Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (145)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana s-a saturat de prostiile la care se uita Ghitza,asa ca a pus TV pe muzica populara s poata dansa spre disperarea lu' husbband

ASTERY presupun ca a vrut sa fie subtila Sper ca nu ai facut trimitere (iar ) la sora mai mica a Dianei Daca am intzeles gresit (desi nu cred) de vina e ne-detalierea ta si imi iau inapoi

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:



Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/astery2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Deci pt MONI, ANAS SI BEE -si cine mai e interesat, despre prima zi de acomodare la gradinitza;
1.Am stat doar 2h si jumatate de la 9.30 la 12 ca deja pe la 12.30 copii se culca si de pe la 12 ii pregateste de nani(cei ce beau ceva laptic dupa prinz, isi beau laptele si tau in niste leganuse, gen scoici ).
2. De cum am intrat si a vazut copii, alerga dupa ei, pina am ajuns la grupa ei de varsta, unde cand a vazut 7 plozi mici ca ea, is de la 11 luni la 18, dar intre 15-18 luni nu e decat 1, si jucarii, a inceput sa mearga la ele si la copii;
3.2 din copiii astia nu merg desi sutn mai mari ca ea, dae sunt diferitzi doar,, si stau in premergatoare din alea care doar topaie sau pe saltelutze sau se joaca sau se mai tarasc, si emma bineinteles sa ii ajute sau sa invarta si ea de draciile de la centrul ala de activitate;
4.Emma a stat maxim 5 min jos cu niste chestii date de educatoare, un fel de cerculetze si patrate de diferite culori, taiate si puse intr-o cutie de unde copii neaduceaunoua ce vroiau;
5. AM vbc u educatoarel esi le-am rugat ca la inceput sa aiba mai multa rabdare cu ea la culcare si la papa si au zis ca e ok dc vreau sa ii duc ceva alternative de papa, pina se acomodeaza, ca ele imi zic cu o zi inainte ce vor papa a 2-a zi, si mi se pare super ok.
6. De maimult eori emma a uitatc aue sunt aoclo si isi vedea d etreab, nu a venit sa ma traga d epantaloni sau sa ceara in brate sau atentzia mea, era ocupata sa exploreze si ziceau si educatoarele nu numai ca arata f,. bien dar ca e activa, curioasa si prietenoasa;
7. A stat si ea pe scaunele mici la masute mici cu cativa copii si a incercat ce aveau de papa( i-a placut doar crenvust de pui si pancake, morcov simar nu a vrut), ele merg pe ideea de bucatele si ce le place copiilor, aia le completeaza si api dc nu pap suficient el da ori ceva blenduit , ori fructe cu linguritza, ele si cei ce vor suc sau lapte dupa masa,primesc.
8. Nu mai vroia sa plece de acolo, maraia ca o iau de la copii, s-a jucat si cu jucarii, a vrut si biberonul celor c eil tineau singur si beau si per total pt mien a fost ok si ca a incercat sa pape bucatele , chiar dc putzin, maine o sa o las singura acolo si sa ia si prinzul.
Ii scoate afara de 2 ori pe zi, au un parculet legat de cresa si scoala, dc e f.frig ii scoate doar 20 min si pe ger sau viscol nu, si e fiecare cu patutzul sipaturica lui si dc nu pot adormi singuri ii ajuta, nu ii lasa asa sa urle si sa se chinuie.
Cam asta,a um treb sa ma intorc la munca ca Emma a dormit doar 90 min in loc de 180 cat doarme ea de obicei si deci sunt super in urma cu lucrul. V-am pupat.


Denisa
Denisa 16w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai apropo de infratiri,citeam azi pe linkurile alea din urma si ... ce frumos era cu fratelo Mario si fratelo Nicolas ...
Mie imi lipsesc enorm IRINA,TEOLINDA,URSULINA,ANA-M ,FLORININI,ANDA etc. ... care scriu rar de tot acum ,doamne ce fain ne puteam distra atunci si faceam mistouri la greu toata ziua (dar mai ales noaptea ) fara sa se ofuscheze nimeni
Unde sunteti fetelor?
Imi vine sa plec si eu de tot cateodata

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Denisa, foarte frumos ce ne povestesti.
Nu stiu de ce ti-ai facut griji. Emotii te cred ca ai avut, era si normal.
Felicitari pt. Emma cea sociabila si cumintica! Bravo ei. Si tie, care te ocupi indeaproape de ea si de educatia ei.
Desi nu vei crede, imi face placere sa citesc cu ce va ocupati voi, diverse activitati. Pe aici... poate in secolul urmator sa avem asa lucruri frumoase.
Inca o data, felicitari!
Emma este o adevarata domnisoara!

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/astery2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA mersi ca ne-ai detaliat,mi se pare super fain si eu as da-o pe Diana daca nu ar fi mami si Ghitza si ar fi asa ceva aici! Eram sigura ca o sa ii palca Emmei cu copiii Si cu jucariile noi de pe acolo,evident! Fain ca o poti lasa acolo si sa stai linistita ca e ok!
Merg sa culcam strumfa si revin sa vad de ce rade Astery in halul asta

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Da mai Tibi are acum si un fratior, nu numai surioare. Nah, ca mi-am laut de-o grija ca eu alt copil numai fac. Macar asa sa aiba si el frati si surori!

Denisa Super ce povestesti tu! Sa speram ca in continuare Emma nu va avea problema de acomodare.


ana + tiberiu (13.01.2006)
petrecere Tibi
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)
varsta Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:



Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

www.dropshots.com/astery
www.dropshots.com/astery2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aZaZ spune:

buna seara fetelor. Imi pare rau ca am lipsit asa de mult si chiar mi-a fost dor de voi.Incerc sa-mi caut ceva de lucru si am fost cateva zile in proba si chiar am ajuns tarziu tare acasa si super obosita.Intre timp am cautat si eu o cresa pt maria caci vreau sa o inscriu dar din pacate am gasit locuri doar din sept la cea mai buna cresa din bacau si care e destul de aproape de casa.
Danisam chiar m-ai incurajat in ceea ce priveste prima zi de cresa. Abia astept sa vad cum va reactiona si maria mea. Dar pana atunci ma voi chinui sa o las pe la prietena mea si sa il fugaresc pe sotul meu de la servici(bineinteles cand poate veni).

mama Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni- mi-ai luat vb din gura, exact asta am vrut sa scriu dar am zis sa nu stirnesc eu discutzii- legatd e schimbul 3 si misto- ca de fratzia lui tibi cu razvan, e ok, eu stiu ca tibi le poate accepta si pe emma si pe diana ca surori

Denisa
Denisa 16w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput