Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (145)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Diana ma bucur ca ai gresit subiectulWB. Poze cu Peter nu vedem??
Giova, distractie placuta!!
Mirela nici eu n-as trimite copilul in Romania. Ar fi doar o impresie ca este mai usor pentru noi si mai bine pentru el.
Si eu sunt de parerea Dianei, nu conteaza cat dai sau daca dai ceva banuti. Nu trebuie sa va cereti scuze.

daniela12w si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Fetele, eu va zic o seara frumoasa tuturor.Merg la printesica mea..apoi la programelul de seara.Noapte buna.Va .
O noapte linistita la toti spiridusii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La multi ani!

25 ianuarie Carla Maria

Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

DIANA ,si eu ma bucur ca ai intrat.bine ca merge de-a busilea inca peter,cand o merge in picioare sa te tii.dani nu prea le are cu de-a busilea,de fiecare data ia cate o gura de asfalt si isi sparge buza.iar in picioare merge decat daca ma tine pe mine de un deget.altfel ii e frica si se lasa jos repede.
GIOVA,of ,biata prietena ta,eu numai cand ma gandesc mi se pune un nod in gat.mama saraca face efortul sa mai stea vreo 3 luni,cu toate ca e fratele cu bacul si tata ...cu ale lui.dar pe urma????????of Doamne
si eu votez pt carte si bani in plic.am trimis si eu plicul,sper sa ajunga desi e o suma infima.
maine m-au anuntat ca am proba aia,rezonanta magnetica,si lui iulian ii e frica ca ma opereaza astia mai repede si nu ajunge mama sa stea cu dani.dar nu cred...
MIRA,mai ai si timp si dispozitie sa iesi la zapada...de boala lui dani nu mai zic nik
ANDIARO,puiul tau s-a profilat pe blondine vad.pupe mama pe el
mai si lui dani ii plac pauselele,doar ca eu nu prea am,tre sa cumpar

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

PAULA,ce face micutzul dupa cazatura aia nasoala?
NICO,PUPICEI


http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata s-a trezit deja asa ca a fost cam scurtutz si somnul meu,dar decat nimic..... asta e! Si s-a trezit tare maraita,nu vrea sa scoata suzeta din guritza ,moflaie pe ea si in hinta,unde abia s-a mai calmat.
Mai, de cand merge asa de bine,pe Diana abia am mai vazut-o de cateva ori mergand in 4 labe si atunci,avea ceva treaba pe sub tzarc sau birou ... nu de alta Acum daca are treaba pe jos se apleaca sau se pune pup si ia ce are nevoie.Gata,destul ne-a fost de la 7 la 11 luni cu mersul in 4 labe ! (adica mie mi-a fost destul )

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Mandra mea mai merge deabusilea doar dupa ce cade si pana la primul punct de sprijin ca inca nu reuseste sa se ridice in picioare fara sa se sprijine de ceva.
Diana, nu merge in picioare Peter? Tin minte ca imi aratai o poza in care statea in picioare pe la vrea 2-3 luni.

daniela12w si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
Vad ca iara se isca pe aici discutzii, asa ca mai bien sa zic 2 vb la subiect ca sa nu mai aberez cu ce a facut fii-mea la cresa!
1. Votez si eu pt cumpararea de carte si restul banilor sa ii dam in plic sau personal, cum vretzi voi, sa cumpere ei ce au nevoie.2.DIANA-m-ai uns pe suflet cu cele spuse legate de bani si imi pare rau ca atuncic and era Ecaterian mica atzi avut greutatzi- totusi te rog mult de tot mai da-en evsti despre voi si macar 2-3 poze cu copii arata-ne-pupicei dulci si numai bine.
3.Mirela- bafta maine si sper sa ajunga mama ta cat mai repede-eu nu as trimite copilul in Ro ca si pe mine m-au rugat mult bunicii, si oricat de greu itzi e cu el aici, tot mai bien e cu o bunica sau la cresa, asta din cate am observat si eu in jur si am citit- el are nevoie de voi in primul rand si plus ca asa il potzi educa cum vrei tu-parerea mea, nu da cu rosii-pupicei si sanatate multa!
Moni- pupici lui Dia,si nu te mai stresa inutil, asa e ea, plus dintzii/maselele care ii chinuie!
Giova- si Emma e la fel cu energia, doar ca mai asculta uneori, dar nu o tzine mult- daca o vedeatzi azi ce a facut la acresa, ziceatzi ca nu e adevarat-de fapt ea treb sa se acomodeze cu cele 3 educatoare si cu masa si stilul de somn,c are nu e prea diferit de al ei, in rest e in elementul ei-na ca nu m-am abtzinut sa nu zic ceva de ea:)

Denisa
Denisa 16w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA da' nu pricep de ce trebuie sa te abtii???? Hai povesteste-ne ce-a facut in prima zi acolo,chiar sunt curioasa! Si precis nu numai eu!
La noi se vorbeste la telefon "ale lala mmm lalaei lala mmm aaaaa llaelala mmm laeei" A evoluat de la "aaaa" Si mai nimereste si cate un "alo" dar parca e spus de Donald
Am scos din camara un aparat de telefon nefolosit,parca era defect si acum ii termina pe vecinii de jos la cat tranteste cu el si butoneaza ... Ce mai ! Are de toate,receptor,butoane poate sa se uite Ghitza la TV si eu sa citesc o vreme.Si chiar sta in fund pe jos de vreo 5 minute! Nu stiu de ce s-a suparat pe aparat oleaq,merg sa vad ..... firul de la receptor e pe sub picioarele ei .... asta era!

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

http://www.dropshots.com/day.php?userid=205939&cdate=20070125&ctime=214256
Uitati ce voce de Donald are
Nu va speriati ce echipament are,mami a imbracat-o in rosu cu roz (tot aiurea ca de obicei ) si mi-a fost lene sa o schimb cand am venit de la serviciu.
Evident ca deja s-a plictisit si de telefonul ala,a devastat dulapul cu hainele lui tat-su si acum a luat un ou d-ala mare de aluminiu si da cu el in repartitorul de la calorifer Cu ce am gresiiit? A demontat si (aproape) toate coltzarele alea de la marginea parchetului si mai nou vrea sa umble si la butoanele PC-ului noroc ca ii stau in cale.Tocmai am gonit-o de la ele
GIOVA bine a zis Ghitza de ea ca e mai rau ca un baiat Marco ce-ti mai facu ?

Am uitat sa va zic ce meniu a bagat acum seara cand s-a trezit: pufuleti,iaurt si cateva linguri ,vreo 6-7 (mari ... cu care mancam noi ) de supa cu cartofi facuta cu smantana,vreo 4-5 bucati de cartofi din ea si vreo 3 bucatele de pizza cam cat o linguritza o bucata. Asta nu e cina ... ca la cina o sa ii facem cereale.Si mai are si lapticul de seara dupa.
Eu una chiar nu am chef sa ii dau chestia ai pentru pofta de mancare ... ca ea a cerut papa,m-a vazut pe mine mancand si a cerut...Si in rest a mancat bine azi,pe la 2 a papat supa de pui cu tascutze (bucati mici de aluat) si carnitza.Iar dimineatza piureul din fructe cu cereale. Ziceti si voi acum,n-are pofta de mancare,cum zice mami???

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput