Piticlonti de iulie - august 2004 (211)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata mamici!

Lio ciocarlio, sanatate multa si voua si puiului mic, va urez sa nu mai aveti probleme de acum incolo. Lasa bre depresiile astea, baga ciocolata ca face bine la nervi. Sa stapaniti apartamentul sanatosi!
Dana-speel, ai si de ce sa te lauzi, sati traiasca voinicii! Sanatate si sa treaca tusea repede repede! Cu viroza nu e asa groasa cum se vede la teveu.
Alice, nu functioneaza cu chemat pediatra acasa. Maria urla cand o dezbrac (stie ca daca o dezbrac se ingroasa gluma) indiferent daca e acasa sau la policlinica. Dar e mai mic stresul tau daca e acasa...imbraca-l, dezbraca-l...
Io nu pricep de ce e la tine fobia cu al doilea copil, ca vaz ca oricum esti obisnuta sa ai grija de doi...:)))
Daria, foame mare...hihihi. Va urez cat mai multe zile fara vome...
Olivia, sanatate multa si sa treaca gatul repede. Mie-mi place la albastru de metil ca faci pishu albastru!...
Roberta, sanatate multa! Eu inainte de Maria aveam chisturi pe ambele ovare, mai mari si mai mici, ajungeau pana la 3cm (ceea ce-i destul de mare). Poate de asta a si durat asa mult sa raman insarcinata prima data. Dupa ce ramasei insarcinata, nu stiu daca de la tratamentul de sustinere cu Duphaston sau de la hormonii de sarcina pur si simplu, au disparut si dusi au fost.
Stiu pe cineva care a avut un chist cat pumnul si a disparut dupa tratament. Nu e cazul sa te gandesti la cutit deocamdata.
Carmen, hehehe
Ioana, simpatic Alexandru cu panepa...:)))
Nora, stie de mic voinicul ce trebe sa faca un "babat" adevarat...:))

Maria e fana de-a impuscatelea...ne impusca prin casa "pac pac" dupa care (chiar daca nu avem nici o reactie) concluzioneaza..."gata, ai mu'it!"...:)))

Gata, ma duc sa imi fac o lista cu ce am de facut (ca uitai...hehehe)
O zi frumoasa la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salut poporu`.
DECI io n am vrut sa i dau sa manance, dar s a pus pe plans ca vrea mancareee, oua cu oki si paine si verde de spanac cu paine in galbenul de ou si nu s a lasat, k io una nu i dadeam decat vreo grisina

Carmen, Nora - nu vreti sa va trec toti copiii in lista ?
Si restul de duble mamici ?


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
EkipaVerde: Delidana - Khristin - Daria - DianaR - Dulcetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Mneata fetele!
Lia felicitari pentru puiutza mica,sa fie sanatoasa si papacioasa!Si tie multa multa rabdare cu amandoi puii!
Roxa credeam ca o sa fie mai lejer la munci,dar nu e...nu stiu daca voi stiti,dar acum avem afacerea proprie,nu mai muncim pt altii si e stresu si mai mare,alergaturi si in miez de noapte si la ore devreme dimineataAsa ca asteptam zile mai calme!
Chiar daca e vineri io pot sa zic ca am inceput ziua cam nasol...cu o amenda de 250lei de la administratia financiara a sectorului 4,ca am uitat sa depun ieri decontul de tva si alte acteVreo idee cineva care lucreaza in domeniu?De fapt inca nu ne-a dat amenda,ne-a chemat sa-i ducem si actele pe decembrie ca cica nu le are.Vreo pila la sectoru 4 cineva?
Ma duc sa-mi beau cafeaua si revin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! Multumesc frumos de incurajari, azi parca vad viata mai in roz, aseara eram pierduta rau, renuntasem si la plecarea la munte!
CARMEN, nepotica mea termina anul acesta clasa a 4-a la scoala 23, e foarte buna dar si cu "pretentii". Bafta la inscriere!
NORICO, si noi suntem fani "Willie Fog" si mai nou pe Matei il cheama Tico, ca-i "babatul cel mai mic"
OLIVIA, sanatate!
RODY, bine ca si-a revenit Elodie, poate iese vreo masea?
LIA !!

Noi am devansat plecarea la munte pentru azi dupa pranz, e ziua cumnatului meu si vrea sa ne destrabalam pe seara, asa ca probabil nu voi mai avea timp azi sa intru aici. Matei deja baga in rucsac juma' de casa
va doresc un week-end frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi chiar, vb lu' Cristal daca mai ramai odata gravida cred ca se rzeolva si chistu'
Carmen bafta la scoala si la pile
Nora tare Rares....asa tre sa fie babatu' saru mana de intrebare, face bine, azi dimineata se trezi la 5 si ne-a tooooott calarit pana la 6.45. de aia 'st asa in verva acum
Alice nu Patrick nu mananca dulciuri facute de mine...."gheghi" e la putere . acu a inceput sa fie si mai specific, adica vrea bobo tchioco clar. sa fie doua si sa fie si rosii (sau mov dupa feeling-ul de moment). Mugur le mananca, ca de aia le si fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Daria...n-am nimic impotriva cu lista,deci:

Andreea Karina - 1.04.194 si Rares Stefan - 19.08.2004

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Alice nu schimba neonul ca venim si noi sa dam din buric!Btw la mine azi incepe saptamana ca am si azi si maine examene,bleah!!!
Olivia iar stresezi mama cupilul cu mancarea parca nea doctorul a zis sa-i de-a tata de mancare!!Am glumiit nu te supara,pupici multi si insanatosire rapida!!!!
Roberta io zic ca nu-i nik asa de grav las ca se rezolva!!!
Nora,stie Raresul tau de pe acum cum sa reactioneze in fatza nervilor unei femei....
Lia ai si de la mine o corinitza si 10 cu felicitari mie una imi place tonusul tau se vede dupa cum scrii!Sanatate la pitici si tie multa putere!!
Dana speel si io cred ca exagereaza astia la tv nu stiu cum da' numai noi si bulgarii avem epidemie!
hai pupici


www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

roberta, la ce invatatoare? fu multumita?
edit, roxana, nu ride, ca zici ca mai ie mult pina atunci da` stii cum trece?! ihaaa
dariooo, daca se trec si ceilalti cupii, ionu` ie nascut pe 7.10.2000

Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roberta, distractie maxima la munte!
Daria, da-i bre copilului sa manance daca cere!...:)))
Roxi, acum ca a inceput sa manance prajituri de casa sa vezi ce dezmat culinar la voi acolo...:)

Eu m-am trezit cu pofta de facut placinte in weekend (ca pofta de mancat nu-mi trece nici in somn ). Vreau sa bag una micuta de spanac cu branza, desi nu am mai incercat niciodata, si una micuta de mere.
Asta pe langa o ciorbita de peste si niste ciulama cu ciuperci si pui.
Vinerea discutam, noi cocoanele si John, despre ce facem de mancare in weekend...dupa care luni povestim ce am reusit sa facem si eventual cine face ceva de dulce aduce si la degustat. De cand sunt gravidoasa insa ma mai trezesc si cu cate o tochitura cu mamaliguta, cu fasole cu ciolan afumat aduse la borcan...:))))...Sa nu mi se faca pofta de la povesti.

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hahaha, Monica cu burtica shefa peste mincarica ... mama, iarasi vorbiti de mincare ?? Apoi eu m-am scos zilele astea, ce venii socrela, dupa cum v-am povestit si i-am spus alui meu sotz sa ii dea comanda de orice fel de mincare doreste el, ca sa ii faca maica-sa !! Asa ca ieri i-am trimis la auchan sa cumpere ce si cit trebuie, sa nu aud ca nu are ce sa manince uichendu asta !! Plus ca sigur o sa ii faca si neste praji, ca nu scapa cuptoru nefolosit de ea !!
Cit despre fobia cu al doilea bebe, nu am neica asa ceva, doar ca am avut probleme cu sarcina (tensiune si alea-alea) si cum sint eu firava asa de felu meu plus virsta, nu cred ca ma mai incumet inca o data la odiseea asta !! Pai sa ai grija de doi copiii unu de doi ani juma si unu de sase juma nu-i chiar asa de greu, ca se joaca singuri, bine, mai se ofticheaza ca vor amindoi acelasi lucru, sau al mic ii darima celui mare constructiile ... dar in rest e ok, daia ziceam ca daca ar fi, as mai face vreo doi, dar sa aiba derect 5-6 ani !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput