecut la Corpul expertilor contabili si cica examenul e in iunie Sunt in anul trei,deci urmeaza examenul Macar de ar fi la Timisoara nu la Bucuresti.Si e destul de nasol,a fost super nasol si pentru admiterea la stagiu - din vreo 6-7 materii (mai ales Standardele internationale de contabilitate - ceva ce nu seamana delooooc cu conta noastra si o carte imensa si groasaaaa ),darmite acum N-am nici un chef sa ma apuc iar de invatzat si inca aiureli de expertiza si audit si chestii din astea,imi ajunge ca trebuia sa fac doua lucrari pe an

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Deci, ne-am simtit super de super la party-ul lui Tibi.
Cu Ana am fffff multe in comun. Discutam, radem, vorbim, radem... Adica chiar ne distram.
Copiii nostri sunt asemanatori din multe puncte de vedere.
Sunt frumosi, destepti, dulci. Sunt ai nostri.
Si ca sa intarim prietenia, am hotarat sa-i infratim.

Sa fie clar.
Am zis.


Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/astery2

Mergi la inceput