Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

a_danielaSimilac e destul de utilizat aici. Nici nu stiam ca se gaseste si in Romania. Mi se pare ciudat ca ti l-a recomandat doct. Ca eu credeam ca milumil si Nan sau Humana sunt mai bune si mai folosite acasa.
Vezi ca pt varsta copilului trebuie sa alegi Similac Avance.
Uite aici un site: http://rosscanada.ca/products_e.shtml
Are si varianta in franceza.


lylyeu folosesc o farfurie dubla de la Gerber in care pui apa calda. Uite aici: http://www.kidsurplus.com/gpr76035.html
Imi foloseste pt. incalzit mancarea din frigider, iaurt etc. Chiar ofolosesc zilnic.Ca sa-i maresc eficienta i-am gasit si un capac de plasti(poti pune o farfurie obisnuita)

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

dragelor, am reusit sa mai termin din treaba. De cand am venit tot s-a gasit cate ceva de facut, plus ca am spalat si mocheta in tot apartamentul.

Pai v-am promis ca va spun cum a fost in Ro : ne-am simtit excelent ! ne-am vazut si revazut cu prietenii, am iesit mult pe afara, pe Alex l-am lasat cu ai mei ( am stat la parintii mei ). Eu am ajuns cu 2 saptamani inaintea sotului, asa ca m-am revazut cu toate prietenele, cu nasicii mei ( suntem de aceeasi varsta si eu si ei 2 bebei, ultimul de-o seama cu Alex ). Am fost la munte cu sotul, la Moeciu, 3 zile, a fost excelent, chiar dupa anul nou cand a nins zdravan, era asa placut afara in zapada...Am mancat ca porcii pe la parinti, restaurante si prieteni. Si botezul a iesit f misto, ne-am distrat si am avut placuta surpriza sa vina o gramada de prieteni. Am fost prin magazine si supermarketuri si mi-am luat o gramada de prostii, recunosc ca mai multe pt fi-miu, printre care si premergator cu care alearga prin toata casa ca un soricel. L-am scos pe fimiu in fiecare zi afara, doar vreo 2 zile nu l-am scos, in parcul Stadionul National, plin de copii si bebei. Cam asta a fost pe scurt. Intr-un cuvant ne-am simtit ca acasa. Desi venim in fiecare an in Ro, acum am stat 6 saptamani ( sotul doar 3 sapt si ceva ), insa acum am avut timp pt mai multe.
Am ramas surprinsa de ce varietate de lucruri se gasesc pt copii, de la mancare la imbracaminte, gasesti tot ce vrei, aici cel putin cand caut iaurt ca sa-i fac branzica in casa ma apuca cu nervii capului .

Mi-a fost dor de voi toate si de bebeii vostrii !

Vreau sa o felicit pe Carmina pt bebe2 ! sa fii sanatoasa si bebele la fel si sa fie la fel de nazdravan(a) ca si Mihnea !

Vreau sa felicit toate ciresele pt progresele lor ! sunt geloasa !!!

Noi nu ne laudam decat cu un dintisor de vreo 3 zile ( sus, intre cei mari si canin, nu stiu cum ii spune ), stam in fundulet dar doar cateva minute, nu prea multe, face pasi daca il tin de subtiori si alearga cu premergatorul prin toata casa. Deja nu mai vrea sa stea in fund ci in picioare. Insa inca nu se rostogoleste, daca va vine sa credeti.
De vreo saptamana refuza legumele cu carne, ou sau ficat nu conteaza, nu vrea si pace. Doar banane cu biscuiti, branzica si iaurt cu fructe, cereale si laptic, cam atat vrea. Pana am ajuns inapoi aici manca legume de rupea, acum tine gurita stransa si se uita incruntat la mine pana dispar cu castronelul cu legume, daca ii dau altceva vrea.

fetelor va pup si n buna !
Amiss succes la examen !
Lyly si al meu papa tot caldut totul, altfel nu vrea.

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu
http://www.dropshots.com/mitilica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

aaa....si azi am fost la cantar, avem 10 kg.

maine facem vaccinul de 6 luni, desi avem 7 luni si un pic, dar le-am decalat un pic ca eram in tara cand a facut 6 luni.

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu
http://www.dropshots.com/mitilica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

quote:
Originally posted by LYLY809

[b][teal]Multumesc, fetelor, pentru raspunsuri

Andreea, am scris ca mancarea se "sleieste" in ghilimele, credeam ca ai observat asta, deci nu era cazul sa precizezi ca numai mancarurile grase se sleiesc. Si, la urma urmei, de unde stii ca eu nu gatesc un pui mai gras, de la tara? Am facut referire la mancarea cu carne.


Lyly sa stii ca m-am gandit si la asta. Am o prietena care ii da la bebe pasare de tara sau ii mai da pulpitze si astea sunt si ele mai grase...dar, cum la noi in familie o data se manca foarte gras, deja imi venise in minte imaginea aceea cu lingura plina de grasime in timp ce mancai. Daca stau bine si ma gandesc nici mie nu imi place mancarea calaie. Am citit foarte atent mesajul tau problema a fost ca nu am rspuns exact pe ce aveai tu nevoie . Imi pare rau ca te-am suparat. Scuza-ma!
Nu am castronel termorezistent dar am inteles ca sunt foarte ok pentru a tine mancarica calduta pana papa bebe tot.


www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Carmina ok. Am inteles! Sper sa fie totul bine.

Hey, multumesc pentru urarile de bafta! Sa fie!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

quote:
Originally posted by carminabulina

Andreea bafta la examen!!!
Sa stii ca eu de cand am ramas insarcinata cu Mihnea am senzatia ca m-am prostit incet incet dar sigur . Acum ca sunt iar gravida iti dai seama ce dezastru ecologic are loc in creierul meu ...sper sa ramana totusi un pic de materie cenusie si pentru bebe 2.

5+

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc


lasa ca are timp sa ne vina mintea la loc... sper sa nu fie prea tarziu

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

Buna dimineata

http://www.danicico.rdsor.ro/babies.html
atentie la text


LYLY809
tu intrebai de perna? Raluca doarme foarte bine pe o parte, de relativ multa vreme, fara nici o perna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

quote:
Originally posted by adib

Buna dimineata

http://www.danicico.rdsor.ro/babies.html
atentie la text




Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, 21 iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Buna dimineata!
Ruty si Erik va multumesc tuturor pt aprecieri!
DianaR,ai observat f bine,Erik are o mutrisoara finutza de fetitza .

Carmina,felicitari pt bebe din burtik,iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe cuminte ca al meu.Ai reusit sa vezi pozele?Doar aseara le-am facut private.Referitor la intrebarile tale:Erik nu plange isteric,pur si simplu nu stie sa planga,e cumintel foc,la imbracat nu plange dar mai maraie cateodata(mai rar)si de adormit adoarme singurel fara nici umpic de plans sau uneori la san.

DianaR,ma intrebai de Rut cum mananca,nu ma pot plange desi in jurul varstei de un an pana pe la 2 si ceva ne-am cam chinuit din cauza unei enterocolite si a parazitilor,multumesc lui Dumnezeu ca mananca bine si mai ales singura......ii plac fructele(manca mai sanatos ca mine).Erik a inceput sa manance legumele sambata trecuta,cam 70 ml,darrrrrrrrrr joi am facut vaccinul si de atunci am reusit sa i le dau doar odata.Sper sa-si revina ca desi manca doar 70 ml(odata doar a mancat 120)le manca f frumos fara trucuri,divertisment.Acum ii place doar banana ,si aia tre s-o mance din manuta lui,dar ma abtin sa-i dau ca inca n-are 7 luni si e si predispus la alergii.

Abibrinza,cum esti cu sarcina?


Acuma fug la treaba ca de cand cu diversificaea asta spal la cratite,robot.......ma gandesc cateva zile sa nu-i mai fac nimik sa-si revina dupa vaccin.

Aaaaa,la 6 luni jumate avea 8000 gr si nu mai stiu cati cm si n-a zis nici pas la vaccin,doar se uita mirat ca oare ce se intampla.

Pupam toata livada!




mami de www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank">Ruty&Erikutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anileda spune:

"As vrea sa-i cumpar premergator lui Catalin. Cel mai mult mi-a placut Chicco Ufo....dar oare merita?? Catalin nu se ridica inca in picioare".

Roxana, parerile sunt impartite in privinta premergatorului. Eu nu voiam sa-i iau, insa inainte de Craciun o prietena mi-a lasat baietzelul ei de un an si o luna pentru cateva ore si a adus si premergatorul, sa-mi fie mai usor. Cum plecau din Bucuresti pentru vreo 3 saptamani a doua zi, nu l-a mai luat. Pentru mine e extrem de util, chiar daca am leagan si covoras de joaca, iar Cri e incantat. Nici el nu se ridica in picioare, dar asta nu e nici o problema. Cri nu e vitezoman, nu alearga cu premergatorul, dar el nu se grabeste nici cu alte lucruri - cu dinti, cu mers taras sau de-a busilea etc, de ce s-ar grabi cu premergatorul ? E excelent ca pot sa-l iau dupa mine la bucatarie, la baie - cand fac dus il tin in fata usii deschise de la baie (nu poate intra cu premergatorul ca e prea ingusta usa) si ma scalambai la el sa nu se plictiseasca. Il mai pun in fata masinii de spalat cand functioneaza si e fascinat.
Daca ti-a placut chicco ufo eu zic sa-l iei. O sa-ti fie de folos minim 3, 4 luni.
lui Catalin.

Mergi la inceput