Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (143)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

si eu sunt pe-aici.
Ma chinui s-o fac pe Sabi fie sa manince fie sa se culce. NU MAI POT !!!! Fata asta ciuguleste numai. Azi a papat te miri ce. Vai de capul meu. Si are o energie !!!!!! Nu stiu de unde. De la 5 n-a mai papat nik decit a baut vreo 50 de suc de porto. Azi a mincat o singura masa mai bine.



Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Dana, multa sanatate.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANA sa te faci bine.Bravo Roxanei ca s-a prins repede cum sa aterizeze
IRINUTZA de la suc are energie O parte.Cealalta din proiect Stiu ce spun ,ca si eu am una la fel acasa
Terminaram baitza si acu e in plin proces de facut nani.Sper sa reuseasca Ghitza.
Cat despre varza aia,s-a ars pe jumate ca eu m-am jucat cu Diana in loc sa o pazesc.Adevarul e ca era asa de betonata,incat mi-am imaginat ca fierbe mai greu .A scazut apa si deja era fum in bucatarie cand am mers sa vad de ea Ce am recuperat am amestecat cu putin ulei si cu parmezan ras cum scrie in retzeta aia .N-a mai trebuit sa o calesc dupa, ca era calita de a luat-o frasu' Nici rumenita in cupor dupa, n-a mai fost cazul.Ca cica astia erau pasii de urmat.Am niste pasi Ce a ramas e comestibil ,dar nu chir genul meu.Prefer varza autohtona - cu taitzei .Acu daca n-o haleste husbandu' ,i-o torn in cap ca exact pe asa tampenie trebuia sa dea banii si sa imi dea de lucru

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Eu de 2 zile am inceput sa-i dau calciu Dianei si vreau sa zic ca nu am stare...e asa de rea si de maraita cum n-a fost niciodata, roade tot ce prinde, ma dispera, numai la mine in brate vrea.
Asa ca nu pot sa stau nici macar la comp, doar cand adoarme pot sa respir in liniste.
Moni, bine ca nu mai are febra aia Diana , stiam ca termometrul digital poate da erori, de aceea am zis de cel cu mercur. Trebuie tinut 2 min, eu atata stiu.
Giova, la gat sa-l mai cauti pe Marco, Diana are 2 noduli mici, pediatra a spus ca e de la o infectie netratata, ma rog, habar nu am, chestia e ca nu trebuie umblat acolo, ca se retrag in liniste si pace. Sper sa nu aiba ceva viroza Marco, la cati copii bolnavi sunt...
Of, mi se descarca bateria de la laptop, trebuie sa fug in camera cu el. Mai intru eu seara asta.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

MONI,ce mai facut sa rad de varza ta de bruxelles.lasa mai omul sa probeze de toate
DANA,DAR TU mai alaptai,sau cum?ai grija de tine si multa sanatate iti doresc
MARCH,chiar ma gandeam la tine,cum iti mai este?te ajuta cineva cu ioana?
IOANA,nu ma obisnuiesc cu tine asa aurita,ce culoare aveai inainte?asta ma macina pe mine la ora asta...si vreo 2 ciocolati...
CANDA,ce ma bucur sa auzim de tine,pupici,ca si pt MICIO...
DEEA,ce mai stiti de ea,de ce nu mai intra?
INGRID,or iesi ceva dintosi,sper sa-i treaca repede.eu am inceput sa-i fac laptele de seara al lui dani cu ceai de tei,si vad ca doarme mai linistit.stiti ceva contraindicatii?

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

salutare tuturor, eu abia acum am reusit sa ma apropiu de Pc....
petrecerea de astazi a fost foarte reusita, toata lumea s-a simtit bine, in special Alain care a fost vedete zilei.Faza mai nasoala a fost acum la sfarsit ca ai mei au plecat ca o nunta, am ramas eu sa adun pe aici, sa mai raman cu ultimii musafiri si sa golesc casa de baloane, le-am mutat din camera lui si din hol in camera mea ca daca se sparge vreunul la noapte sa nu-l trezeasca.Nu ma gansisem la faza asta cand am umplut casa cu el, eu am vrut sa ii fac o surpriza lui Alain. Pun niste poze si filmulete si ma duc sa citesc din urma.http://www.dropshots.com/silvi2

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

IRINA,pupicei sa nu mai fii amarata,lasa fata sa fie top modeala,ea sa fie sanatoasa
BEE,distractie placuta,mai dar ce gospodina mai esti...
mai eu nu stiu cum am stat primele 4 luni cu dani,dar de cand a plecat mama vad ca ma cam depaseste situatia.adevarul e ca nu m-as da jos din pat,si nu prea am rabdare cu dani,si ma doare sufletul pt ca bietul copil are nevoie de mine.are nevoie de cineva cu care sa se joace ,sa rada ,sa invete,sa-l dragaleasca si eu nu sunt tocmai persoana potrivita in momentul asta...si parca pe de o parte ma simt vinovata si egoista ca nu-l las in romania,acolo cel putin ar avea toata lumea pe capul lui...
sa nu dati cu rosii ,dar sunt depre rau de tot.si mai grav e ca nu-mi trece.asa ca va trebui sa ma suportati

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Irina o avea si sabina zile proaste. si sa pape cat mai repede si cat mai bine.
Moni am ras de m-am prapapdit cu varza ta. Sper ca i-a pl;acut lui Ghitza, ca nu vreau sa vad o poza in drop cu varza de Bruxelles in cap la Ghitza.
Ingrid poate sunt dintisorii si la diana. cica perioada asta de la 10 luni e nasola rau.
Silvi am vazut pozele si filmuletul. ma bucur ca a iesit totul bine. scuze pt. greselile din Drop, dar nu stiu ce naiba s-a intamplat de a aparut asa, si nici nu a aparut tot ce am scris.
Socrii tai nu au fost?
Mirela stai linistita ca eu te inteleg. Mai am si eu zile dintr-astea, in care ma innebuneste Marco si eu nu am chef de nimic. Ce ma dispera pe mine e cum arata toasta casa. Cand Marco doarme, adun tot, se trezeste si in 2 min. sunt jucarii peste tot , si mor de ciuda.
Ma gandeam sa o chem si eu pe mama cateva zile, sa mai iau o pauza, ca nu se mai poate.

Marco e bine, in plina actiune, febra nu mai are, dar nici nu se vede vreo maseluta iesita.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(3), www.dropshots.com/new.php?userid=230209&cdate=20070111&cimg=0" target="_blank"> filmulete Craciun, Marco la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Mirela, pupici scumpa mea, lasa ca o sa te simti mai bine dupa operatie si o sa fie totul bine.
Ma bucur ca v-au placut pozele si va multumesc pentru aprecieri.
Imi pare asa de rau ca sunt asa de multi copilasi bolnaviori, pupicei Anastasiei si Ioanei as se faca bine.
Giova s-ar puteasa fie si ceva rosu in gat dar daca nu face febra mai mare si ii dai nurofen urmareste-l sa vezi cum evoluaeza in 2-3 zile.
Moni ma bucur ca Dia e mai bine, superbi ghiocei...
Ioana am ca o prostuta la montajul ca Rzavan...e tare frumos, mi-am amintit si de Alain si de toate.. ce mai ca iar ma apuca cred ca sunt si foarte obosita acum si un pic necajita ca nu a fost si Jean cu noi astazi.
Eu una am muncit cam mult azi ca am facut toate platourile, tortul si ciorbita, de friptura s-a ocupat mama.Ma bucur ca s-a simtit bine Alain dar l-a cam agitat ziua de azi...in seara asta abia a adormit si s-a trezit deja ca avisat ceva cred.
Fratele meu si cumnata mea erau raciti bocna...sper sa nu fi luat ceva si Alain...i-am dat ceva panadol in seara asta.
Si am uitat sa va zic ce ma innebuneste mama de cap ca Alain se tot scarpina la nas si ca poate are ceva viermi intestinali.Eu i-am facut copro de 3 sau 4 ori si nimic dac cica astia nu se elimina numai cand e luna plina....acum o sa-i mai fac un copro si cand e luna plina oooooooffffffffff asta imi mai lipsea. Vo ati auzit de fazele astea cu luna plina...


Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

SILVI super pozele,da' nu reusesc sa scriu nimic acolo
GIova a papat Ghitza un pic si a zis ca e dubios gustul.Chestia e ca el nu se omoara nici dupa varza normala,da e curios ca o baba

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput