Piticlonti de iulie - august 2004 (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Roberta, !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roberat incearca sa nu gindesti asa...niciodata nu se stie!! Deci ..step by step!!
Alice nu avem..am cautat la greu...
Dana sanatate lui Serban si succes si la a doua gradi!

Io ma duc...ca cica-mi fac singura taxele..m-am apucat economia ..si nu mai vreau sa dau 200$ la contabil...Asa ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta - lasa ca va fi bine, daca io am stat cu "oul" meu de 8 cm fara probleme, unul ca al tau va trece in astea 3 luni
Kim - offf, muuulta sanatate iti doresc ! Nu este nimic echivalent cu albastrul de metil, pe acolo pe la voi ? Auzi, da` ai impresionat rau barbatelul casei cred ca a papat de dragul tau

May, fi`mea este o mancacioasa nocturna. Ea dimineata bea lapte dupa care rontaie ceva sau baga cate ceva si pana la pranz nix. La pranz bol de ciorba si fel 2 si desert si lapte si apoi iaurturile de dupa somn si cina mai copioasa, apoi lapte.

Dana - Speel - pupam pe Serban si i transmitem muuulta sanatate !

O seara linistita va doresc ! Si restu` de la skimbu` 3 sa treaca la raport


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
EkipaVerde: Delidana - Khristin - Daria - DianaR - Dulcetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elodie spune:

Seara buna fetele.Va multumesc ca sunteti alaturi de mineElo deocamdata e bine.Nu a mai facut febra.Sper sa nu faca in noaptea asta!Va pup dulce pe toate!

http://www.totsites.com/tot/elodie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata!
liooo, fata mamii, si de la mine coronita, astept poze cu ai mici
roberto, <buchet mare de flori>, nu e dracu` asa negru, hai sa ne batem in chisti, io detin una bucata chist polar la rinichiu drept de 6 cm, eh, da cineva mai mult?;))
alice, m-ai speriat pen` ca vinerea il iau pe ionu` de la gradi mai repede, asa ca dupe ce-am citit postarea ta intr-o fractiune de sec eram la usa imbracata, norok de colega ca ma opri la timp;))
darioo, pai esti o fericita ca nu aveti probleme la mincare, da` nu-s cam multe doo oo?
fetili din ieshi, care cunoasteti pe la 23? vreau sa-l inscriu pe ionu` azi acolo si aveam nevoie de pareri
Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Buna dimineata. Alexandru este mai bine, nu prea il mai doare piciorusul. Multumim oricum de incurajari.Eu admir foarte mult mamicile cu doi copii. Doamne aveti un curaj teribil.
Roberta eu inainte de a-l avea pe alexandru, cu cativa ani inainte, am avut un astfel de chiist ovarian. Din pacate nu a raspuns la nici un fel de tratament, din contra ajunsesem de nu puteam nici sa mai merg.De fapt chistul a fost foarte ciudat . acoperise intreg ovarul si era cam de dimensiunea unui pumn barbatesc.Singura solutie a fost " cutitul". Din pacate a fost scos cu ovar cu tot. Toti medicii isi dadeau cu presupusul ca nu voi mai ramane insarcinata. Insa atunci cand m-am hotarat am ramas insarcinata imediat. Asa ca...iti tin pumnii si sa stii ca nu este o tragedie extraordinara. Se rezolva, mai ales din cate am inteles, ca ai un medic foarte bun. asa ca ..Fi curajoasa orice ar fi.
M-am lungit cam mult..trebuie sa mai si muncesc.
Si din perlele lui Alexandru: am vazut aseara niste reclame premiate dintre care una era la Raid.Dintr-o bucatatrie se vedea doar mana lui Spiderman care fusese ucis de Raid. Alexandru: " A murit Panepa"- asa ii spune el lui Spiderman.....Nu stiu de unde a auzit el de moarte dar cert e ca a realizat si era foarte suparat...
O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor
Olivia hihihi chiar ca l-ai impresionat pe Uka! deci merge santajul, eu zic sa il mai aplici. da le placura la amandoi, Patrick a mancat ieri 5 bucati! el care nu prea mananca prajituri facute de maica-sa.
Lia, E. coli nu e musai sa fie luata din spital. dar trece, nu te impacienta. asa sunt fetitele, mai sensibile. cu cat s-a nascut Dea? in mod clar meriti coronita de mama eroina, pacat ca de abia acum iti dai seama si tu de asta . succes la gasit bone!
Ioana hihihi tare Alexandru. bine ca nu il mai doare piciorusul.
Robi nu te impacienta, unele chisturi raspund bine la tratament!
o zi frumoasa tuturor ca e vineri, norocu' lu' Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Neatza!!

Lia....chiar ca esti mama eroina....premiul 1 cu felicitari!!Sanatate multa si putere....10 la puterea 536536.Sa ne pui si poze cu frumusetile tale!

Olivia,my darling,iar bolnavioara???Sanatate muuuuuulta!SI lui Uka la fel!!Pt gat am auzit de gargara cu bicarbonat dizolvat in apa,cica schimba ph-ul din gat,din acid,il face neutru.Dar acum pe bune,daca vrei,iti fac eu pachet cu cate sticlute de albastru de metil vrei si ti-l trimit.Azi dimineata te-am scapat la mustata pe messenger

alice,abajurul meu,cerebrolizinul e scump...iesi mai bine cu doua harduriOricum...la ce e la tine...cu jucairile si copiii amandoi...nici nu ma mir ca ai scapari de memorie si ca ai 47 kile...

roberto...nu e bine ca ai chist...dar nici nu dispera si nici nu te uita la doctori prea tare.Dupa unii,ar trebui sa fim deja morti.Unii trateaza problema prea detasat,altii te sperie.Io as zice ca dupa ce faci si tratamentul,o alta sarcina cred ca rezolva problema.Deci..la treaba,sa iasa si fetita

daria...io mereu sunt pe spate de cat mananca Giulia...si cand ma gandesc ca uneori facem un adevarat spectacol sa-i distragem atentia si sa bage in gura

Elodie...sanatate multa si sper ca s-a rezolvat problema si fata e bine,sanatoasa si mancacioasa!

Carmen....hahaha...parca te si vad cu reactorul la fund,iesind pe usaTe referi la scoala 23?Pt clasa 1?Cica ar fi buna...sau mai bine zis,cea mai buna din zona.Problema e sa nimeresti la o invatatoare buna.Mai da-mi detalii si incerc sa aflu ceva.

Ioana F....faina faza cu PanepaAsta e si frumusetea varstei,ei evolueaza,ne trantesc cate o chestie si noi,considerandu-i prea mici,suntem pe spate.

Roxa....gospodino...mmmmmmmm...cornulete...vreau si ioCe ace ochiosul?


Apropo de dialoguri...se trezise dupa amiaza si statea pe oala,uitandu-se la minimax.Si era acolo un desen cu nu stiu ce leu ce face ocolul pamantului in 80 de zle si un lup care le punea mereu bete in roate.Siiii...personajele pozitive erau intr-o casa...vine lupul pash-pash...se apropie de casa cu intentii rele.Atunci iese o iepuroaica babana si il bate si-l fugareste.Lupul fuge mancand pamantul,facand tunel prin zapada si blestema iepuroaica.Rares,vazand lupul ca fuge,zice,aratand cu degetul la lup:'BABAT' ...deci concluzia:un 'babat' adevarat,fuge cand o ia in freza de la femei


Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

noro, la 1o juma` merge pasa cu pila la directoare, hai ca-tz dau pm

Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Bey, azi e vineri, nu ?? Asta ca sa stiu dinainte, sa nu mai fac vreo boacana, eventual sa va urez o saptamina usoara la munci, hahaha !!
Olivia, cum mama nu aveti albastru de metil ? In sfirsit, trec si eu pe lista ceva ce nu a ajuns peste ocean !! Chiar nu este nik pe acolo care sa te ajute, ma refer la oferta din farmacii ? Acu, vin eu si iti aduc si albastru de metil si iti calculez si taxele alea, ca vad ca se plateste bine !! Si nu mi-ar strica nici o plimbare prelungita, ca dupa cum vezi, am inceput a incurca deja zilele saptaminii !! Sanatate multa iti doresc ! Nu ne-ai spus ce mai face Uka !!
Rody, bine ca sinteti OK !! Pupi multi si voua !
Daria, gata, m-am prins !! Si eu vroiam insa sa intreb - doua oua seara nu-i cam mult ?? Oricum, sanatoasa sa fie Giulik si sa manince tot ce are pofta !! Si Andrei maninca aproximativ la fel, dimineata lapte cu pufu (bine, el se trezeste in jurul orei 10), dupa care pina la prinz, la 13-13.30 nu mai maninca nik, poate mai rontaie cite ceva usor, iar la masa de prinz are doua feluri + desert !
Carmen, hahaha, te-am bagat in priza, ei ? Pe cuvint daca mi-am dat seama cind am scris mesajul acela, eram pe picior de plecare de la birou si ma cam ofticasem ca astia pe aici nu ne dadura banii ... probabil daia am luat-o pe aratura !!
Roxi, ! Iepurashul nu prea serveste din praji pe care le faci ?? De ce ? Mie nu-mi ajungea un Florin care maninca orice fel de prajitura, acum mai am unul in miniatura care roade tot ! Ieri a venit socrela cu praji cu mere si bucatile au disparut aproape instant (a mai contribuit si frate-miu, alt disperat dupa dulciuri !!).
Gata, ma duc sa inlocuiesc un bec la lampa din plafon, ca fileaza si zici ca sint la discoteca ... hahaha, ca tot e vineri !!
O zi buna va doresc !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput