Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

M-am amuzat citind ce progrese sunt trecute mai sus pe pagina. Am ajuns la suflatul nasului si mi-am adus aminte de primul suflat de nas al Petrei. A fost undeva pe la 3 luni jumate. I-am acoperit o nara si a suflat din nas si au iesit muulti mucisori. Normal, dup acest episod a tras un planset mic pentru ca s-a speriat.
Am mai incercat figura mai apoi si ghiciti ce? O tineam in brate, i-am acoperit o nara si Petra deschide gura si imi trage un zambet larg si strengaresc. Na' mami ca pot respira pe gura si na' ! nu am sa suflu nasu'

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Stau cu cartea in fata, are 430 de pagini si vineri am examen . Am citit undeva ca odata cu o sarcina devii mai desteapta... conexiuni noi ...refacere de celule etc... sa fie asa ca am mare nevoie de un cap dastept pe umeri.


Edit: totusi ...eu zic ca se creeaza noi conexiuni and stuff sa aiba de unde consuma al micu' si sa nu ajungi mai rau ca inainte .
www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Oana, te cheama sa faci antirujeolicul.Probabil la voi in judet nu s-au terminat stocurile si inca se mai face.Pediatra noua ne-a recomandat sa nu-l facem dar la noi si asa nu se mai face.

Lacramioara, depinde de copil daca ii place mai calda sau nu mancarea.Lui Victor nu-i place rece de tot si nu prea are cum sa se raceasca prea rau caci la noi sunt cam 28-30 de grade si cu greu racesc casa.

Andreea, lui Victor ii place galbenusul gol.Daca il amestec in mancare nu-l mai vrea.Singura data cand l-a mancat in amestec a fost cand i l-am dat in mamaliga si smantana.





Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

quote:
Originally posted by abibrinza

Oana, te cheama sa faci antirujeolicul.Probabil la voi in judet nu s-au terminat stocurile si inca se mai face.Pediatra noua ne-a recomandat sa nu-l facem dar la noi si asa nu se mai face.
...



Mersic da' e devreme la 7 luni, nu?

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, 21 iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Bafta la examen Amiss!!!

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, 21 iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

quote:
Originally posted by amiss_zip

Carmina cum arata Mihnea de dr a spus ca ar fi rahitic? Pe ce s-a bazat diagnosticul? Examen extern sau ai facut si analize de sange? Sory daca ai mai zis dar nu mai gasesc in urma sa citesc.



www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss



Andreea nu i-am facut analiza sangelui. Diagnosticul i s-a pus pe baza coastelor evazate. Mie tot la fel mi-a spus sa-i dau 3 picaturi pana in martie si daca nu se va vedea nici o schimbare pana atunci, probabil ca ii voi face niste analize. oricum eu dupa vaccinul de un an il bag la analize la greu: pt. rahitism, pt. alergii si pt. hepatita B. Pana atunci sper sa nu-mi mai intep copilul.
Mihnea prefera mancarea la temperatura camerei, asa l-am obisnuit de cand era mic mic rau. Si intr-adevar, cum spunea si Andreea, nu prea vad ce ar putea sa se sleiasca, ca doar nu are untura in ea.

5+

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Multumesc, fetelor, pentru raspunsuri

Andreea, am scris ca mancarea se "sleieste" in ghilimele, credeam ca ai observat asta, deci nu era cazul sa precizezi ca numai mancarurile grase se sleiesc. Si, la urma urmei, de unde stii ca eu nu gatesc un pui mai gras, de la tara? Am facut referire la mancarea cu carne.
Multumesc pentru marele ajutor. Cred ca uneori trebuie sa citim postarile cu mai multa atentie.
Noapte buna.


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Andreea bafta la examen!!!
Sa stii ca eu de cand am ramas insarcinata cu Mihnea am senzatia ca m-am prostit incet incet dar sigur . Acum ca sunt iar gravida iti dai seama ce dezastru ecologic are loc in creierul meu ...sper sa ramana totusi un pic de materie cenusie si pentru bebe 2.

5+

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Slaba activitate... Ce se intampla cu livada?

Timi prefera mancarea rece. Daca e din frigider e minunata. Dasca e prea calda e cah...

Antirujeolicul normal se face dupa 9 luni, dar de cand cu epidemia de rujeola se face la 7 luni. Eu prefer sa-i fac MMR-ul la un an (rujeola-rubeola-oreion) pana atunci e protejata ptr ca oricum am de gand sa o alaptez mai bine de un an.


Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Andreea, bafta la examen!

Eu clar m-am tampit de cand cu pruncii dar pe motiv de lipsa de exercitiu... Toata ziua cu pruncii acasa...

Lya, dulci puiutii tai! Ai un baietel frumos ca o fetita si o domnisoara frumusica foc. Cum mai papa Eric?


Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput